Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-21. oktoober

Põhja päästekeskus

Tallinn

18. oktoobril kell 20:19 sai Häirekeskus teate gaasilisest reostumisest Põhja- Tallinna linnaosas Madala tänaval, kus korteris oli tööle hakanud vingugaasiandur. Kohale jõudnud päästjad tuvastasid korteris vingugaasi taseme 60 PPM’i, evakueerisid korterist inimesed ning tuulutasid ruumid, mispeale vingugaasi tase langes nulli. Päästjad instrueerisid elanikke ning sündmusega tegelevad edasi spetsialistid. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

18. oktoobril kell 23:53 sai Häirekeskus teate tulekahjust Mustamäe linnaosas Kadaka teel. Päästjad tuvastasid saabudes, et ühes kortermaja korteris oli toimunud toidukõrbemine, mis oli likvideeritud enne päästjate saabumist. Päästjad kontrollisid korteri üle ning tegid selgitustööd. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Ida päästekeskus

Lääne-virumaa

21. oktoobril kell 4.30 teatati tulekahjust Lääne-Viru maakonnas Väike-Maarja vallas Käru külas, kus põles elumaja (15x6 m) lahtise leegiga. Hoiti ära tule levik kõrvalhoonele. Tulekahju lokaliseeriti kell 06.06. Inimesed kannatada ei saanud.

Ida-Eesti Pommigrupp

20. oktoobril tehti kahjutuks Lääne-Viru maakonnast Rakvere vallast Lasila külast leitud miinipildujamiin.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

18. oktoobril kell 10.43 teatati, et Põltsamaal Lossi tn on koer jalgapidi traataia külge kinni jäänud. Päästjad lõikasid traadi läbi, vabastasid looma ja viisid ta koduaeda tagasi.

19. oktoobril kella 9.36 ajal süttis Põltsamaa linnas Männi tänaval eramaja keldrikorrusel seina puurimisel soojustus. Puurija lasi voolikuga vett seina vahele ja hakkas seda lahti lammutama. Päästjad avasid seina veelgi ja kastsid süttinud soojustuse korralikult veega üle.

Lõuna-Eesti pommigrupp

20. oktoobril tegid demineerijad kahjutuks Tartu maakonnas Kastre vallas Kurista külas metsast leitud käsigranaadi.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

19. oktoober kell 01.25 said päästjad väljakutse Paide linna Tallinna tänavale, kus sõiduauto põles lahtise leegiga. Teadmata põhjusel süttinud sõiduauto kustutasid päästjad kell 1.57.

Pärnumaa

18. oktoobril kell 14.10 said päästjad väljakutse Põhja-Pärnumaa valda Tootsi alevikku Kooli tänavale. Naabrite sõnul tuli korterist suitsu ning kedagi kodus polnud. Päästjad tuvastasid toidukõrbemise ning likvideerisid selle.

18. oktoobril kell 18.29 teatati häirekeskusele, et Tihemetsa alevikus Asuvere teel asuva kortermaja trepikoda on suitsu täis ja inimesed ei pääse korterist välja. Alumise korruse korteris tehti pliidi alla tuli ning see hakkas suitsu sisse ajama. Päästjad ventileerisid korteri ja trepikoja ning ühe inimese vaatas kiirabi üle. Tulekahju ei tuvastatud.

19. oktoobril kell 00.51 vajati päästjaid Saarde valda Saarde külla, kus elektripost koos juhtmetega oli kukkunud risti üle tee. Elektrikud võtsid elektri välja ning päästjad eemaldasid takistuse teelt.

Raplamaa

19. oktoobril kell 7.39 teatati häirekeskusele alajaama tulekahjust Kohila vallas Salutaguse külas. Elektrikud võtsid alajaamast elektri välja ning päästjad tegelesid ühe alajaama kustutamise ning kõrvalasunud alajaama kaitsmisega süttimise eest. Tulekahju likvideeriti kell 8.32.

19. oktoobril kell 13.36 said päästjad väljakutse Märjamaa valda Vängla külla. Põlema oli süttinud viljakuivati ahi. Päästjad lahtist leeki ei tuvastanud ning tuli viljapunkrisse ei levinud. Omanik jäi edasi valvesse ohutuse tagamiseks.