Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-23. oktoober

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

22. oktoobril kell 20.16 andis automaatne tulekahjusignalisatsioon märku toidukõrbemisest Tartus Pepleri tänaval asuva ühiselamu toas. Päästjas kontrollisid ohutust ja andsid üliõpilastele nõuandeid, kuidas taolisi olukordi ära hoida. 

Lõuna-Eesti pommigrupi sündmused

22. oktoobril tegid demineerijad kahjutuks Võru maakonnas Rõuge vallas Tsirgupalu külas maastikult leitud 40 mm mürsu.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

22. oktoobril kell 15.24 teatati häirekeskusesse tulekahjust Leigri külas, kus põlema oli süttinud metsaalune pinnas. Käina ja Kõrgessaare päästjad kustutasid umbes 50 m² suurusel maa-alal toimunud tulekahju kell 16.32. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

Järvamaa

22. oktoobril kell 12.08 said päästjad väljakutse Paide linna Raudtee bussipeatusesse, kus põlema oli süttinud sõiduauto. Päästjad likvideerisid sõiduki mootoriruumist alguse saanud põlengu.

Pärnumaa

22. oktoobril kell 15.50 teatati häirekeskusele keemilisest reostumisest Pärnu Estonia Spa hotelli basseinis. Inimesed tundsid tavalisest tugevamat kloorilõhna ning päästjad tuvastasid spaaruumides normist veidi kõrgema kloorisisalduse. Inimesed evakueeriti ning korraldati esmaabi andmine külastajatele, kellel tekkisid tervisemured. Haiglasse toimetati 5 inimest ning koha peal nõustati 20 inimest. Ülemäärase kloori vette sattumise põhjust hetkel teada ei ole.

22. oktoobril kell 20.23 teatati häirekeskusele tulekahjust Põhja-Pärnumaa vallas Libatse külas. Eluhoonega kokku ehitatud 9 x 12 m suuruses garaažis oli puhkenud tulekahju. Eluruumid olid eraldatud tulekindla vaheseinaga ning seetõttu tuli edasi ei levinud. Suitsusukelduslüli sisenes põlevasse hoonesse ning kustutas tulekahju kell 21.22. Tuli kahjustas garaažis asunud seadmeid ning seinakonstruktsioone. Värvikahjustusi sai ka hoones asunud sõiduauto. Tulekahjust suudeti päästa eluhoone ja kodukass.

Saaremaa

22. oktoobril kell 9.29 teatati häirekeskusele tulekahjust Muhu vallas Vahtraste külas, kus põlema oli süttinud puidust elumaja. Päästjate saabumise hetkeks olid leegid aknast väljas ja maja lausleekides. Põlengus hukkus seitsmeaastane laps. Majas olnud teine, viieaastane laps ning täiskasvanu toimetati haiglasse. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 11.30. Päästeameti menetlejate esialgsel hinnangul on tulekahju tekkepõhjus seotud eluruumides lahtise tule kasutamisega, mille tagajärjel süttis põlema köögikapp. Majas oli olemas töötav suitsuandur. Päästeamet avaldab sügavat kaastunnet hukkunud lapse lähedastele.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. oktoobril kell 13.24 teatati, et Jõhvi linnas Narva maanteel kortermaja kolmanda korruse korterist tuleb suitsu. Päästjate saabumisel selgus, et korteri köögis kõrbeb pliidile unustatud toit, mille on sinna jätnud magav korteriomanik. Päästjad tuulutasid ruume. Korteris oli suitsuandur, mis ei olnud korras ning tööle ei rakendunud.

23. oktoobril kell 2.28 said päästjad väljakutse Sillamäe linna Sputniku AÜsse, kus lahtise leegiga põles väike aiamaja. Inimesi sees ei olnud. Päästjad kustutasid tulekahju kella 3.28ks. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja uurimine.