Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-24. juuli

Põhja päästekeskus

Harjumaa

23. juulil kell 11.57 teatati häirekeskusele tulekahjust Maardus Lao tänaval, kus põlesid kaks laohoonet, milles olid mahutid, ja kaks autotsisterni. Mahutites ja tsisternides oli atsetoon ja metanool. Hoiti ära tule levik kõrvalasuvale kontorihoonele. Lähedalasuvatest hoonetest evakueeriti inimesed. Põletushaavu saanud 45-aastane mees toimetati haiglasse. Sündmuskohale moodustati staap Päästeameti, Politsei- ja piirivalveameti, kiirabi ning objekti esindajatest, kustutustöödel osales 17 ühikut tehnikat. Drooni ning Milremi roboti abil tehti kindlaks, et ohtlikke vedelikke sisaldanud mahutid olid tühjaks põlenud ning plahvatusohtu enam ei olnud. Veidi pärast kella 15 lubati ümberkaudsete asutuste inimesed tööruumidesse tagasi. Kohal olid ka keemia-kiirguse eksperdid, kes seirasid õhku ja kustutusvett ning selle võimalikku radiatsiooni. Kummaski ohtu ei tuvastatud. Tulekahju ohuraadiuseks määrati 200 meetrit, mille ulatuses olevatest hoonetest evakueeriti 14 inimest. Kustutustööde ajaks suleti liikluseks Kombinaadi tänav Fosforiidi ristist kuni Põhjaranna ringliiklusega ristmikuni. Tulekahju likvideeriti kell 19.36. Tulekahju tekkepõhjus selgub uurimise käigus.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

23. juulil kell 23.45 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Ehitajate tänavale, kus põles suur prügihunnik. Päästjad kustutasid põlengu kell 1.38. Põlengu oletatav tekkepõhjus on süütamine.

24. juulil kell 1.06 käisid päästjad kustutamas Lüganuse vallas Püssi linnas Energeetika tänaval mahajäetud garaaži bokse, mis olid prahti täis.

Lõuna ja Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.