Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29. november – 02. detsemberPõhja päästekeskus
Tallinn
30. novembril kell 12:52 sai Häirekeskus teate tulekahjust Kesklinna linnaosas Pärnu maanteel. Päästjate saabudes põles hoone keldrikorrusel pesumasin. Päästjad kustutasid tulekahju ning ventileerisid ruumid. Keegi õnnetuses viga ei saanud.Lõuna päästekeskus
Põlvamaa
30. novembril kella 16.29 ajal põles Kanepi vallas Karste külas põleb kortermaja kütteseadme korstnas ja slepes tahm. Päästjad valvasid maja tuleohutust ja õnneks põleng lõõridest välja ei levinud.

Tartumaa
29. novembril kella 12.43 ajal voolas Tartus Mäe tänaval veoauto kütusepaagi purunemise tõttu maha umbes 200 liitrit diislit. Päästjad panid lekkekoha alla vanni, tõkestasid kütuse laiali voolamise ning katsid selle saepuruga.

29. novembril kella 13.38 ajal süttis Tartus Viljandi mnt asuva ettevõtte ruumides ketassaega lõikamise sädemetest prügikasti sisu. Lõiketöid teinud mees kustutas põlengu pulberkustutiga, kuid sai sellest põletushaavu. Kiirabi andis mehele kohapeal esmaabi.

29. novembril kell 16.20 teatati, et Kambja alevikus Puiestee tn on liistuvabriku värvimistšehhis suits. Päästjad selgitasid, et süttinud olid hoonest väljas asuvad tolmufiltrid. Põleng kustutati. Tulekahju põhjustas lihvimisseadmesse kinni jäänud liist, millest hõõrdumise tagajärjel tekkinud sädemed filtrisse lendasid.

30. novembril kell 14.49 teatati, et Peipsiääre vallas Sassukvere külas on elumajas suits ja töötab suitsuandur. Põlengu avastanud majaomanik oli maja uksed enne päästjate saabumist sulgenud ja hoidis sellega ära põlengu kiire leviku. Päästjad selgitasid, et ühes toas põleb vahelagi. Tulekollete kustutamiseks võeti lage lahti. Ruumide tuuldumise järel leiti esikust hukkunud kass. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada elektrisüsteemi rikkest.

Valgamaa
30. novembril kella 22.19 ajal põles Otepää vallas Päidlakülas puidujäätmete hunnik. Päästjate arvates põles hunnikus vana laastukatus. Järelevalveta põlev puitprahi hunnik kustutati.

Viljandimaa
30. novembril kell 2.45 teatati, et Viljandis Lohu tänaval kuuleb inimene oma naabri juurest appikarjeid. Päästjad avasid jõuga ukse ja selgus, et vanem naine oli vannitoas kukkunud ja ei saanud enam ise püsti. Kiirabi andis naisele esmaabi ja kohale kutsuti tema poeg.


30. novembril kella 11.00 ajal põletati Mulgi vallas Päidre külas lõkkes olmeprügi. Päästjad andsid korralduse keskkonda saastav lõke kustutada.Ida päästekeskus
Ida-Virumaa
1. detsembril kell 04:21 sai Häirekeskus teate tulekahjust Narva linnas Viru tänaval. Päästjate saabudes põles ühes kortermaja korteri tugitool. Korteris olnud kaks inimest said korterist iseseisvalt välja, kiirabi toimetas nad kontrolliks haiglasse. Tulekahju likvideeriti kell 04:43. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja edasine menetlus.

Ida-Eesti pommigrupp
30. novembril tehti kahjutuks Jõhvi linnast Pargi tänavalt kaevetööde käigus leitud neli käsigranaadi detonaatorit.Lääne päästekeskus
Pärnumaa
1. detsembril kell 12.37 teatati, et Pärnus Liiva tänaval kostub korterist suitsuanduri häiret. Päästjad selgitasid, et joobes mees oli toidu pliidile unustanud ja ise maga läinud. Toit oli süttinud põlema. Tuleoht kõrvaldati ja mehele loeti manitsussõnad peale.

Läänemaa
30. novembril kell 19.26 teatati, et Haapsalus Kalda tänaval põleb elumaja. Tulekahju avastas juhuslikult saunast tulnud perenaine. Suitsuandur kahjuks majast puudus. Päästjad selgitasid, et toas ahju ees oli süttinud riidesodi ja muu praht. Põleng kustutati kolmveerand tunniga ja õnneks leegid kaugemale ei levinud. Tahma- ja suitsukahjustusi sai ka põlenud toa kõrvala asuv esik. Perenaine tunnistas, et ahi oli jäänud järelevalveta küdema ja selle uks ei püsinud hästi kinni. Ilmselt oli tulekahju süttinud lahtisest ahjuuksest välja pudenenud ja prahi sisse kukkunud sütest.