Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.10 – 23.10.2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

20.10 kell 10.30 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Toompuiestee tänaval on toimunud liiklusõnnetus, mille tagajärjel lekib ühest sõidukist õli. Kesklinna päästjad katsid umbes nelja ruutmeetrise õlireostuse absorbendiga.

20.10 kell 17.48 sõitsid päästjad taas Kesklinna Asula tänavale, kus mahajäetud kahekorruselise maja teiselt korruselt nähti lahtist leeki. Kesklinna päästjad olid kohal kell 17.57 ja nägid, et hoones põletati vanu vihikuid, mis kiirelt veega kustutati.

21.10 kell 11.07 teatati häirekeskusele, et Mustamäel Kadaka tee viiekordse kortermaja 3. korruse korterist tuleb suitsu ja trepikoda on paksu musta suitsu täis. Samuti oli kuulda suitsuandurit. Nõmme päästjad olid kohal kell 11.13, pääsesid kiirelt korterisse ning leidsid seest toidukõrbemise. Kõrbemine kustutati enne päästjate jõudmist. Korteri elanik oli jäänud süüa tehes magama, ent õnneks täitis suitsuandur oma eesmärki ja äratas isiku üles.

22.10 kell 12.07 sõitsid päästjad Haaberstisse Kakumäe teele, kus eramaja hoovis põletati lõkkes ehitusjäätmeid ja muud prahti. Lilleküla päästjad nägid kohale jõudes, et lõke oli praktiliselt kustunud. Päästjad selgitasid elanikule, et lõket tehes peab järgima tuleohutusnõudeid ja põletada tohib vaid puhast ja immutamata puitu.

Harjumaa

21.10 kell 15.20 said päästjad infot, et Anija vallas Kehra linnas Nurme tänaval põletatakse eramaja hoovis lõkkes ehitusjäätmeid, sealhulgas vahtplasti. Põlemine tekitas naabruskonnas tugevat haisu ja suitsu. Omanik kustutas lõkke ise pärast päästjate selgitustööd.

22.10 kell 13.58 teavitati häirekeskust, et Lääne-Harju vallas Laulasmaa külas Side teel on puu vajunud eramaja peale. Lohusalu vabatahtlikud päästjad eemaldasid puu katuselt kella 15.12ks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

21.10 kell 22.12 teatati häirekeskusele, et Narvas Kangelaste prospekti üheksakordses kortermajas on trepikoda suitsu täis. Narva päästjad olid kohal kell 22.18 ja leidsid, et põleb prügikonteiner 1. korruse prügišahtis. Tulekahju kustutati täielikult kella 22.33ks.

Lääne-Virumaa

20.10 kell 10.43 teavitati häirekeskust, et Haljala vallas Toolse külas Toolse-Linnuse teele on langenud kolm puud ja tee sulgenud. Aasukalda vabatahtlikud päästjad puhastasid tee kella 11.16ks.

20.10 kell 15.22 sõitsid päästjad Haljala valda Altja külla Võsu-Vergi-Söeaugu teele, kus teele langenud puu oli sulgenud ühe sõidusuuna. Tee vabastati kella 15.38ks.

23.10 kell 03.28 said päästjad infot, et Rakveres Küti tänaval tuleb Mercedes-Benz sõiduauto kapoti alt suitsu ja leeki. Rakvere päästjad olid kohal kell 03.33 ja kustutasid masina kella 03.49ks. Tulekahjustusi sai ka auto salong.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

21. oktoobril kell 15.16 põles Jõgeva vallas Võduvere külas tühjalt seisev vana maja, mille päästjad kustutasid. Selgus, et omanik oli maja ise süüdanud sellest vabanemise eesmärgil. Talle selgitati, et põletamisega jäätmetest vabanemine on seadusega keelatud ja keskkonda saastav tegevus. Lõkkeski tohib põletada ainult puhast töötlemata puitu, mitte aga ehitusjäätmeid.

Tartumaa

21. oktoobril kell 9.27 käisid päästjad Tartus Puiestee tn abis kiirabil pääseda kodus kukkunud 75aastase naise juurde. Päästjatel õnnestus korterisse siseneda läbi rõdu ja avada uks seest poolt. Tänu sellele jäi metallist välisuks terveks.
Kella 9.51 ajal käisid päästjad Tartus Puiestee tn sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Inimesed said avariilisest sõidukist ise välja ning neile andis abi kiirabi. Päästjad kõrvaldasid süttimisohu ja katsid välja voolanud vedelikud absorbentainega. Olukorrast teavitati linna heakorrateenistust.

22. oktoobril kella 22.35 ajal käisid päästjad Tartus Näituse tn kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja katsid välja voolanud õli absorbentainega. Juhtumist teavitati linna teehooldust. Autodes olnud inimestele andis kiirabi esmaabi kohapeal.

Valgamaa

Otepääl hukkus tulekahjus meesterahvas.
21. oktoobril kell 16.43 teatati, et Otepääl Hundisoo tänaval põleb elumaja ja leegid ulatuvad katusest välja. Päästjate saabudes oli osa puitmaja katusest juba sisse kukkunud ning tuld võtnud kõrvalhoone. Päästjatel polnud kohe majja siseneda võimalik, sest esiku ja köögi lagi olid samuti juba sisse kukkunud. Inimesi hakati otsima akende kaudu. Päästetööde juhi sõnul oli eluruumidest kuulda suitsuanduri signaali. Kella 17.23 ajal ühest toast 61aastase meesterahva surnukeha. Tulekahju kustutati kell 19.28. Maja muutus elamiskõlbmatuks, tulest säästeti enamus kõrvalhoonest, saun ja maja kõrvale pargitud auto. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Käesoleval aastal on Eestis tulekahjudes hukkunud juba 29 inimest.

Viljandimaa

20. oktoobril kell 16.35 teatati, et Viljandis Mureli tn süttis linnamaastur. Päästjate saabudes ulatusid leegid kapoti alt välja. Tulekahju kustutati veejoaga. Maasturi esiosa hävis tulekahjus.

22. oktoobril kella 20.35 ajal käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Kõidama külas aitamas kiirabil pääseda kodus hätta jäänud 82aastase mehe juurde. Kiirabi toimetas patsiendi tervisekontrolliks ja turgutamiseks haiglasse.
Võrumaa

21. oktoobril kell 14.28 teatati, et Rõuge vallas Parmupalu külas on Võru-Mõniste teele kukkunud kaks elektriliini. Päästjad peatasid liikluse. Pärast elektrikutelt kinnituse saamist, et liinidest on elekter välja lülitunud, eemaldati liinid teelt ja märgistati ohuala ohulindiga.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

22. oktoobril kell 6.06 käisid päästjad Paides Aiavilja tn aitamas kiirabil pääseda kodus kukkunud ja viga saanud 64aastase mehe juurde. Selleks tuli uks avada jõuga. Hiljem kruvisid päästjad ukse kinni.

23. oktoobril kell 7.40 teatati häirekeskusele, et Paides Tööstuse tn kahtlustatakse ettevõtte LNG gaasitankuri leket. Päästjad leket ei tuvastanud. Hooldusfirma spetsialisti kinnitusel oli tegemist normaalse seadme tööga, mille käigus ülerõhk mahutist automaatselt väljus. Tankla tehnik kutsuti siiski ohutust üle kontrollima.

Pärnumaa

20. oktoobril kell 15.09 käisid päästjad Pärnus Põlendmaa külas eemaldamas teelt murdunud puud.

21. oktoobril kell 3.59 Põhja-Pärnumaal Kodesmaa külas ärkas puitmajakese rentnik suitsuanduri häire peale ja märkas toas suitsuvingu. Majast väljudes avastas mees põleva välisseina ja terrassi, mida ta ämbriga vett tuues kustutama asus. Esmaste kustutustööde järel kutsus otsustavalt tegutsenud mees päästjad, kelle saabudes olid suuremad leegid juba summutatud. Päästjad kastsid põlengukoha üle vahtainega ja seejärel veega kuni tuleoht täielikult taandus. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Raplamaa
20. oktoobril kell 18.14 käisid päästjad Järvakandi alevikus eemaldamas metsateelt kahte suurt murdunud puud.

Saaremaa
22. oktoobril kell 17.58 teatati, et Kuressaares Tallinna tn hakkas käivitamise järel lekkima sõiduauto toitesüsteemist bensiini. Mootori seiskamise järel leket enam ei tuvastatud. Päästjad eemaldasid tuleohutuse tagamiseks akujuhtmed, omaniku ülesandeks jäi auto remonti toimetamine.