Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-14. märts 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

13.03 kell 15.59 sõitsid päästjad Lasnamäele Laagna teele Kotka silla alla liiklusõnnetuse tagajärgi likvideerima. Kokku olid põrganud kaks sõiduautot, milles olnud kolm inimest said omal jõul autodest välja. Päästjad likvideerisid masinatel süttimisohu ning kiirabi vaatas kohapeal ühe inimese üle. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

13.03 kell 20.36 teavitati häirekeskust, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval põleb välikäimla. Lilleküla päästjad nägid kohale jõudes, et käimla on ümber lükatud ja suitseb. Päästjad kustutasid põlengu kella 20.46ks.

Harjumaa

14.03 kell 7.30 sai häirekeskus teate, et Viimsi vallas Muuga külas Koorma tänava tööstushoones on põlema läinud õhufilter. Väljakutsele reageerisid Muuga päästjad, kes nägid, et tahmafilter oli suures osas kustutatud enne päästjate jõudmist. Päästjad likvideerisid põlengu vahtkustutiga ja kontrollisid üle, et edasist ohtu poleks. Kella 07.57ks oli sündmus päästjate jaoks lõppenud. Tulekahjus keegi kannatada ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

13. märtsil kell 15.07 teatati, et Jõgeva vallas Kursita külas põleb lauda läheduses heinaküün. Päästjate saabudes põles küünis 100 ruutmeetrisel alal umbes 10 rulooni jagu heina ja leegid ulatusid hoone uksest välja. Päästjad piirasid tule leviku hoone teises osas olevale söödaheinale. Põlev hein tõsteti kohalik traktori abil hoonest välja ja kustutati. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Tartumaa

13. märtsil kell 9.43 teatas Tartu Kivi tänava elanik, et tema naaberkrundil põleb plastist prügikast. Päästjate saabumise ajaks oli julge elanik leekides pakendiprügikasti teistest prügikastidest eemale tõmmanud, millega ta suurema kahju ära hoidis. Päästjad kustutasid põlengu veejoaga. Päästetöö juhi sõnul võis põlengu põhjustada hoolimatult konteinerisse visatud suitsukoni.

Kella 16.48 ajal käisid päästjad Tartus Mõisavahe tn eemaldamas katkise kaevukaane tõttu karteri lõhkunud autost teele voolanud õli.

13. märtsil kell 20.37 teatati, et Tabivere alevikus Tiigi tänaval põleb kahekorruseline elumaja. Päästjate saabumise ajaks olid elanikud välja saanud, kuid majja jäänud kass. Kass leiti suitsu täis ruumidest kahjuks hukkununa. Pääste suitsusukeldujad leidsid tulekolde pliidi lähedusest vannitoa ukse piida ja seina vahelt ning see kustutati minimaalse veekuluga, et veekahjustusi ära hoida. Siiski tuli tuleohutuse tagamiseks ehituskonstruktsioone lahti võtta. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul oli põlengu põhjuseks ehitusviga – vannitoa uksepiit oli ehitusvahuga kinnitatud otse ahjuseina külge, mille temperatuuriks mõõdeti hetkel 150 kraadi.

Kahjuks ei leidnud päästjad hoonest töökorras suitsuandurit. Toa laes oli sulanud andur, mis häält ei olnud teinud ja vingugaasiandur oli välja lülitatud. See oleks võinud halvemate asjaolude kokkulangemisel maksta majaelanike elu.

Viljandimaa

13. märtsil kell 22.48 põles Viljandi vallas Uusna külas 400 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid. Päästjad hoiatavad, et kuivade ja tuuliste ilmadega kuivab kulu kiiresti ning väikemgi säde võib põhjustada ulatusliku maastikutulekahju, milles hävib elusloodus, saastub keskkond ja mille kustutamiseks kulub palju päästjate jõudu ja aega. Seepärast paluvad päästjad kuival ajal olla looduses lahtise tulega eriliselt ettevaatlik ja lõkkepõletamisel täita hoolikalt ohutusnõudeid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14. märtsil kell 1.49 tuli teade Narva-Jõesuu linnas Karja tänava kortermajas ühest korterist tulevast suitsust. Päästjad sisenesid esimese korruse korterisse akna kaudu, kus magas mees ning diivani juures olid suitsukonist põlenud riided. Põlenguoht likvideeriti. Korteris oli suitsuandur laes, kuid see ei töötanud. Mehele tehti selgitustööd ja määrati lähiajaks kokku kodunõustamise aeg.

13. märtsil kell 20.13 teatati häirekeskusesse Narva-Jõesuu linnas Tõrvajõe külas elumaja korstnast tulevatest leekidest. Elanikud peatasid kütmise ja väljusid majast. Korstnal lasti jahtuda ja kontrolliti maja üle, et ei oleks tuleohtu. Päästjad keelasid küttesüsteemi kasutamise. Maja omanikud lubasid võtta järgmisel päeval ühendust korstnapühkijaga. Päästjad viisid majas läbi ka kodunõustamise ning selgitasid välja, et suitsuandur oli töökorras, kuid paigaldamata ja vingugaasiandur ei töötanud, sest patarei oli tühi.

Kell 19.00 tuli päästjatel sõita Sillamäe linnas Tallinna maanteele, kus kustutasid 20 ruutmeetril põleva kulu.

Kell 14.46 sõitsid päästjad Jõhvi linnas Narva maanteele, kus tossas suur metallist prügikonteiner. Põleng ei olnud väljapoole levinud. Põleng kustutati.

Lääne-Virumaa

13. märtsil kell 11.49 helistati häirekeskusesse ja teatati, et Tapa linnas Leina tänaval on garaažiboksis keretööde käigus läinud kaubik põlema. Päästjad kustutasid põlengu ja tuulutasid ruumid. Remondis olev kaubik sai tagaosas tulekahjustusi.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

13. märtsil kell 14.04 kiirustasid päästjad Kärdla linnas Kõrgessaare maanteel juhtunud liiklusõnnetusele. Juhtidega oli kõik korras, kuid autodest olid maha lekkinud vedelikud. Päästjad puhastasid tee klaasikildudest ja auto tükkidest.

Järvamaa

13. märtsil kell 18.15 teavitati häirekeskusele, et Järva vallas Väike-Kareda külas märgati lõket, mille juures kedagi ei olnud. Umbes 10 meetri kaugusel mahajäetud majast tehtud lõkkes põletati oksi. Lõke oli süüdanud veidi ümbritsevat kulugi. Päästjad kustutasid lõkke kella 19.26ks.