Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-4. jaanuar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

3.01 kell 18.13 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Türi tänava büroomajas on tunda gaasi lõhna. Kesklinna päästjad olid kohal kell 18.24, kes mõõtsid hoones katlamajas suure metaani kontsentratsiooni. Päästjad asusid katlamaja ventileerima, sulgesid gaasi pealevoolukraani ning samaaegselt evakueerisid inimesed hoonest. Kohale kutsuti tehnikud, kes tuvastasid, et külma tõttu oli katlamaja ventilatsiooniava kinni külmunud, mistõttu ei saanud katel põlemiseks piisavalt õhku peale. Keegi kannatada ei saanud ning tehnikud jäid rikke likvideerimisega edasi tegelema.

3.01 kell 22.46 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinnas Rohu tänava kortermaja katlamajas töötab vingugaasiandur ning tunda on ka gaasi lõhna. Teataja ise oli ühe gaasiboileri välja lülitanud. Päästjad olid kohal kell 22.51 ja ei tuvastanud esialgu mõõteriistadega õhus gaasi. Teataja poolt välja lülitatud gaasiboileri testkäivitusel siiski andurid rakendusid ja tehti kindlaks, et boiler oli olnud reostuse allikas. Katlaruumis oli kokku kaks gaasiboilerit, millest defektne lülitati taas välja ning olukorrast teavitati tehnikuid.

4.01 kell 01.33 sõitsid päästjad Nõmmele Raudtee tänavale, kus teataja oli oma naabri puuküttega korterist tundnud suitsu lõhna. Nõmme päästjad olid kohal kell 01.38 ning leidsid ühe korteri ahju tagant tulepesa. Selgus, et pärast ahju kütmist olid sädemed süütanud ahjutaguse seina. Päästjad avasid seinakonstruktsioonid ning likvideerisid põlengu kella 02.27ks. Ruumid tuulutati ja kiirabi vaatas kohapeal korteris olnud vanema naisterahva üle, kellega oli kõik korras.

Harjumaa

4.01 kell 06.45 said päästjad infot, et Kose vallas Krei külas Sutika tee elumaja korsten põleb ja pillub sädemeid. Kose päästjad tõttasid kohale, said hoone keldris asuva luugi kaudu korstnale ligi ning likvideerisid põlengu pulberkustutiga kella 07.12ks. Maja tuulutati ning elanikul keelati katelt kasutada, kuni korstnapühkija on selle üle vaadanud ja puhastanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. jaanuaril kell 8.08 sõitsid päästjad Narva linnas jäähalli juurde 26. Juuli tänavale, kus oli toimunud kahe sõiduauto kokkupõrge. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud. Päästjad katsid maha lekkinud jahutusvedeliku absorbendiga ja puhastasid tee.

Kell 5.34 anti teada hakkepuidu põlengust Sillamäe linnas sadamaalal. Päästjad asusid kustutama leegiga põlevat 500 ruutmeetrist hunnikut. Suurem leek suudeti kiiresti maha suruda. Kokku põles kahes hunnikus ja sadama poolt kaasati kustutustöödele rasketehnikat. Kohapeal toimus päästemeeskondade vahetus ja kustutustööd jätkuvad.

3. jaanuaril kell 21.08 teatati häirekeskusele ehitussoojaku põlengust Alutaguse vallas Kuningakülas karjäärialal. Päästjate saabumise ajaks oli soojak leekides. Kustutustööd lõppesid kell 22.59, soojak hävines põlengu tagajärjel.

Kell 17.08 teatati paksust mustast suitsust Narva linnas Tallinna maantee kaubanduskeskuse katusel. Päästjad kontrollisid ala, tulekahju ei olnud. Katelde korstnatest tuli paksu suitsu, mis suure temperatuuride vahe tõttu tundus inimestele põlenguna.

Kell 16.35 märgati suitsu ventilatsioonikorstnast Narva linnas P.Kerese tänava kortermajas. Päästjad kontrollisid keldrit, pööningut ning kortereid, kuid põlengut ei tuvastanud. Tegemist võis olla auruga.

Kell 13.32 tuli teade gaasi lõhnast Narva linnas Uusküla tänava kortermaja trepikojas. Korteriühistu esimees oli tuulutamiseks maja ukse avanud. Päästjad kontrollisid maja üle, kuid ohtu ei tuvastanud. Kohale kutsuti gaasiteenistus.

Kell 13.22 märgati suitsu Narva linnas Rahu tänaval. Põlengut siiski ei olnud. Külma õhu tõttu tundus teatajale söögi tegemisel tekkinud aur suitsuna.

Kell 11.08 helistati häirekeskusesse ja teatati majapõlengust Jõhvi vallas Sompa külas. Maja peremees oli kuumaõhufööniga väljast soojendanud külmunud veetoru, mille tagajärjel süttis hoone puitfassaad. Päästjate saabumise ajaks oli põleng liikunud edasi laudise all. Kustutustöödeks võeti maha maja laudis ja avati ka põrandapind, kuhu põleng oli liikunud. Kustutustööd lõppesid kell 13.26. Majja minev veetoru läks põlengu tagajärjel katki.

Lääne-Virumaa

3. jaanuaril kell 17.40 märgati Vinni vallas Obja külas korstnast leeki. Toas oli vinguhais, kütmine lõpetati ja inimesed väljusid hoonest. Esimesena kohale jõudnud Roela vabatahtlikud päästjad asusid põlengut kustutama. Koos Rakvere päästemeeskonnaga likvideeriti korstnapõleng kell 18.52. Kütmine majas keelati.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

4. jaanuaril kell 3.45 käisid päästjad Mustvee vallas Lohusuu külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Päästjad kontrollisid katusele maandunud sõiduki tuleohutust. Kiirabi andis kahele kannatanule kohapeal esmaabi.

Põlvamaa

3. jaanuaril kell 17.40 käisid päästjad Põlvas Jaama tn kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid sõidukite süttimisohu. Kiirabi viis ühe auto juhi esmaabi andmiseks haiglasse. Hiljem vabastasid päästjad tee liikluseks ja eemaldasid purunenud detailid tee äärde.

Tartumaa

4. jaanuaril kell 7.37 teatati häirekeskusele kolme sõiduautoga juhtunud liiklusavariist Kambja vallas Soinaste külas Roopa tänava piirkonnas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel. Päästjad veendusid avariijärgses tuleohutuses ja eemaldasid teelt purunenud detailid. Inimesed õnnetuses tõsisemalt viga ei saanud. Ummistunud liikluse reguleerimise ja juhtumiga lõpliku lahendamisega tegeles edasi politsei.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

3. jaanuaril kell 20.39 said päästjad väljakutse Paide linna Valasti külla, kus elumaja korsten pildus sädemeid ja korstna ülemises osas põles sinna kogunenud tahm. Päästjad proovisid võimalikult palju tahma oma vahenditega korstnast eemaldada ning likvideerisid põlengu. 

Pärnumaa

3. jaanuaril kell 20.45 kutsuti päästjad Lääneranna valda Järve külla, kus korstnast oli leek väljas. Omanik suutis ise veega korstnapõlengu ära kustutada, kuid päästjad panid majaomanikule siiski südamele, et tuleb kiiremas korras kutsuda korstnapühkija. Kell 22.04 teatati taas tahmapõlengust, sedakorda Pärnu linnas Järva tänaval. Päästjad kustutasid ja jahutasid korstna maha ning palusid pererahval kutsuda korstnapühkija hooldamata küttekehasid kontrollima.

Raplamaa

3. jaanuaril kell 14.17 teatati häirekeskusele, et Kohila vallas Pihali külas imbub eramaja korstna vahelt tuppa heledat suitsu. Esimesena kohale saabunud Kohila päästjad tuvastasid, et maja korsten põleb ülaosast umbes kolme meetri ulatuses lausleegiga. Päästjad alustasid esimese asjana küttekoldes olnud tule kustutamisega ning seejärel lasti päästjate valvsa pilgu all korstna sisemisel põlengul vaibuda. Päästjad kohaldasid kuni korstnapühkija tulekuni küttekeelu. 

3. jaanuaril kell 21.11 vajati päästjaid kiiresti appi Märjamaa alevisse Ristiku tänavale. Eramaja katlaruumis olid põlema süttinud katla kõrval asunud küttepuud ning prügi. Päästjad kustutasid vahtkustuteid ja vett kasutades põlengu, tuli kaugele levida ei jõudnud, kuid kahjustada sai katlaruumi juhtmestik ning ruum ise sai tahmakahjustusi. Päästjad soovitasid peremehel kutsuda kiiremas korras korstnapühkija, kes kütteseadmed korralikult ära puhastaks ning väljastaks ka vastava ametliku akti. Lisaks soovitasid päästjad koristada ära katlaümbruse prahist, mis kergesti süttida võib.