Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. märts 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

27. märtsil kell 17.22 sõitsid päästjad Lasnamäe linnaossa Laagna teele, kus tuli kustutada ligi 50 ruutmeetril põlenud kulu.
Kell 17.21 tuli häirekeskusesse teate, et Kesklinna linnaosas Pärnu maantee büroohoone esimesel korrusel oli tööle hakanud tuletõrjealarm. Kaheksakorruselisest hoonest hakati evakueerima inimesi. Päästjad tuvastasid alumisel korrusel kööginurgas toidukõrbemise ja põlenguohtu ei olnud.

Kell 14.36 käisid päästjad Kesklinna linnaosas Reidi tee bussipeatuses kustutamas põlevat prügikasti.

Kell 12.04 kutsuti päästjad Lasnamäe linnaosas Virbi tänava kortermajja, kus eakas naine oli kodus kukkunud, ei saanud ise püsti ja uks oli lukus. Päästjad avasid korteri ukse ja aitasid tõsta naise kiirabiautosse.

Harjumaa

27. märtsil kell 18.11 sõitsid päästjad Maardu linna Ringi tänavale, kus tuli kustutada 200 ruutmeerile levinud kulupõlengu.

Kell 17.53 tuli päästjatele väljakutse Jõelähtme valda Loo alevikku Aasa teele, kus töökojas oli keevitustööde käigus tekkinud põleng, tööle hakkas tuletõrjealarm ja alustati kustutustöödega. Kohale sõitnud päästjad tegid selgeks, et töökojas metalli lõikamise käigus läks prügikast sädemest põlema. Töötajad viisid prügikasti õue ja kustutasid käsikustutiga. Ohtu enam ei olnud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

27. märtsil kell 20.47 tuli päästjatel sõita Toila valda Peeri külla, kus põllul aiamajade juures märgati põlengut. Kokku põles kahes kohas kulu pea kahel hektaril. Põlengu kustutamiseks kasutati vett ja kululuudasid.

Kell 12.52 sõitsid päästjad Narva linnas A.Puškini tänavale, kus teataja sõnul olid lapsed kooli juures süüdanud kulu. Päästjad kustutasid pea 200 ruutmeetrile levinud kulupõlengu.

Kell 9.14 kutsuti päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Keskalleele, kus parklas seisvast autost lekkis õli. Õliloik kaeti saepuruga ja korjati kokku.

Lääne-Virumaa

27. märtsil kell 20.26 käisid päästjad Tapa vallas Piisupi külas eemaldamas teele kukkunud suurt kasepuud.

Kell 9.01 anti häirekeskusesse teada Tapa linnas Üleviste tänava kortermajas töötavast suitsuandurist. Teataja sõnul ei olnud näha suitsu ja puudus suitsu lõhn. Päästjad kutsusid kohale korteriomaniku ja tegid selgeks, et põlenguohtu ei olnud ja suitsuandur võis tööle hakata korteris toimunud värvitööde tõttu.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

28. märtsil kell 3.05 äratas koer Põlva vallas Tromsi külas pererahva, kes avastas, et elumaja ja lauda kõrval põleb kõrvalhoone. Päästjate saabudes oli hoone leekides, tule levik elumajale ja laudale, kus hoiti kanu, õnnestus ära hoida. Maja aknad ja uks said kuumakahjustusi, kahjustusi sai ka laut ning kõrvalhoone lähedale pargitud maastur. Esialgsetele andmetel võis tulekahju alguse saada kõrvalhoones olnud sauna ahjust, mida oli varem köetud.

Tartumaa

27. märtsil kell 13.03 käisid päästjad Tartus Kaunase pst aitamas vabadusse kortermaja teisel korrusel võrku kinni jäänud tuvi.

27. märtsil kella 14.38 ajal suitses Tartus Kivi tänaval elumajas harukarp. Vool võeti elektrikilbist välja ning rikkis harukarp eemaldati. Ühistu esindaja ülesandeks jäi elektrikute kutsumine.

Viljandimaa

27. märtsil kell 8.52 teatati, et Põhja-Sakala vallas Vastemõisa külas vajus koer läbi paisjärve jää. Päästjatel õnnestus jää-ääre külge küüntega klammerdunud koer veest elusalt välja saada ja ujuva päästelauaga kaldale toimetada. Välja ilmus looma omanik, kellele tekiga kaetud koer üle anti. Möödunud laupäeval vajus Võrumaal Rõuge vallas läbi järvejää koer, kelle elu kahjuks päästa ei õnnestunud.
Päästjad hoiatavad, et kevadine jää enam ei kanna ning on ohtlik nii loomadele kui inimestele. Veekogude ääres tasub koeri jalutades rihma otsas hoida, sest läbi jää või üle jää-ääre vette kukkuv loom ei suuda enam tagasi jääle saada ning ilma kiire abita upub. Ise koera päästma minnes riskib inimene enda eluga.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

27. märtsil kell 20.48 teavitati häirekeskust kulupõlengust Põhja-Pärnumaa vallas Aluste külas. Vändra päästjad kustutasid ligi 500 ruutmeetril olnud kulupõlengu kella 21.03ks. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

Saaremaa

27. märtsil kell 14.24 teavitati häirekeskust, et Väike-Rahula külas läks paberi ja papi põletamiseks tehtud väike lõke tuuleiili tõttu käest ning süütas ümbritseva kulu. Tuul liigutas põlengut edasi maja suunas, mis asus küll ca 100 meetri kaugusel, kuid tegutseda oli vaja kiiresti. Orissaare päästjad kustutasid ligi 800 ruutmeetrise põlenguala kella 14.44ks. (Lisatud foto) Lõkke tegemisel nii metsas, maastikul kui ka koduaias tuleb järgida tuleohutusnõudeid. Lõket tasub teha vaid vaikse tuulega ja seejuures jälgida tuule suunda, et tule tegemisel või grillimisel ei lendaks sädemed hoonetele, metsale, või muule põlevmaterjalile. Alati peavad olema käepärast esmased tulekustutusvahendid, näiteks ämber vee või liivaga.