Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-2. aprill 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

1. aprillil kell 22.42 tuli häirekeskusesse teade Kesklinna linnaosas Roseni tänaval spahotellis tööle rakendunud ATSst. Alarm rakendus suitsumasina kasutamise tõttu, põlenguohtu ei olnud. Päästjad keelasid seadme kasutamise.

Kell 22.34 teatati suitsust korteris Kesklinna linnaossa Lubja tänaval. Suitsuandur oli rakendunud tööle toidukõrbemise tõttu. Korteri elanik oli pannud toidu pliidile ja ise magama jäänud. Toad tuulutati ja suitsuandur pandi lakke tagasi. 

Harjumaa

1. aprillil kell 18.29 anti teada, et Jõelähtme vallas Jägala külas Kuuse teel töötab naaberkorteris suitsuandur ja koputuse peale ust ei avata. Päästjad sisenesid korterisse, kus eakal kuulmisprobleemiga naisel oli läinud toit pliidil kõrbema. Toad tuulutati ja kiirabi töötajad kontrollisid naise tervist.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

2. aprillil kell 4.55 said päästjad väljakutse Toila valda Järve külla, kus eakas naine oli kodus kukkunud ja ei saanud ise ust avada. Päästjad avasid ukse, et kiirabi töötajad saaksid naist aidata.

1. aprillil kell 17.44 teatati põllu põlemisest Narva-Jõesuu linna Perjatsi külas. Tuli liikus metsa poole. Päästjad kustutasid 150 ruutmeetrile levinud kulupõlengu, tuli metsani ei jõudnud.

Kell 16.25 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Ahtme linnaossa, kus kustutasid raamatukogu lähedal haljasalal pea 50 ruutmeetril põlenud kulu.

Kell 16.02 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Metsapargi tänavale, kus tuli kustutada 10 ruutmeetril põlenud kulu.

Kell 14.40 teatati kulu põlengust majade lähedal Toila vallas Konju külas. Teataja sõnul ohustas tuli ka eluhooneid. Kulupõleng oli alguse saanud suurest lõkkest, mis oli jäetud järelevalveta. Tuulega kandusid sädemed laiali ning põhjustasid tulekahju naabri territooriumil. Pääste saabumise hetkeks oli teatajatel õnnestunud koos naabritega tulekahju kustutada. Päästjad kontrollisid ala üle. Hooletule lõkkepõletajale määrati lühimenetlusega trahv.

Kell 13.29 tuli teade kulupõlengust Lüganuse vallas Salakülas. Päästjad kustutasid kululuudadega 1000 ruutmeerile levinud kulupõlengu.

Kell 9.45 said päästjad väljakutse Narva linna Murdlaine tänavale, kus 24. märtsil põlenud suvila põrand suitses. Päästjad kustutasid põranda põlengu.

Lääne-Virumaa

2. aprillil kell 3.12 helistati häirekeskusesse ja teatati Viru-Nigula vallas Aseri alevikus koolimajast kostvat tuletõrjesignalisatsiooni alarmi. Päästjad tegid selgeks, et ATS võis häiresse minna keldris oleva niiskuse tõttu, tuleohtu ei olnud.

1. aprillil kell 13.35 sõitsid päästjad Tapa linnas 1. Mai puiesteele, kus väikesed lapsed olid korteri ukse sulgenud ja lapsevanem ei saanud tuppa. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ja avasid ukse. Lastega oli kõik korras.

Kell 12.08 tuli häirekeskusesse teade kulupõlengust Viru-Nigula vallas Pada-Arukülas tuulikute läheduses. Teataja sõnul liikus tuli küla poole ja põlenguala võis olla 2 hektarit. Päästjatel tuli kaitsta tule eest mitmeid hooneid ja peatada tule levik, sealhulgas metsaalale. Kulupõlengu tõttu hävines suurem kõrvalhoone, eluhoonele tule levikut suutsid päästjad peatada. Päästetööde juht hindas lõplikuks põlenguala suuruseks 37 hektarit. Põlengule pandi piir kella 15.22 ja viimased päästjad lahkusid alalt kell 19.23. Kustutustöid teostasid Kunda, Rakvere, Kiviõli ja Kohtla-Järve kutselised ning Aasukalda vabatahtlikud päästjad. Põlengu põhjus ei ole teada. Täna hommikul sõitsid päästjad põlenguala kontrollima. Päästesündmust kajastas oma sotsiaalmeedia kontol Kunda päästekomando. 

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

1. aprillil kell 17.38 teatati, et Põltsamaa vallas Vägari külas süttis Harvesteri metsatraktor. Päästjate saabudes oli traktor leekides ja lõhkes üks rehvidest. Päästjad hoidsid ära tule leviku kahele lähedale pargitud ekskavaatorile ja kustutasid traktori ning selle ümber süttinud kulutulekahju kell 18.14. Esialgsetel andmetel süttis põleng kütusesüsteemi rikkest.

Tartumaa

1. aprillil kell 15.01 teatati, et Elva vallas Puiestee tänaval purunes kaubiku kütusevoolik ja paarikümne meetri pikkuselt sattus teele õli. Päästjad katsid reostuse absorbentainega. Kütusega segunenud aine lõplik kokku kogumine jäi teehooldusettevõtte ülesandeks.

Viljandimaa

1. aprillil kella 16.02 ajal põles Elva vallas Mõisanurme külas mõnikümmend ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

2. aprillil kell 05.59 teavitati häirekeskust, et Emmastes Remlimäel on korteri vannitoas süttinud põlema elektrijuhe. Tööle hakanud suitsuandur äratas inimese, kes kutsus koheselt päästjad. Päästjad lülitasid elektri kiirelt korteris välja ning summutasid lokaalse põlengu tulekustutustekki kasutades. Lisaks ventileeriti ruumid. Elanikul paluti kutsuda elektrik elektrisüsteeme üle vaatama.

Järvamaa

1. aprillil kell 22.31 teavitati häirekeskust Türi vallas Laupa külas juhtunud õlireostusest. Ekskavaatorist tilkus teele õli, mille päästjad katsid saepuruga ning mille kopa omanikud lubasid peale sõiduki remontimist ise ära koristada.

Raplamaa

1. aprillil kell 10.48 helistas häirekeskusesse inimene Rapla vallas Loe külast, kes oli märganud hädas toonekurge. Kurg oli oma betoonposti otsas asuvasse pessa viinud silorullivõrgu ning võrguniit oli sattunud linnule ümber kaela. Lind suutis võrgust siiski ise lahti rabeleda ja lendas oma asju ajama, päästjad püstitasid tõmberedeli ning eemaldasid pesast linnu elule ohtu kujutava võrgu.

1. aprillil kell 13.55 teavitati häirekeskust järelevalveta lõkkest Märjamaa vallas Velise külas. Teataja sõnul oli tuul tugev ning inimeste poolt järelevalveta jäetud lõke võis tuulega levida ja ümbritseva kulu süüdata. Valgu vabatahtlikud kustutasid lõkke.