Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3. aprill 2024

Põhja päästekeskus

Alates juba 2. aprilli lõunast kella 12.30st on olnud päästjatel Tallinna linnas kokku 8 väljakutset teele või liinidele kukkunud puudest ja tugeva tuule tõttu teele lennanud ehituspiiretest. Lasnamäe linnaosas kukkus puu veoauto peale ja veok sai kahjustusi. Harjumaal on olnud selle aja jooksul kokku 11 väljakutset, mille hulgas ka üks juhtum, kus puu oli kukkunud Viimsi alevikus sõiduauto peale, auto sai kahjustada. Viimati said päästjad väljakutse ohu likvideerimiseks täna kell 9.44. Kõige enam väljasõite oli päästjatel 2. aprillil kell 18.30-23.00 ja 3. aprillil alates kella 7.00st.

Tallinn

3. aprillil kell 1.01 teatati Lasnamäe linnaosas Kalevipoja põik tänaval paneelmaja 3. korruse betoonist rõdupiirde alla kukkumisest. Piire oli riivanud ka teise rõdu piiret, kuid see polnud ohtlik. Päästjad tegid korterielanikele selgitustööd ja soovitasid rõdule mitte minna. Allakukkunud paneel piirati ohutuslindiga.

2. aprillil kell 22.02 tuli teade korstnast pilduvatest sädemetest Nõmme linnaosas Hiiu tänaval. Päästjad tuvastasid korstnas teise korruse tasandil tahma põlemise. Maja teisel korrusel töötas suitsuandur ja suits oli majas ülemisel korrusel sees. Põleng likvideeriti nelja pulberkustutiga. Majas olid olemas suitsuandurid, kuid puudus vingugaasiandur. Viimase lubas omanik ise paigaldada. Elanike sõnul oli sügisel käinud korstnapühkija. Siiski määrati päästjate poolt kütmise keeld kuni korstnapühkija on küttesüsteemid üle kontrollinud ja korralikult puhastanud.

Kell 14.23 helistati häirekeskusesse ja teatati Kesklinna linnaosas Pärnu maanteel eemalt akendest paistvast tulekumast. Päästjad kontrollisid ala üle, kuid tulekahju tundemärke kusagilt ei leidnud. Tulekumana võis tunduda teatajale eemalt läbi akna paistnud värviline laualamp.

Harjumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud. Enamasti olid väljasõidud seotud ohu likvideerimiseks. Täpsem info eespool.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. aprillil kell 6.27 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Ahtme linnaossa Estonia puiesteele, kus garaažis oli põleng. Päästjate saabumise ajal tuli garaažist suitsu ja lahtist põlengut ei olnud. Päästjad kustutasid kanalis olnud prügi põlengu, mis tekkis ketaslõikuriga töötamisel.

2. aprillil kell 15.18 märgati kulupõlengut Narva linnas Rahu tänaval elektriliinide all. Päästjad kustutasid kululuudadega 300 ruutmeetril põlenud kulu ja väikesed põlenud oksahunnikud uhati veega üle.

Kell 11.20 tuli häirekeskusesse teade töötavast suitsuandurist Jõhvi linnas Tartu maantee korterelamus. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu, korteris põlenguohtu ei olnud. Suitsuandur võis töötada, kuna oli rikkis või oli patarei tühi.

Lääne-Virumaa

3. aprilli varahommikul käisid päästjad kahel korral Haljala vallas eemaldamas teele langenud puid.

2. aprillil kell 12.05 kutsuti päästjad Rakvere valda Roodevälja külla, kus märgati hoovis ohtlikku lõket. Lõke kustutati, sest perenaisel oli tagamata lõkkeohutus ja ilm oli tuuline.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

2. aprillil kell 14.32 teatati, et Nõo vallas Luke külas põletatakse lõkkes prügi. Päästjad leidsid ja kustutasid lõkke, kuhu oli visatud plastikut, värvipurke ja muud prügi. Esialgu ei õnnestunud prügipõletajat tabada. Päästjad juhivad tähelepanu, et lõke pole koht, kus oma jäätmetest vabaneda, see saastab õhku ja meie ühist elukeskkonda. Lõkkes tohib põletada ainult töötlemata puitu, paberit ja pappi.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

2. aprillil eemaldasid Kõrgessaare vabatahtlikud päästjad Lauka külas teele kukkunud suure kuuse, mis oli sulgenud mõlemad sõidusuunad.

Järvamaa

3. aprillil kell 6.50 ajal juhtus liiklusõnnetus Paides Tööstuse tänaval, kus põrkasid kokku kaks sõiduautot. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud, päästjad likvideerisid sõidukitel süttimisohu.

3. aprillil kell 8.43 teatati häirekeskusele, et Paide linnas Kodasema külas on põlema süttinud kuur, kus sees vanad gaasiballoonid ning läheduses erinev põllumajandustehnika ja hooned. Päästjate saabudes põles kuur lahtise leegiga ning tugeva tuule tõttu sattusid süttimisohtu ka ümbritsevad majad. Päästjad asusid kaitsma kõrvalhooneid süttimise eest samal ajal, kui kustutati kuuri põlengut. 10x25 meetri suuruse hoone leegid suudeti maha saada ja kõrvalhooned päästa kella 9.10ks. Hetkel jätkatakse aktiivseid kustutustöid. Kohapeal on Aravete, Koeru ja Paide kutselised ning Järva-Jaani vabatahtlikud päästjad.