Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-4. aprill 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Harjumaa

3. aprillil kell 18.38 tuli teade Harku vallas Suurupi külas Kasemetsa tee elumaja korstnast tulevast leegist. Omanik suutis ise põlengu kustutada. Päästjad kontrollisid maja üle ja tegid selgeks, et tegu oli tahmapõlenguga. Omanik oli jätnud kütteperioodi alguses küttesüsteemi hooldamata. Päästjad keelasid kaminat kütta kuni korstnapühkija ei ole küttesüsteeme puhtaks teinud ja akti välja andnud. 

Kell 11.40 andis Rae vallas Järvekülas majahaldur teada töötavast andurist gaasikatlaga majas. Päästjad kontrollisid maja üle, kuid ohtu ei tuvastanud. Tegu võis olla autonoomse suitsuanduri valehäirega.

3. aprillil käisid Kostivere vabatahtlikud päästjad kahel korral Jõelähtme vallas eemaldamas teele kukkunud puid. Teele langenud puid käisid eemaldamas ka Harku vallas Hüüru ja Muraste vabatahtlikud päästjad.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. aprillil käisid Kiviõli komando päästjad kahel korral Lüganuse vallas eemaldamas teele kukkunud puid.

3. aprillil kell 12.31 kutsuti päästjad Sillamäe linnas Viru puiestee kortermajja, kus teataja sõnul oli trepikojas tunda gaasi lõhna. Päästjad tegid kindlaks, et tegemist oli lahusti lõhnaga. Lõhn levis keldrist trepikotta ja jättis gaasilekke mulje. Gaasiohtu siiski ei olnud. Keldris pintsleid lahustiga puhastanud elanikule tehti selgitustööd.

Lääne-Virumaa

3. aprilli päeval käisid Kadrina vabatahtlikud päästjad kahel korral Kadrina vallas eemaldamas teele langenud puid. Tapa komando päästjad koos kohalike elanikega eemaldasid puid teelt Kadrina vallas Arbavere külas. Kunda komando päästjad eemaldasid teele langenud puu Haljala vallas Karepa külas.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

3. aprillil kell 15.53 käisid päästjad Põltsamaa vallas Kaavere külas Jõgeva - Põltsamaa teel veoauto, väikebussi ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu. Kiirabimeedikud kontrollisid sõiduautos olnud naise ja lapse tervist kohapeal. Haiglasse kedagi viia ei olnud vaja. Hiljem vabastati liiklus ja eemaldati teelt purunenud detailid.

Põlvamaa

3. aprillil kell 17.19 käisid päästjad Põlva vallas Rosma külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus stabiliseerisid küljel oleva auto, aitasid sealt välja juhi ning kõrvaldasid süttimisohu.

Kell 17.51 käisid päästjad Põlva vallas Joosu külas liinibussiga juhtunud liiklusavariil. Päästjad toestasid kraavi vajunud bussi, vabastasid ukse ja aitasid bussist välja 10 inimest ja juhi. Inimestele tuli järgi asendusbuss. Hiljem aidati buss kraavist välja vintsida ja puhastati tee.

Tartumaa

3. aprillil kell 12.48 teatati, et Tartus Tähe tänaval käis pauk. Selgus, et paugud käisid alajaamas ning hoonest tuli suitsu. Päästjad valvasid elektrikute tulekuni ohuala, tõsisemat tulekahju ei tekkinud.

Kella 15.13 ajal käisid päästjad Tartus Riia tn nelja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid tagada liiklusohutust.

Võrumaa

3. aprillil kell 14.36 teatati, et Rõuge vallas Nursi külas sõitis väikebuss Renault Master kraavi. Päästjad eemaldasid tuleohutuse tagamiseks külili oleva bussi aku, ühtlasi peatati paagikorgi kütuseleke. Juhi tervist kontrollis kiirabi kohapeal.

Kell 18.23 käisid päästjad Võru vallas Sika külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kontrollisid avariijärgset ohutust. Juht viga ei saanud, temaga vesteldi ohutuse teemadel. Autol olid all silmapaistvalt kulunud talverehvid.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

3. aprillil kell 10.21 said päästjad teate, et Paides Otiku külas on libises väiksel kiirusel teelt välja kiirabiauto. Selgus, et see oli transportkiirabi, kus patsienti ei olnud. Päästjad aitasid sõiduki kraavist välja.

Kella 12.56 ajal põles Järva-Jaani alevis Lehise tänaval ridaelamu katlakorstna ülemises osas tahm. Kohale oli kutsutud ka korstnapühkija. Päästjad sulgesid õhu juurdepääsu katlasse ning korstnapühkija lükkas põleva tahma alla, mis tahmaluugi kaudu eemaldati. Pulberkustutiga kustutati põleng korstnas lõplikult.

Saaremaa

3. aprillil kell 18.40 teatati, et Kuressaares Suur-Sadama tänaval põleb elumaja korstnas tahm. Korstnajalg kuumenes ning ähvardas süüdata vahelagesid. Päästjad avasid tuleohutuse kontrollimiseks korstnaümbrust, õnneks maja ei olnud süttinud. Päästjad eemaldasid tuleohtliku tahma ning põleng sumbus. Kütteseadme kasutamine keelati kuni korstnapühkija on teinud vajalikud hooldustööd ning küttseadme ohutuse üle kontrollinud.