Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. aprill 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

4. aprillil kell 21.09 tuli häirekeskusesse teade Põhja-Tallinna linnaosas Lina tänaval suitsu täis trepikojast. Tegemist oli toidukõrbemisega. Päästjad eemaldasid ohu, tuulutasid ruumid ja tegid meesterahvale selgitustööd.

Harjumaa

5. aprillil kell 8.28 sõitsid päästjad Rae valda Aruvalla külla, kus eemaldasid viaduktilt ohtlikud jääpurikad.

4. aprillil kell 12.12 käisid päästjad Kuusalu vallas Kuusalu alevikus kustutamas metsatee ääres põlenud järelevalveta lõket.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. aprillil kell 9.30 tuli päästjatele väljakutse Kohtla-Järve linna Järve linnaossa L.Koidula tänava kortermajja, kus teataja sõnul oli esimese korruse korteri köögis lagi alla kukkunud. Päästjad tegid kohapeal kindlaks, et alla oli varisenud ripplagi, vahelae kandev osa oli korras. Ülemistest korteritest evakueeriti inimesed, kontrolliti üle teised korterid, kuid neis ohtu ei olnud. Kohale kutsutud linnavalitsuse spetsialistid ei lubanud ülemistes korterites viibida ja alumise korteri elanikule otsiti asenduspind. Juhtumiga jäid edasi tegelema linnavalitsuse spetsialistid ja korteriühistu esimees.

Lääne-Virumaa

4. aprillil 20.26 teatati Rakvere vallas Näpi külas teetööde kohas löögikahjustuse saanud sõiduautost, millest lekkis õli. Päästjad katsid reostunud ala absorbendiga ja puhastasid tee.

Kell 19.19 tuli päästjatele väljakutse Kadrina alevikku Viitna tee toidupoodi. Töötaja sõnul tuli ühe külmiku juurest kärsahaisu. Kauplusest evakueeriti inimesed. Kohale tulnud päästjad suitsu ega leeki ei näinud, tegid aga kindlaks, et põlenguohu põhjustas külmkapi relee. Külmikutest lülitati elekter välja ja kohale kutsuti elektrikud. Seniks kauplus suleti.

Kell 15.15 sõitsid päästjad Kadrina valda Kiku külla, kus oli toimunud avarii kahe sõiduauto vahel. Õnnetuses keegi viga ei saanud. Päästjad eemaldasid sõidukitelt süttimisohu ja vabastasid tee.

Lõuna päästekeskus

Lõuna regioonis suuremaid päästesündmusi möödunud ööpäeval ei olnud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

4. aprillil kell 17.38 tossasid Järva vallas Jalgsema külas põllul silopalli jäänused, mille päästjad kustutasid.

Pärnumaa

4. aprillil kell 12.49 käisid päästjad Pärnu-Jaagupi alevis Ülase tänaval abis pääseda kodus kukkunud ja abitult põrandale lebama jäänud vanema naisterahva juurde. Päästjad avasid ukse jõuga nii, et seda oleks võimalik hiljem lukustada. Naine tõsteti voodi ja temaga tegeles edasi kiirabi.
Suitsuandur andis võimaluse päästa elu

4. aprillil kell 22.41 teatati häirekeskusele, et Pärnus Riia mnt on kortermajas kuulda suitsuanduri häiret ja elanikud avastasid, et ühe korteri ukse alt tuleb suitsu. Päästjate saabudes oli viiekordse kortermaja üks trepikoda täitunud suitsuga ja leiti ka suitsu täis korter. Suitsusukeldujad sisenesid korterisse, kust magamistoast leidsid teadvuseta meesterahva, kes välja toodi. Kiirabi viis kannatanu haiglasse. Tulekolle leiti elutoa põrandalt, kus põles peamiselt vaip, mis kustutati. Tõenäoliselt põhjustas elu ohtu seadnud tulekahju ohvri enda hooletu suitsetamine.