Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-4. juuni

Ida ja Põhja päästekeskuse tööpiirkonnas olulisi sündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus
Valgamaa
4. juunil kella 2.29 ajal käisid Valga päästjad Läti Valkas Auseklja tänaval abis kustutamas vana tühjalt seisvat koolimajahoonet.

Viljandimaa
3. juunil kella 18.07 ajal süütas Viljandi vallas Tömbi külas lõkkest tuulega lennanud säde 1500 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid. Säde oli lennanud kulusse ajal, mil lõke oli korraks järelevalveta jäetud ja nii ei olnud abi selle kõrvale toodud veega ämbritest ega sellestki, et lõkkease oli korralikult mullaga ümbritsetud. Lõkkepõletajatele selgitati, et ohutuse tagamine ja lõkke valvamine on nende esmane ülesanne.

Lääne päästekeskus
Pärnumaa
3. juunil kella 9.06 ajal käisid päästjad Pärnus Mureli ühistranspordipeatuse läheduses kustutamas järelevalveta põlema jäetud lõket.

Raplamaa
3. juunil kell 16.16 teatati, et Kohila alevikus Lõuna põik tänaval on kortermaja ühest korterist kuulda suitsuanduri häiret ja tuleb suitsu. Päästjad sisenesid korterisse, kus köögis kõrbesid pannil vorstid. Toas diivanil magas mees, kes välja toodi ja meedikute hoole alla anti. Tuleoht kõrvaldati ja ruumid tuulutati. Päästjad hoiatavad, et toiduvalmistamise ajal ei tohi magama heita. Kui on oht ennast teleka ette unustada või tukkuma jääda, tuleb kasutada helisignaaliga taimerit, mis õigel ajal toidu valmimisest märku annaks.