Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-6. juuni 2023

Põhja päästekeskus


Tallinn

5. juunil kell 15.58 teatati häirekeskusele, et Nõmme linnaosas Rõõmu tänaval asuva elumaja juures põleb lahtise leegiga hekk. Päästjate saabudes oli teataja omal jõul suuremad leegid maha saanud ning päästemeeskond kustutas tulekahju lõplikult. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul sai põleng alguse lõkkest.

5. juunil kell 17.30 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Kitseküla tänaval asuva aia taga on näha suitsu ja leeke. Kohale saabunud päästjad leidsid eest järelevalveta prügilõkke ning kustutasid selle.

5. juunil kell 17.55 teatati, et Kristiine linnaosas Sõstra tänaval asuval hoovialal suitseb maapind. Kohale saabunud päästemeeskond tuvastas, et põlema oli süttinud haljastuseesmärgil maapinnale laotatud kuiv turvas ning kustutasid selle.

5. juunil kell 20.14 teatati häirekeskusele, et Tallinna kesklinnas Ahtri tänaval asuv tankla on suitsu täis ning teatajale tundus, et suitsu imbub ventilatsioonist. Päästjad reageerisid sündmuskohale suurte jõududega ning asusid otsima tulekollet, mis leitigi ventilatsioonisüsteemist. Selgus, et põlema oli süttinud ventilatsiooni ladestunud rasv. Päästjad lokaliseerisid põlengu kella 20.32-ks ning likvideerisid lõplikult kella 20.55-ks. Inimesed õnnetused kannatada ei saanud.

Harjumaa

5. juunil kell 17.09 said päästjad väljakutse Kuusalu valda, kus Valgejõe külas Kõnnu ühistranspordipeatuses oli raskeveoki tehnilise rikke tagajärjel maanteele lekkinud ligi 50 liitrit õli. Päästemeeskond kattis lekke absorbentainega.

5. juunil kell 20.49 sai häirekeskus teate, et Jõelähtme vallas Võerdla külas põleb aiandusühistus asuv ühekorruseline elumaja. Päästjate saabudes põles väike majake lahtise leegiga. Päästemeeskond alustas kustutustöid kahes töölõigus ning tulekahjule pandi piir kella 21.16-ks, misjärel alustati järelkustutusega. Majaomanikku põlengu ajal kodus ei viibinud, mistõttu tema viga ei saanud, küll aga leiti majast neli koera, kellest üks kahjuks hukkus. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

6. juunil 6.08 helistati Häirekeskusesse ja teatati, et Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Outokumpu tänava kortermajas kuuldakse koputamist. Majas elas palju eakaid inimesi. Päästjad tuvastasid korteri, kust koputused tulid, avasid ukse ja põrandal lamav eakas naine anti üle kiirabi töötajatele.

Kell 1.06 sõitsid päästjad Lüganuse valda Sonda alevikku, kus vastu posti oli sõitnud sõiduauto. Inimesed kannatada ei saanud. Päästjad likvideerisid avariiliselt autolt süttimisohu, postist võeti vool välja ja murdunud post pandi tee äärde. Sündmusega tegeles edasi politsei.

5. juunil kell 23.07 teatati mustast suitsust Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Aru tänaval vanas mahajäetud hoones. Päästjad kustutasid ühes ruumis põlenud prügi. Samas hoones on toimunud prügipõlengud ka 11. mail ja 1. juunil. (Lisatud foto)

Kell 22.38 tuli teade maastikupõlengust Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Altserva tänaval tankla taga. Päästjad kustutasid metsa alla ladustatud prügi põlengu.

Kell 21.38 teatati järelevalveta lõkkest Sillamäe linnas Ranna tänaval. Päästjad kustutasid ämbritäie mereveega lõkke, kus oli põletati rehvi.

Kell 9.07 kutsuti päästjad Alutaguse valda Kiikla külla appi naisele, kes oli kodus rõdul kukkunud ja hüüdis appi. Päästjad avasid korteriukse ja naisega tegelesid edasi kiirabi töötajad.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

5. juunil kella 12.56 ajal põles Tartus Tiigi tn vana variejdi moodi maa-aluses ruumid paberipraht, mille päästjad kustutasid.

6. juunil kella 3.51 ajal põles Tartus Uuel tänaval dokis elektrijalgratas, mille päästjad esmaste vahenditega kustutasid.

Viljandimaa

6. juunil kell 7.03 teatati viga saanud kitsest Mulgi vallas Karksi külas. Päästjad tõmbasid looma teelt eemale ja ootasid ära olukorda lahendama kutsutud kohalikud jahimehed.

Kella 8.10 ajal teatati tulekahjust Viljandis Raua tn asuvas uksetehases. Päästjate saabudes selgus, et saepuru väljapuhkeventilaatoris oli põlenud saepuru, mille töötajad olid käsikustutiga kustutanud. Päästjad kontrollisid saepurupunkri ja ventilatsioonitorustiku tuleohutust soojuskaameraga.

Võrumaa

5. juunil kella 8.30 ajal süttis setomaa vallas Küllätüva külas elumaja köögis korstna tahmaluugi juures põrand. Majaomanik oli ise põranda lahti võtnud ja põlengu kustutanud. Päästjate hinnangul võis põrand süttida varasema tahmapõlengu tagajärjel. Majaomanikule anti tuleohutusalast nõu ja tema ülesandeks jäi tahmaluugi aluse põranda korralik isoleerimine.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

5. juunil kell 10.13 said päästjad väljakutse Türi valda Türi-Alliku külla, kus oli süttinud mööblitootmisega tegeleva ettevõtte hoone (ca 350 ruutmeetrit). Päästjad hoidsid ära tule leviku viie meetri kaugusel olevale elumajale ja veelgi lähemal asuvatele kõrvalhoonetele. Hävis enamus tootmishoone sisustusest, mille hulgas puidutöötlemisseadmed ja muu tehnika. Päästetöö juhi esialgsetel andmetel süttis tulekahju kohvimasina rikkest.

Pärnumaa

5. juunil kell 13.26 teatati, et Pärnus Mihkli tn on elumaja trepikojas kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad leidsid korteri, kust tuli suitsulõhna ja sisenesid sinna. Köögist leiti kõrbev toit, inimesi toas ei olnud. Tuleoht kõrvaldati ja kohale saabunud korteriomanikule selgitati, et toitu ei tohi unustada omapäi valmima. Süttivast toidust võib alguse saada raskete tagajärgedega tulekahju.

Saaremaa

6. juunil kella 7.12 ajal põles Kärla alevikus Ohaka tn papi- ja paberikogumise konteiner. Päästjad kustutasid põlengu veejoaga.