Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.–18.01.2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

17.01 kell 18.45 teavitati häirekeskust, et Kristiines Kotkapoja tänava kümnekorruselises kortermajas on tulekahju. Väljakutsele reageerisid Kesklinna päästjad kahe põhiauto ja redelautoga, Kopli ning Lilleküla päästjad. Viimased neist olid esimesena kohal ja leidsid, et ühes korteris oli köögikubu läinud lühisesse ning hakanud suitsema. Elanik likvideeris suitsemise enne päästjate jõudmist. Kohale jäid vaid Lilleküla päästjad, korter tuulutati ning omanik lubas kiiremas korras kutsuda elektriku seadme ning elektrisüsteemi kontrollimiseks.

Harjumaa

17.01 kell 19.29 sõitsid päästjad Raasiku alevikku Teemeistri teele, kus põles ühekorruseline garaaž. Objekti valdaja oli ka ise kohal ning alustas käsikustutiga leekide summutamist. Kehra päästjad olid kohal kell 19.46, kes lokaliseerisid umbes 20-ruutmeetrise põlengu kella 20.04ks. Põles garaaži uks ning leegid levisid ka hoone eterniitkatuseni. Kella 20.23ks oli sündmus päästjate jaoks lõppenud. Keegi tulekahjus viga ei saanud ja tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

17.01 kell 21.05 teatati häirekeskusele, et Keilas Eha tänava eramajas on korstnast leegid väljas. Pererahvas liikus ise majast päästjate saabumiseni välja. Päästjad olid kohal kell 21.11 ning nägid, et korstna suitsulõõris on tahm süttinud ja põleng õnneks edasi ei levinud. Korsten kontrolliti termokaameraga üle ning leegid kustutati. Omanikul soovitati kutsuda korstnapühkija küttesüsteemi hooldamiseks.

Ida päästekeskus

Ida-Virmaa

17. jaanuaril kell 15.15 märgati Narva linnas Kangelaste prospektil kõrvamaja kolmanda korruse akendes leeki. Päästjad kontrollisid korteri ja trepikoja üle, puudusid tulekahju tunnused ning olukord oli ohutu. Teatajale võis tunduda tulekahjuna loojuva päikese akendele langev kuma.

Kell 13.51 saadi väljakutse Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosa Kilgi väikekohta, kus tootmishoones oli tekkinud tulekahju. Päästjate saabumise ajaks olid töötajad jõudnud pulberkustuti abil kustutada suurema tulekahju. Süttinud oli vanametalli lõikamise tagajärjel maas olnud väike hunnik alumiiniumpulbrit. Päästjad kustutasid pulberkustutiga lõplikult põlengu ja kontrollisid ala kuni temperatuuri alanemiseni.

Kell 13.46 tuli häirekeskusesse ATS häire teade Sillamäe linnast Tallinna maantee õppehoonest. Andur oli käivitunud tehnoruumis, kus korralikult kustutamata koni oli pannud kärssama tuhatoosis olnud paberi. Oht likvideeriti.

Lääne-Virmaa

Suuremaid päästesündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

17. jaanuaril kella 10.08 ajal suitses Jõgeval Piiri tänaval perearstikeskuse hoones elektriline tuulekardin. Voolu välja lülitamise järel suitsemine lõppes. Päästjad kontrollisid termokaameraga tuleohutust. Vallavalitsuse esindaja kutsus rikke selgitamiseks ja remondiks kohale tehniku.

17. jaanuaril kell 16.50 teatati häirekeskusele, et Mustvee vallas Lohusuu alevikus Tartu mnt on kortermajas suits. Päästjad selgitasid, et kahekorruselise maja esimese korruse sotsiaalkorteri elanik oli tule pliidikolde asemel teinud praeahju. Tuleohust andis märku ka korterisse paigaldatud vingugaasiandur. Ruumidest leitud mees keeldus väljumisest. Päästjad tõstsid suitsevad halud kaussi, viisid välja ja kustutasid need lumes. Korteris oli näha märke tuleohutuse eiramisest, toolide katetel oli näha sissepõlenud suitsuauke. Olukorrast teavitati valla sotsiaaltöötajat.

Kell 19.54 teatati saunapõlengust Mustvee vallas Laekannu külas. Päästjate saabudes selgus, et ilmselt oli süttinud korstnale liiga lähedale paigaldatud laelaud, mille elanik oli veega ise kustutanud.

Põlvamaa

17. jaanuaril kell 10.12 teatas sotsiaaltöötaja, et Mooste külas Lasteaia teel on tema 73aastane hoolealune kodus kukkunud ja ei suuda ust avada. Päästjad avasid ukse jõuga ning aitasid naise kiirabiautosse transportida. Uks õnnestus sulgeda ning võti jäi hooldaja kätte.

Tartumaa

17. jaanuaril kell 10.09 teatas inglise keeles rääkiv isik, et sisenes mobiilse uste avamise teel Tartus Siili tänaval rendiautosse, kuid uksed sulgusid, võti enam ei reageeri ning autost ei saa välja. Mees oli autos olnud paarkümmend minutit. Päästjad juhatasid hädasolija auto tagaluugi juurde, mille sai käsitsi avada. Mees pääses välja, auto luuk suleti ning sõiduk jäi lukustatult seisma.

Kell 15. 40 teatati, et Tartus Ida tänaval lukustas kolmeaastane laps ennast vannituppa. Päästjad avasid luku väljastpoolt ning laps tervelt välja vanema juurde.

Viljandimaa

17. jaanuaril kella 23.42 ajal süttis Mustlas Posti tänaval elumaja korstnalõõrides tahm. Maja ärklikorrusel oli korstnas lahtiste kivide vahel augud, millest leegid ja sädemed välja paiskusid. Põrandal hõõgus juba saepuru, mille päästjad kustutasid ja lumega katsid. Päästjad eemaldasid korstna ümbert süttida võivad esemed ning sulgesid küttseadme siibrid ning uksed. Korstnapõleng summutati pulberkustutiga. Õnnekombel vahelaed ei süttinud. Päästjate hinnangul oli kütteseade katkine ja pikka aega puhastamata ning selle ohutus kontrollimata. Selle kasutamine keelati Samuti puudus elamust kohustuslik vingugaasiandur kui päästjad olid seadme elamusse paari aasta taguse kodunõustamise käigus paigaldanud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

17. jaanuaril kell 21.07 kiirustasid päästjad Kärdlas Väike-Aia tänavale, kus oli kütmise tõttu põlema süttinud korstnajalg. Päästjad lasid põlengul kontrollitult vaibuda ning keelasid omanikul kütmise niikaua, kuni korstnapühkija on kütteseadmed üle vaadanud ja puhastanud.

Pärnumaa

17. jaanuaril kell 18.58 said päästjad väljakutse Pärnu linna Kanepi tänavale. Pliidi kütmise tulemusel oli süttinud põlema elumaja korsten. Päästjad kasutasid korstnapõlengu likvideerimiseks pulberkustuteid. Päästjate valvsa pilgu all hakkas korstnas temperatuur langema ning lisaks kontrolliti üle ka pööning, et välistada igasugune edasine oht. Pööningul tuvastati korstnajalas mitmeid ohtlikke pragusid ning ka ehitusvigu. Hoones puudusid kohustuslikud vingugaasi ja suitsuandurid. Päästjad keelasid majas kütmise kuni korstnapühkija ja lisaks ka pottsepp on kütteseadmed üle vaadanud.

Raplamaa

17. jaanuaril kell 13.51 teavitati häirekeskust , et Rapla vallas Valli külas asuva elumaja korstnast tuleb musta suitsu. Päästjate saabumise ajaks kustutasid elanikud pliidi alt tule ning pulberkustutit kasutades kustutasid päästjad korstnas olnud pigipõlengu. Päästjate valvsa pilgu alla hakkas korstnas temperatuur langema ning lisaks kontrolliti üle pööning, et välistada igasugune edasine oht. Pererahval keelati edasine kütmine niikauaks, kuni korstnapühkija on käinud kütteseadmeid hooldamas.