Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-20. november 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

17.11 kell 17.44 sõitsid päästjad Kesklinna Viru tänava restorani, kust oli tulnud teade põlema läinud toiduõlist. Päästjad olid kohal kell 17.48 ning leidsid eest heledat suitsu täis ruumid. Selgus, et fritüüris oli õli põlema läinud, kuid lahtist leeki polnud. Päästjad tuulutasid ruumid ning taastasid ATeS süsteemi.

18.11 kell 17.36 sai häirekeskus teate sädemeid pilduvast elektrikapist Kristiines Pardi tänava elumaja küljes. Lilleküla päästjad olid kohal kell 17.45 ning asusid elektrikappi CO-kustutiga kustutama. Kohale kutsuti ka elektrikud, et vool välja võtta. Kella 18.11ks oli elektrikapp jahutatud ning sündmus üle antud elektrikele.

Harjumaa

18.11 kell 05.24 teavitati häirekeskust, et Harku vallas Tiskre külas Tallinn-Rannamõisa-Kloogaranna teel on auto sõitnud üle ringtee haljasala ning tabanud liiklusmärki. Kokkupõrke tagajärjel lekkis masinast vedelikke ja auto takistas liiklust kahel sõidurajal. Sõidukis olnud kaks inimest viga ei saanud. Päästjad tõmbasid sõiduki tee serva, koristasid sõidutee autojuppidest ja katsid lekkinud vedelikud absorbendiga. Sõiduki omanik tellis oma masinale puksiiri.

18.11 kell 10.42 teatati häirekeskusele, et Viimsi vallas Pärnamäe külas Vehema teel on toimunud kahe auto liiklusõnnetus. Pirita päästjad olid sündmuskohal kell 10.51 ning eemaldasid mõlemalt masinalt akuklemmid süttimisohu välistamiseks. Õnnetuses said viga kaks inimest ning mõlemad viidi kiirabiga haiglasse kontrolli. Sündmus anti üle politseile kell 11.16.

19.11 kell 12.15 sõitsid päästjad Raasiku valda Perila külla Mätliku teele, kust oli tulnud teade elumaja põlengust. Sündmusele sõitsid kohale Assaku, Kose, Lasnamäe päästekomandod ning Aruküla vabatahtlikud päästjad. Esimesed neist olid kohal kell 12.31 ja suitsu nähti tõusmas katuse alt. Kaks suitsusukelduslüli sisenesid koheselt majja tulekoldeid otsima ja likvideerima. Kella 12.58ks oli tulekahju lokaliseeritud ning jätkati järelkustutustööde ja katusekonstruktsioonide avamisega. Kella 13.25ks oli tulekahju likvideeritud. Keegi tulekahjus kannatada ei saanud. Kodus puudus töökorras suitsuandur.

20.11 kell 06.10 said päästjad kutse Loksale Tallinna tänavale, kus põles prügikonteiner elumaja kõrval. Päästjad olid kohal kell 06.15 ning kustutasid 200-liitrise prügikasti kella 06.28ks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. novembril kell 14.25 tuli häirekeskusesse teade Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Järveküla tee ühiselamus tööle rakendunud ATS seadmest. Tegemist oli siiski toidukõrbemisega, tulekahju ohtu ei olnud.

Kell 14.09 teati, et Narva linnas Võidu prospektil Võidu-Kerese tiigi õhukesel jääl on lapsed. Päästjate saabumise ajaks olid lapsed kaldal ja neile tehti selgitustööd. Esimene jää võib eelkõige lastes elevust ja uudishimu tekitada, seega paluvad päästjad lapsevanematel rääkida kodus üle hapra jääga seonduvad riskid ning hoida oma lastel silm peal. Kui märkad hädalist või vajad ise abi, siis tuleb esimesel võimalusel helistada hädaabi numbril 112.

Kell 1.44 teatati põlevast auto rehvist Narva linnas Mõisa tänaval. Päästjate saabumise ajaks oli leek kustunud, auto kontrolliti termokaameraga üle, põlenguohtu enam ei olnud.

Kell 00.50 andis mööduja teada põlevast maja küljest Narva linnas Kanali tänaval. Päästjate saabumise ajaks oli leek vannitoa aknast välja. Maja elekter lülitati elektrikilbist välja ja majja sisenes suitsusukelduspaar. Vahepeal tuli omanikult teade, et hoones kedagi ei viibi. Põlengule pandi piir kella 1.39ks. Tulekahjus keegi kannatada ei saanud. Põlengu põhjust uuritakse.

18. novembril kell 22.47 märgati Narva linnas Võidu prospektil kortermaja ühest aknast tulemas valget suitsu. Koputuse peale ust ei avatud. Trepikojas oli tunda toidu lõhna. Suitsu põhjuseks oli toidu keetmine, aurude pärast oli avatud toa aken. Korteri suitsuandur ei olnud töökorras, sest selle patarei oli tühjenenud.

Kell 18.45 sõitsid päästjad Lüganuse valda Kiviõli linna Võidu tänavale, kus toimus põleng plastikust prügikasti põhjas. Põlengu kustutamiseks tuli päästjatel lukus olnud prügikast kangiga avada.

Kell 17.37 teatas Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Põhja allee kortermaja ühistu esimees, et majas tuntakse trepikojas gaasi lõhna. Päästjad kontrollisid mõõteseadmega, kuid gaasireostust ei tuvastanud.

Lääne-Virumaa

18. novembril kell 20.59 helistati häirekeskusesse ja teatati püstkojapõlengust Vinni vallas Palasi külas. Põlema oli läinud puidust ja bituumeniga kaetud püstkoja ots. Päästjate saabumise ajaks oli püstkoja põleng pulberkustutiga kustutatud. Päästjad ei lubanud püstkojas enam tuld teha.

17. novembril kell 10.53 said päästjad väljakutse Kadrina valda Kolu külla, kus teate järgi hõõgus viljakuivati šahtis. Teataja sõnul oli enamus vilja väljas ja kohapeal püüti põlengut summutada. Kohale jõudnud päästjad asusid šahtis kustutama väiksemaid leeke. Kell 11.34 oli põleng kontrolli all ja asuti otsima väiksemaid tulekoldeid. Kell 12.18 oli viljakuivati šahtis kahes kohas toimunud põleng kustutatud. Põlengus keegi kannatada ei saanud. Kustutustöödel osalesid Aravete ja Rakvere kutselised ning Kadrina vabatahtlikud päästjad.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 8 väljakutset, millest 5 oli lahingumoona sündmust, 2 pommiähvardust ning 1 muu plahvatuse sündmus, mis osutus deodorandipudeliks lõkkes. Kokku tehti kahjutuks 145 lõhkekeha ja 20 sütikut.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

17. novembril kell 20.36 põles Põltsamaa vallas Laasme külas hakkepuidu hunnik (5x20 m), mille päästjad 40 tonni veega kustutasid. Kustutustöödel oli abiks ettevõtte laadur, millega hunnikut lahti tõsteti.

19. novembril kell 15.15 käisid päästjad Põltsamaa vallas Neanurme külas linnamaasturiga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja peatasid kütuselekke.

Põlvamaa

18. novembril kella 17.16 ajal teatati, et Räpina vallas Pindi külas põleb hoone, milles saun koos eluruumidega. Päästjate saabumise ajal oli hoone suitsu täis. Suitsusukeldujad piirasid tule leviku saunaruumides, kustutustööd lõpetati kell 19.08. Põlengus hävis saunaruumide sisustus, eluruumideosa sai ulatuslikke tahma- ja veekahjustusi. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse puitkonstruktsioonidele liiga lähedale paigaldatud suitsutorust.

Tartumaa

17. novembril kell 16.33 teatati, et Tartus Supilinna tiigi kaevetööde alal vajus väike tüdruk jalgupidi mulla sisse ja ei saa enam välja. Päästjad aitasid 8aastase tüdruku redeli abil välja, kiirabi toimetas ta haiglasse terviskontrolli.

18. novembril kell 11.16 teatati, et Nõo alevikus Kooli tänaval süttis eraldiseisvas saunas sein. Päästjate saabudes selgus, et süttinud oli kamina ja seina vaheline puitvooder. Päästjad lõhkusid tulekolletele ligipääsuks eest ära kamina. Põleng kustutati kell 12.28. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

19. novembril kella 14.04 ajal süttis Kastre vallas Ignase külas torude soojendamisel sauna sein. Päästjad avasid tulekahju kustutamiseks kolm ruutmeetrit seinakonstruktsioone.

Viljandimaa

17. novembril kell 17.41 teatati, et Viljandi vallas Moori külas on suurem lind korstnasse sattunud ja tema häält on korstnas kuulda. Päästjad võtsid linnu korstnajala tahmaluugi kaudu välja. Tegemist oli kakuga, kes näis terveks jäänud olevat.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

Möödunud nädalavahetusel teavitati neljal korral häirekeskust, et Haapsalu linnas on luiged vee peale kinni külmunud. Neljal korral olukorda kontrollima suundunud päästjad tuvastasid, et lindudega on kõik korras. Päästjad rahustavad elanikke, et terved linnud tavaoludes jäässe ei külmu. Enne päästeauto- ja varustusega päästemeeskonna kohale kutsumist tasub veenduda, kas lind ikka on päriselt hädas.

Pärnumaa

18. novembril kell 19.28 teavitati häirekeskust, et Saarde vallas Sillaotsa järve ääres põleb puidust välikäimla. Hetkel teadmata põhjusel süttinud käimla kustutati kella 19.48ks.

19. novembril kell 18.44 teavitati häirekeskust, et Pärnu linnas Tarva tänaval põleb kahekordne elumaja. Esimese korruse toast, kus põleng toimus, toodi välja eakam naine, kelle kiirabi haiglasse toimetas. Esialgsel hinnangul küünlast alguse saanud tulekahju kustutati kella 19.21ks.

Raplamaa

19. novembril kell 13.42 vajati päästjaid appi Kehtna vallas Põllu külas, kus sõiduauto oli teelt välja, vastu puud sõitnud. Kehtna vabatahtlikud päästjad likvideerisid sõidukil süttimisohu ning pakkusid liiklusõnnetuses osalenutele päästeautos sooja.