Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 04. veebruar – 05. veebruar

Põhja päästekeskus

Head ajakirjanikud! Anname teada, et alates tänasest toimuvad järgneval neljal ööl (05-08.02) T1 Mall of Tallinn tutvumisõppused, mistõttu on öösiti näha seal ka kolme päästeautot koos meeskondadega. Tutvumisõppus algab südaööl, planeeritud pikkus ca 2 tundi.

Tallinn

-

Harjumaa

04. veebruaril kell 13:43 sai Häirekeskus teate tulekahjust Saue vallas Vatsla külas. Päästjad tuvastasid saabudes, et hoone kilbiruumis oli olnud elektrilühis, millest oli tekkinud ka suits. Päästjad kontrollisid ruumid ning ohtu ei tuvastanud.

Päästeamet tuletab külmade ilmadega meelde:

  • Hoidu ülekütmisest
  • Jälgi, et sa ei sulge kütmisel siibrit liiga vara
  • Ära kata vooluvõrku ühendatavaid kütteseadmeid (soojapuhureid, elektri- ja õliradiaatoreid) riideesemetega kinni
  • Veendu, et sul on kodu laes olemas töökorras suitsuandur
  • Märka ja abista lähedasi. Näiteks aita naabritädil puud tuppa tuua

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

4. veebruaril kella 9.04 ajal lekkis Tartus Kaunase pst kortermaja korteris gaasipliidi katkise kraani tõttu ruumidesse gaasi. Päästjad aitasid gaasi kinni keerata, tuulutasid ruumid ning keelasid enne remonditöid pliidi kasutamise.

Kella 9.38 ajal süttis Tartus Ilmatsalu tn sõiduauto BMW pakiruum. Omanik kustutas tulekahju enne päästjate saabumist kahe pulberkustutiga. Sõidukile kutsuti järgi treiler.

Kell 17.25 teatati, et Tartus Anne tn on lume raskuse tõttu kortermaja varikatuse kinnitus lahti ning katus võib inimeste peale kukkuda. Päästjad toestasid varikatuse keldrist leitud prussiga ning selle parandamine jäi korteriühistu ülesandeks. Päästjad juhivad majaomanike ja -haldurite tähelepanu, et sula- ja külmailmade vaheldumisel tekivad hoonete räästasse jääpurikad ning katustele koguneb märg ja raske lumi, mis ohustab jalakäijaid. Oma hoone ja selle ümbruse ohutuse eest vastutab majaomanik, kelle kohustus on jääpurikad ning raske lumi katuselt enne selle alla kukkumist eemaldada. Märja lume raskus võib lisaks põhjustada kahjustusi hoone konstruktsioonidele ning kutsuda esile varinguid.

Kella 20.44 ajal põles Tartus Jalaka tn elumaja puhastamata korstnalõõrides tahm, nii et sädemed ja leek ulatusid korstnast välja. Päästjad summutasid põlengu korstnasse soola viskamisega ja õnneks hoonesse tuli ei levinud. Tõrksale majaomanikule anti korraldus enne järgmist kütmist korstnapühkija kutsuda.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. veebruaril kell 22.40 said päästjad väljakutse Lüganuse valda Kiviõli linna Muru tänavale, kus puidust 4 korteriga ridaelamus põles ruum. Selgus, et korteri köögis, ahju kõrval, põrandal olid ladustatud kaltsud, mis läksid põlema, seetõttu läksid põlema ka köögikapp ning köögi sein. Korteri omanik (vanem naisterahvas) proovis lahkuda hoonest – teda aitas kohalik meesterahvas, kes avastas tulekahju. Kannatanu anti üle kiirabile tervisekontrolliks. Päästjad kustutasid tulekahju kell 23.21. Korteris ei olnud suitsuandurit.

Lääne-Virumaa

-

Lääne päästekeskus

Olulisi päästesündmusi möödunud ööpäeval ei olnud.

Päästjad juhivad majaomanike tähelepanu, et sula- ja külmailmade vaheldumisel tekivad hoonete räästasse jääpurikad ning katustele koguneb märg ja raske lumi, mis ohustab jalakäijaid. Oma hoone ja selle ümbruse ohutuse eest vastutab majaomanik, kelle kohustus on jääpurikad ning raske lumi katuselt enne selle alla kukkumist eemaldada. Märja lume raskus võib lisaks põhjustada kahjustusi hoone konstruktsioonidele ning kutsuda esile varinguid.