Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29.-30. juuli

Ida päästekeskus

Ida-Eesti pommigrupp

29. juulil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere küla metsast leitud 22 erinevat lõhkekeha, Ida-Viru maakonnast Sillamäe linnast kaevetöödel leitud mürsk ning Lääne-Viru maakonnast Rakvere vallast Rägavere külast leitud viis püssgranaati.

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa

29. juulil kell 10.49 kutsuti päästjad Viljandi maakonda Tuhalaane külla, kus põles suur pärnapuu, millesse oli välk sisse löönud. Päästjad langetasid puu ning kustutasid selle tüve seest.

Ühtlasi teavitati päästjaid, et Viljandis on Kagu tänava hoovis nähtud üle meetri pikkust ussi. Selgus, et üks krapsakas nastik oli lasteaia territooriumile pääsenud. Päästjad said ussi kätte ja toimetasid ta turvaliselt linnast välja metsa.

Võrumaa

29. juulil kell 17.17 sai häirekeskus väljakutse Väimela alevikku, kus kortermajas töötas suitsuandur, koridor oli kärsahaisu täis ning korterist, kust suitsu tuli, oli kuulda inimese häält. Päästjad avasid ukse ja selgus, et vanem meesterahvas oli korteris kukkunud ega saanud enam omal jõul püsti, samal ajal kärssas aga pannil õli. Korteriomanik anti üle kiirabi valvsa pilgu alla ning päästjad tuulutasid korteri. Õpetlik olukord sellest, kuidas suitsuandur võib elu päästa.

Lääne ja Põhja päästekeskustes möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.