Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-26. veebruar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

23.02 kell 11.00 teavitati häirekeskust, et Mustamäel E. Vilde tee kortermajas tunneb teataja oma korteris gaasi ning kummi põlemise lõhna. Põlemine tuli gaasiahjust, mille elanik käsikustutiga kustutas. Seejärel liikus ta koos perega õue ning teavitas päästjaid. Kohale jõudnud Nõmme päästjad keerasid korteris gaasi kinni ja tuulutasid ruumid.

23.02 kell 14.51 sõitsid päästjad Mustamäele J. Sütiste tee haiglasse, kust oli tulnud teade automaatse tulekahjusignalisatsiooni rakendumisest. Päästjad jõudsid kohale ja selgitasid välja, et 2. korrusel oli põlema läinud väike kogus patareisid, mis kustutati haigla töötajate poolt. Keegi kannatada ei saanud ja ruumid tuulutati.

23.02 kell 16.44 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinnas Kopli tänava korteri köögis kärssavad lae all juhtmed. Teataja oli viivuks näinud ka leeki. Päästjad tõttasid kohale ja nägid, et korteri laelamp on lühisesse läinud. Elekter lülitati välja ning laelamp tehti ohutuks. Kontrolliti üle, et sädemed poleks kuskile edasi kandunud. Pärast kontrolli soovitati elanikul kutsuda kohale elektrikud probleemi kõrvaldamiseks.

23.02 kell 17.52 said päästjad kutse Lasnamäele Laagna teele, kus sõiduk oli sõitnud vastu betoonseina. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 18.00 ja eemaldasid masinalt akuklemmid süttimisohu välistamiseks. Sõidukil oli peal LPG gaasiseade, mis õnneks jäi terveks. Kella 18.18 oli süttimisoht eemaldatud ja sündmus üle antud politseile.

24.02 kell 00.33 sai häirekeskus info, et Nõmmel Unistuse tänava majas töötab nii suitsu- kui ka vingugaasiandur. Päästjad saabusid kohale ja mõõtsid õhus normist kõrgema vingugaasi koguse. Tõenäoliselt oli vingugaas tekkinud liiga vara suletud siibri tõttu, sest elanik oli eelnevalt ahju kütnud. Ruumid tuulutati ja elanikule tuletati meelde, et siiber tuleb sulgeda alles siis, kui söed on täielikult kustunud.

24.02 kell 08.58 sõitsid päästjad Haaberstisse Rannamõisa teele, kus nähti suitsu mahajäetud hoonest. Lilleküla päästjad olid kohal kell 09.05 ja nägid umbes 20x6 ruutmeetrises vanas garaažis, et sees on mitmes kohas lõket tehtud. Leeke majas polnud, kuid terve ruum oli paksult suitsu täis. Ruumid tuulutati ülerõhuventilaatoriga.

25.02 kell 18.59 teatati häirekeskusele, et Pirital Puhkekodu tee ühekordses majas on näha suitsu ja leeki. Tulekahju avastas turvafirma patrull, kes teavitas sellest ka päästjaid. Pirita päästjad olid kohal kell 19.05 ja sisenesid hoonesse tulekollet likvideerima. Väike leek kustutati ämbritäie veega. Selgus, et kaminast võetud kuum tuhk oli asetatud plastämbrisse. See oli süütanud ümberkaudse põlevmaterjali. Kella 19.21 oli sündmus päästjate jaoks lõppenud.

Harjumaa

26.02 kell 02.42 reageerisid päästjad avariile Jõelähtme vallas Jägala külas Jägala teel. Sõiduauto Volkswagen oli sõitnud kraavi ja lebas seal katusel. Päästjad eemaldasid akuklemmid süttimisohu välistamiseks ja vintsid sõiduki tagasi ratastele. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

26. veebruaril kell 1.15 anti häirekeskusesse teada, et Kiviõli linnas Aasa tänaval on trepikoda vingu täis. Kohale tulnud päästjad tuvastasid toidukõrbemise lõhna ja leidsid üles korteri, kust see tuli. Korter oli paksult kõrbelõhna täis ja korterielanik oli juba avanud aknad, et tube tuulutada. Pannil oli kõrbema läinud õli, ohtu enam ei olnud. Päästjad tuulutasid ka trepikoda.

25. veebruaril kell 13.23 teatati Sillamäe linnas Tallinn-Narva maanteel kütusereostusest kiirendusrajal. Sulavesi kandis reostust laiali veekogu poole. Päästjad katsid teel olnud diislikütuse absorbendiga ja korjasid selle kokku.

Kell 1.23 sõitsid päästjad Narva linnas Tallinna maanteele, kus toitlustuskoha juures oli lipumast ohtlikult kaldu. Päästjad võtsid lipumasti alla.

Kell 1.23 käisid päästjad Narva-Jõesuu linnas L.Koidula tänaval eemaldamas teele kukkunud puud.

24. veebruaril 20.27 nähti Narva-Jõesuu linna Sirgala külas eemal põlevat aiamaja. Tegemist oli siiski suure lõkkega, kus põles puit ja oksad. Kuna puhus tugev tuul, siis päästjate poolt lõke siiski kustutati lume ja labidatega. Lõkketegijal soovitati jätkata lõkke põletamist tuulevaiksema ilmaga.

Kell 18.31 käisid päästjad Narva linnas Rahu tänava kortermajas, kus lapsevanema järel oli lukustunud korteriuks ja korterisse oli jäänud üksinda väike laps, kes ust avada ei osanud. Päästjad sisenesid korterisse läbi akna ja avasid emale ukse. Lapsega oli kõik korras.

Kell 13.13 teatati põlevast sõidukist Narva linnas Peetri platsil. Päästjate saabumise ajal põles mikrobussi esiosa lausleegis. Kõrval olnud sõiduk tõmmati kõrvale ja põleng kustutati.

Kell 13.12 tuli häirekeskusesse teade põlengust trepikoja elektrikilbis Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Estonia puiestee kortermajas. Päästjate saabumise ajaks oli põleng kustutatud. Päästjad kontrollisid elektrikilbi üle, põlema oli läinud üks automaat.

Kell 13.05 sõitsid päästjad Jõhvi linnas Malmi tänavale, kus lõkkes põletati traadijuppe. Päästjate korraldusel kustutas meesterahvas lõkke ja päästjad tegid selgitustööd.

23. veebruaril kell 20.17 kutsuti päästjad Kohtla-Järve linna Ahtme linnaossa Altserva tänavale, kus nähti garaažibokside juurest tulemas suitsu ja tunda oli kummi põlemise lõhna. Garaažide kõrval põles prügi, mis sai päästjate poolt kustutatud.

Kell 14.40 käisid päästjad Narva-Jõesuu linnas abis piirivalvuritel ohutult puu otsa kinni jäänud drooni alla võtmas.

Lääne-Virumaa

25. veebruaril kell 17.01 said päästjad väljakutse Vinni valda Vinni alevikku Tiigi tänavale, kus nähti mahajäetud maja juurest suitsu tulemas. Majale liiga lähedal põles järelevalveta papihunnik, mille päästjad lumega kustutasid.

25. veebruaril said päästjad kokku 6 väljakutset teele langenud puude eeldamiseks Kadrina, Tapa ja Vinni vallas. Sündmustele kaasati lisaks kutselistele Roela, Võsu, Kadrina ja Avinurme vabatahtlikud päästjad.

24. veebruaril kell 23.13 käisid Võsu vabatahtlikud päästjad Haljala vallas Kakuvälja külas ja kell 23.44 Võsupere külas eemaldamas teele kukkunud puid.

23. veebruaril kell 17.31 kutsuti päästjad Vinni valda Vana-Vinni külla, kus veoauto alt lennanud ratas oli kukkunud otsa vastu sõitnud sõiduautole. Sõiduauto juhi vigastused vaatasid kohapeal üle kiirabi töötajad, mees haiglaravi ei vajanud. Päästjad likvideerisid sõiduautol süttimisohu ja katsid maha voolanud kütuse absorbendiga.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal oli demineerijatel kaks väljakutset, neist üks Lääne-Virumaalt alguse saanud juhtum, mille järel toimusid 4 päeva kestnud demineerimistööd Järva maakonnas Järva vallas Käravete alevikus.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

Kolme hukkunuga tulekahju püüti koostöös päästeameti ja vallaga ennetada.
24. veebruaril kell 22.40 sai häirekeskus teate, et Peipsiääre vallas Kolkja alevikus põleb lahtise leegiga mansardkorrusega kivimüüridega elumaja katus. Alatskivi päästjad jõudsid kohale kuue minutiga. Enne päästjate saabumist oli naaber aidanud maja alumise korruse akna kaudu välja elanikust liikumispuudega naise. Peale tulekahju leviku peatamist leidsid päästjad hoone teiselt, katusealuselt korruselt kolm hukkunud inimest, kaks meest ja ühe naise. Päästetöö juhi sõnul oli eluhoone alumisel korrusel kuulda suitsuanduri häiresignaali, kuid põlenud teisel korrusel suitsuanduri olemasolu jälgi polnud võimalik selgitada. Hommikul maja tuleohutust kontrollima läinud päästjad leidsid seina vahelt ja maja äärde pudenenud saepurust veel väiksed tulekolded, mis kustutati.

24. veebruaril kell 3.37 põles Tartus vallas Igavere külas leekides Škoda Kodiaq. Päästjad piirasid tule leviku garaažile ja puukuurile, mille uksed kuumakahjustusi said. Põleng kustutati kell 4.26. Juhtumi asjaolude selgitamiseks kutsuti kohale politsei.

26. veebruaril kella 7.30 ajal käisid päästjad Tartus Anne tänaval kustutamas sõiduauto Audi süttinud kapotialust. Päästjad purustasid kapoti avamiseks küljeklaasi ja kustutasid tulekahju veejoaga. Päästetöö juhi hinnangul võis tulekvõis tulekahju alguse saada akujuhtme rikkest, kõige enam oli põlenud klemmi ühenduskoht ja aku.

Kella 3.45 ajal teatati häirekeskusele, et Tartus Tiigi tänaval põleb maja äärde pargitud furgoonauto. Päästjate saabudes põles veoki furgooniosa lahtise leegiga ja tuli oli levinud maja ustele, millest levinud suits käivitas maja automaatse tulekahjusignalisatsiooni häire. Põleng kustutati kell 4.42. Päästjad avasid hoone tuleohutuse kontrollimiseks ja tagamiseks põlenguga külgnenud kahe ruumi uksed jõuga. Suitsu täis ruumid tuulutati.

Kell 3.51 põles Tartus Pepleri tänaval suur maa-alune plastmassist prügikonteiner, mis veejoaga kustutati.

24. veebruaril kell 18.48 andis automaatne tulekahjualarm Tartus Vallikraavi tänava büroohoones märku tulekahjuohust. Päästjate saabudes käis pauk ja selgus, et süttinud oli siseruumidesse laadima pandud elektritõukeratas. Alarmi oli käivitanud ilmselt juba varem akurikkest tekkinud suits. Päästjad kustutasid põlengu pulberkustutiga. Kuumakahju sai lisaks tõukeratta kõrval peegel ja sein.

Valgamaa

24. veebruaril kella 16.47 ajal andsid Valga Uus tänava kortermaja elanikud teada, et kuulevad naabri juurest appihüüdeid. Päästjad suhtlesid abivajajaga läbi ukse ning selgus, et oma kodu vannitoas oli kukkunud 77aastane naine, kes enam püsti ei saanud. Naine oli põrandal lebanud juba ligi neli tundi. Päästjad said loa jõuga siseneda ja uks avati võimalikult väikeste kahjudega. Proua aidati istuma, anti juua ning kaeti soojalt. Edasi tegeles patsiendiga kohale jõudnud kiirabi, haiglaravi naine ei vajanud. Korteriuks õnnestus töökorda seada ning lukustada.

Viljandimaa

25. veebruaril kell 8.23 teatati, et Mulgi vallas Päigiste külas voolas kraavi sattunud auto puksiirile vintsimisel teele ja kraavi õli. Päästjad katsid 20 ruutmeetrile sattunud reostuse absorbentainega, pühkisid kokku ning kogusid kotti. Juhtunust anti teada teehooldusele.

Võrumaa

23. veebruaril kell 9.22 käisid päästjad Võru vallas Külaoru külas aitamas liikuma libedaga mäeveerul tagasi vajunud ning risti teele kinni jäänud kaubikut.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

25. veebruaril käisid päästjad tugeva tuule tõttu teele kukkunud puud Järva vallas Väinjärve külas ja Koeru alevikus Jaani teel.

Pärnumaa

25. veebruaril kell 22.31 teavitati häirekeskust, et Tihemetsa alevikus Asuvere teel asuva maja korstnas on põlema süttinud tahm. Päästjad likvideerisid hooldamata jäetud korstnas tekkinud tahmapõlengu ning selgitasid elanikule, et enne järgmist kütmist tuleb kindlasti kutsuda korstnapühkija.

24. veebruaril kell 22.45 teavitati, et Sindi linnas Kooli tänaval asuva remondijärgus maja katuselt lendleb tugeva tuule tõttu penoplastist soojustusplaate, plekitükke ja muud materjali. Päästjad kontrollisid olukorda ning teavitasid ehitusfirmat olukorrast. Nende saabumiseni piirati ohtlik ala lindiga. Samal päeval teavitati tuule tehtud pahandusest ka Pärnus Rüütli tänaval. Tuul oli räsinud tellinguid ning muid detaile, mis tänavale lendasid. Ohtlik ala piirati taas lindiga ning kohale paluti tulla ehitusfirma esindajal.

25. veebruaril eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Saarde vallas Ilvese külas ning Pärnu linnas Lõuka külas.

Raplamaa

24. veebruaril kell 22.31 ajal eemaldasid päästjad Rapla vallas Helda külas teele kukkunud puu.

25. veebruaril kell 22.45 teavitati häirekeskust, et Kehtna vallas Kastna külas on tuul murdnud teele mitmeid puid. Päästjad eemaldasid kolm puud ning tuvastasid veelgi kukkumisohus puid, mis vajaksid kiiret eemaldamist. Päästjad palusid teavitada teehooldajat ning piirasid seniks ohtlike puude piirkonna lindiga.

Saaremaa

23. veebruaril kell 13.16 said päästjad väljakutse Pihtla külla, kus kütmise käigus süttis korstna sisemus. Inimesel paluti tuli küttekoldes võimalusel kustutada ning oodata päästjate saabumist õues. Päästjad kustutasid korstnas tõenäoliselt märgade puudega kütmise tulemusena süttinud tahma ning ootasid temperatuuri langemist. Edasise turvalisuse tagamiseks võtsid päästjad korstnast välja nii palju tahma, kui võimalik ning soovitasid tungivalt kutsuda korstnapühkija, kes vaataks küttesüsteemi üle.

24. veebruaril kell 21.29 tuli teade Võhma külas põlema süttinud korstnast. Päästjad kustutasid põlengu pulberkustutiga.

25. veebruaril kell 12.20 kiirustasid päästjad liiklusõnnetusele Muhu valda Tupenurme külla. Sõiduauto oli sõitnud vastu puud ning vajunud kraavi. Juht viidi tervisekontrolliks haiglasse. Kohale kiirustanud päästjad eemaldasid murdunud puu ning eemaldasid sõidukil süttimisohu.