Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-11. märts 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

9.03 kell 07.55 said päästjad teate Kesklinnas Tartu maanteel vastu tänavavalgustusposti sõitnud autost. Assaku päästjad eemaldasid masinalt akujuhtme süttimisohu likvideerimiseks ja kiirabi vaatas kohapeal autojuhi üle. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

10.03 kell 10.55 sai häirekeskus info, et Mustamäel Männiliiva tänava spordihoones on elektriline pallikahur põlema süttinud. Töötajad proovisid aparaati käsikustutiga kustutada, kuid masin kippus taas süttima. Hoone tehti inimestest tühjaks ning töötajad tõid kahuri majast välja. Esimesena kohale jõudnud Nõmme päästjad kustutasid pallikahuri lõplikult ja tuulutasid ruumid tekkinud suitsust. Keegi kannatada ei saanud.

10.03 kell 16.01 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinnas Angervaksa tänava garaažide vahel põletatakse hulgaliselt prügi ja oksi, millest tekib ümberkaudseid elanikke häirivat suitsu. Kesklinna päästjad kustutasid umbes nelja ruutmeetrise lõkke veega ja tuletasid lõkketegijale meelde, et lõkkes tohib põletada vaid puhast ja immutamata puitu. 

Harjumaa

9.03 kell 17.59 teavitati häirekeskust, et Saku vallas Metsanurme külas Sookäpa teel suitseb elumaja hoovis Land Roveri maastur. Omanik eemaldas ise akujuhtme süttimisohu eemaldamiseks ja kustutas väikese leegi käsikustutiga. Kui päästjad kohale jõudsid, oli suitsu immitsemine juba sumbunud. Päästjad kontrollisid masina üle ning edasist ohtu enam polnud. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse lühisesse läinud kojamehe mootorist.

9.03 kell 19.30 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Kurna külas Kurna-Tuhala teel on auto kitsega kokku põrganud, mille tagajärjel kits hukkus. Assaku päästjad tõmbasid kitse korjuse sõidutee keskelt tee kõrvale ja teavitasid kohalikke jahimehi, kes tegelesid metsloomaga edasi. Autojuht õnnetuses viga ei saanud.

10.03 kell 16.08 sõitsid päästjad kiirabi abistama Maardus Ringi tänaval. Nimelt oli sealse kortermaja juurde kutsutud kiirabi, sest ühes korteris olnud inimesed kurtsid halva enesetunde üle. Sinna jõudes andsid kiirabitöötajate kaasaskantavad vingugaasiandurid häiret. Muuga päästjad tõttasid kohale ja mõõtsid samuti õhus kõrge vingugaasi taseme. Korterit köeti bullerjan ahjuga, kuid vingugaasi täpse tekkepõhjuse selgitab välja menetlus. Kiirabi viis ühe korteris viibinu haiglasse kontrolli ja teine vaadati üle kohapeal. Majas polnud ei töötavat suitsu- ega ka vingugaasiandurit ehk mõlemal puudusid patareid. Selgus, et haiglasse viidud patsient oli eelnevalt palunud oma korterikaaslasel vingugaasiandurist patareid eemaldada, kuna see piiksus liiga tihti. 

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

10. märtsil kella 15.19 ajal kukkus Jõgeva linnas Kesk tänaval koer koormakattega kaetud vähese veega kaevu. Päästjad said katte otstest kinni ja tõstsid looma sellega koos kaevust välja.

Põlvamaa

11. märtsil kell 1.37 teatati häirekeskusele, et Kanepi vallas Sõreste külas põleb väikebuss ja elumaja. Päästjate saabudes põles hoone ja buss täisleekides, inimesed olid majast välja saanud. Tulekahju kustutati lõplikult varahommikuks. Esialgsetel andmetel võis alguses süttida buss ja sellest omakorda maja. Hommikul käisid päästjad sündmuskohal kustutamas seinas suitsema hakanud tulekoldeid.

Tartumaa

8. märtsil kella 14.58 ajal süttisid Tartus Tähtvere tänaval asuvas elumajas ahju ja sojamüüri vahele pandud pappkastid. Elanikust naine püüdis põlengut kustutada, milleks ta loopis põlevat pappi õue ja duššinurka. Naine sai paraku selle käigus põletushaavu. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult. Kiirabi andis viga saanud naisele abi kohapeal. ustutama asudes tuleb arvestada ohtudega ja pigem ära oodata päästjad, sest oma elu ja tervisega riskida ei tasu.

8. märtsil kella 16.37 ajal vajusid matkalised Ilmatsalu aleviku lähedal matkaraja soisel alal kergelt läbi jää ning ei riskinud enam edasi liikuda. Päästjad aitasid ujuva päästelaua abil kaks inimest tagasi kindlale maale. 9. märtsil kella 17.22 ajal vajus samas piirkonnas Ilmatsalu jõe ääres Sulaoja oja ületades läbi jää kahte koera jalutanud inimene, kes pääses ehmatusega, kuid sai põlvist saati märjaks. Pinnaltpääste ülikondades päästjad aitasid hädalise kindlamale maale ja viisid ambfiibsõidukiga kiirabi juurde. 

9. märtsil kella 10.28 aitasid päästjad Peipsiääre vallas Moku külas kanderaamiga kiirabiautosse transportida metsatöödel viga saanud vanemaealist meest.

10. märtsil kella 15.53 ajal aitasid päästjad kiirabil avada lukus ust, et pääseda Tartus Ravila tänaval kodus kukkunud ja abitusse olukorda jäänud vanema naise juurde. Patsient aidati kiirabiautosse transportida.

Valgamaa

9. märtsil kella 9.48 ajal põles Valgas Kesk tänaval lahtise leegiga puukuur (3x10 m). Päästjad hoidsid ära tule leviku kõrval olevale ehitusjärgus majale, kuid selle aknad mõranesid kuumusest. Kustutustööd lõpetati kell 10.38. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Võrumaa

9. märtsil kella 14.32 aitasid päästjad Võrus vallas Meegomäe külas haiglahoone liftist välja sinna rikke tõttu lõksu jäänud inimese. Rikke parandamiseks kutsuti kohale hooldusettevõtte tehnik.

11. märtsil kell 3.42 teatati tulekahjust Võru vallas Lasva külas asuvas puidutööstuses. Päästjate saabudes põles saepurupunker ja tuli oli levinud tööstushoone katuse alla. Tulekahju kustutamiseks avati katusekonstruktsioone. Päästetööd lõpetati kell 7.28. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. märtsil kell 21.19 teatati heledast suitsust Narva linnas Jõe tänaval. Päästjad leidsid tünni, milles põlesid oksad. Kuna lõke oli järelevalveta, kustutasid päästjad selle lumega.

8. märtsil kell 21.05 tundsid kortermaja elanikud Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Kalevi tänaval kõrbelõhna. Päästjad tuvastasid ühes korteris toidukõrbemise. Korteri elanik oli teinud süüa ja magama läinud, kuid pliit ei olnud korralikult välja lülitatud. Oht likvideeriti, ruumid tuulutati ja viidi läbi kodunõustamine.

Lääne-Virumaa

10. märtsil kell 20.55 teatas helistaja, et Haljala vallas Aaspere külas kortermajas töötab naaberkorteris suitsuandur ja koputuse peale keegi ust ei ava. Teataja sõnul oli korteris inimene sees. Päästjad avasid ukse. Tuba oli suitsu täis, sest ahju siiber oli liiga vara suletud ja elanik oli magama läinud. Toad tuulutati. Kiirabi töötajad kontrollisid üle mehe tervist, hospitaliseerimist ta ei vajanud.

Kell 15.36 teatati, et Rakvere vallas Karitsa külas põleb suur lõke, millest tuleb musta suitsu. Järelevalve all olevas lõkkes põletati aias oksi, prahti, aga ka vanu rehve. Lõke kustutati ja elanikele tehti selgitustööd, et iga lõkkepõletaja peab tagama, et tuli loodusesse või hoonetele ei leviks.

8. märtsil kell 19.46 anti teada Tapa vallas Lokuta külas põllul põlevast ATVst. Inimesed olid eemal ja keegi kannatada ei olnud saanud. Päästjad kustutasid lahtise leegiga põleva sõiduki. Põleng võis alguse saada tehnilisest rikkest.

Kell 18.16 helistati häirekeskusesse ja teatati, et Rakvere linnas Edela tänava elumajas tunneb laps ennast halvasti. Toas mõõdeti kõrge vingugaasi tase. Kiirabi viis lapse haiglasse. Toas oli küll töökorras suitsuandur, kuid vingugaasiandur ei olnud töökorras. Vingugaasi põhjuseks oli liiga vara suletud ahjusiiber. Päästjad tuulutasid ruumid, seadsid vingugaasianduri töökorda ja viisid läbi kodunõustamise.

Ida-Eesti Pommigrupp

Eelmisel nädalal oli demineerijatel kolm väljakutset, mille käigus tehti kahjutuks 48 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

9. märtsi õhtul kell 20.42 anti Häirekeskusele teada põlengust Hiiumaal Käina alevikus Mäe tänava kortermajas. Kell 20.44 sündmuskohale jõudnud Käina päästjad leidsid kahekordse korterelamu ühe trepikoja, mis oli suitsu täis ja alustasid inimese otsingu ja päästetöödega. Kell 20.53 leiti ja toodi põlevast korterist välja vanem naine. Päästemeeskond alustas tema elustamist, mille võttis üle sündmusele jõudnud kiirabi. Kahjuks inimese elu päästa ei õnnestunud. Tulekahju likvideeriti kell 21.58. Põleng oli alguse saanud korteri magamistoast ja esialgne põlengu põhjus on lahtise tule kasutamine. Põlenud korteris oli laes olemas suitsuandur, kuid päästjad tuvastasid, et anduri patarei oli paigaldatud valesti ja andur ei rakendunud. Tulekahjust teavitas teisi maja elanikke korterelamu trepikotta paigaldatud suitsuandur.

Järvamaa

8. märtsil kell 21.17 teatati häirekeskusele Türi vallas Kirna külas juhtunud liiklusõnnetusest. Kahe sõiduauto ja veoki vahel juhtunud kokkupõrkes inimesed vigastada ei saanud, kuid õnnetuse tagajärjel lekkis veokist õli ning tee oli teistele liiklejatele suletud. Päästjad puhastasid tee õnnetuse tagajärgedest ning lükkasid avariilised sõidukid tee äärde. Päästjate jaoks lõppes sündmus kell 22.26.

Läänemaa

10. märtsil kell 12.54 kiirustasid päästjad Lääne-Nigula valda Seljakülla, kus teataja sõnul oli põlema süttinud sõiduauto mootoriruum. Kohal viibinud inimesed asusid kohe tulekustutiga leeke summutama. Päästjad likvideerisid tõenäoliselt sõiduki elektrisüsteemist alguse saanud põlengu kell 13.26.

Pärnumaa

8. märtsil kell 22.55 teavitas möödakäija, et Pärnus Pärna tänaval põleb 200 liitrine prügikonteiner. Päästjad likvideerisid põlengu kella 23.08ks.

9. märtsil kell 13.46 põles prügikast Paikuse alevikus Pärnade puiesteel, mis kustutati kella 14.02ks.

9. märtsil kell 03.25 teatas häirekeskusesse elanik Pärnust Soomra külast, et tema maja põleb lausleegiga. Majas oli kolm suitsuandurit, mis põlengu tekkides häiresse läksid ning kolmelapselise pere äratas. Perekond tõttas õue päästjaid ootama, kes leidsid eest maja, millel katusest leegid väljas. Kella 04.45st enam tuli edasi ei levinud ning päästjad jätkasid kustutamise ning konstruktsioonide avamisega. Tulekahju likvideeriti kell 6.20. Peremees jäi edasi maja valvama. Tõenäoliselt sai põleng alguse küttesüsteemist. Tules sai tugevalt kahjustada köök, ülejäänud maja sai vee- ja tahmakahjustusi. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.