Ööpäeva operatiivinfo

Operatiivsündmuste kokkuvõte 28.–29. aprill

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28. aprillil kell 21.08 anti häirekeskusele teada põlengust Narva-Jõesuu linnas Hundinurga külas. Põlengu läheduses olid talud. Sündmuskohal päästjad tuvastasid, et maja omanik põletas prügi, põlemisala oli umbes 10 ruutmeetrit. Kuna põletamisel puudusid vajalikud kustutusvahendid ja järelevalve, päästjad kustutasid lõke ning tuletasid inimesele meelde, et lõkkes tohib põletada vaid puhast ehk immutamata puitu, pappi ja paberit ning sedagi ainult kustutusvahendite ja järelevalve olemasolul.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

29. aprillil kell 7.42 teatati põlevast sõiduautost Tartu linnas Ilmatsalu alevikus. Auto omanik kustutas tulekahju ise ära ning päästjatel jäi üle termokaameraga üle kontrollida, ega edasiseks süttimiseks ohtu ei ole. Ohtu ei tuvastatud.

Valgamaa

28. aprilli õhtul kell 20.24 teatati põlevast sõiduautost Tõrva vallas Jeti külas. Omanik oli tulekahju ise ära kustutanud, päästjad eemaldasid akult klemmid.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid päästesündmuseid ei olnud.

Põhja päästekeskus

Tallinn

28. aprillil kell 16.08 teavitati häirekeskust kolme auto kokkupõrkest Kesklinnas Pärnu maanteel. Kokku osales õnnetuses kolm inimest, kellest üks oli päästjate jõudes veel autos. Nõmme päästjad aitasid koos kiirabitöötajatega kannatanu välja ning kiirabi viis ta haiglasse. Kaks inimest vaadati üle kohapeal. Päästjad eemaldasid veel süttimisohu ja katsid õliloigud absorbendiga. Edasi tegeles politsei.

28. aprillil kell 17.42 said päästjad, kiirabi ja politsei teate raskest liiklusõnnetusest trammi ja sõiduauto vahel Põhja-Tallinnas Kopli tänaval. Auto tagaistmel oli kinni kaks inimest. Lilleküla kutselised koos Kopli vabatahtlikega haarasid hüdraulilised tööriistad ning lõikasid auto katuse pealt ära kannatanutele ligi pääsemiseks. Tööde ajaks peatati trammiliiklus. Kui katus maas, tõstsid päästjad koos kiirabiga kannatanud välja ning kiirabi viis mõlemad haiglasse. Trammis vigastatuid ei olnud. Pääste jaoks lõppes sündmus kell 18.44.

28. aprillil kell 20.00 laekus päästjatele kutse Piritalt Kose põigust, kus mahajäetud maja aknast oli näha leeke ning kuulda praksumist. Pirita ja Lasnamäe päästjad sisenesid hoonesse ning kustutasid 2. korrusel põlema pandud rehvilõkke. Lõkketegijaid kohapeal ei olnud.

Harjumaa

28. aprillil kell 17.07 teatati häirekeskusele tööle rakendunud automaatset tulekahjualarmist Rae vallas Kurna külas Kangrumetsa tee kaubanduskeskuses. Hoone suuruse ja inimeste hulga tõttu reageeriti suurte jõududega: kohale sõitsid Lilleküla, Kesklinna, Lasnamäe ja Nõmme kutselised koos Rae ja Saku vabatahtlike, kiirabi ja politseiga. Jõudes tuvastati, et häiresse oli läinud keskuse ammoniaagiandur, ent ammoniaagi vänget haisu ei tuntud ei nina ega mõõteriistadega. Päästjad kontrollisid keskuse põhjalikult üle, kuid leket ei olnud. Tegu oli anduri rikkega ning sündmus lõpetati kell 17.54.

28. aprillil kell 20.17 reageerisid päästjad ja kiirabi Harku valda Muraste külla Käbala tee elumajja, kus tööle oli hakanud vingugaasiandur. Naabri sõnutsi oli majast kuulda praksumist. Kohale tõttasid Muraste vabatahtlikud päästjad koos Lilleküla kutselistega. Leiti, et esikus oli olnud põleng, mille naaber oli kustutanud. Majast oli välja tulnud kaks inimest, kelle kiirabi viis tervisliku seisundi hindamiseks haiglasse.

28. aprillil kell 21.27 teatati häirekeskusele, et Kuusalu vallas Ilmastalu külas Tallinn-Narva teel on kitsed autole ette jooksnud. Kehra päästjad nägid, et autojuhi ja tema masinaga oli kõik korras, kuid teel lebasid kahe kitse korjused. Päästjad tõmbasid nood tee äärde ja edasi tegelesid jahimehed.