Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15. – 16. aprill

Põhja päästekeskus

Harjumaa

15. aprillil kell 9.36 teatati, et Harju maakonnas Anja vallas Kaunissaare külas veehoidla puhastustööde käigus läks tööline paadiga ümber, kui üritas puu külge väljatõmbamiseks köit kinnitada. Töölisel oli päästevest seljas ja hoidis ta puu küljest kinni. Inimene ujuda ei osanud, pinnaltpäästjad said inimese veest kätte ning andsid kiirabile üle.

16. aprillil kell 1.19 teatati häirekeskusele tulekahjust Harju maakonnas saue vallas Koidu külas Koidumetsa teel, kus põles kahekorruselise elumaja terrass. Haiglasse toimetati hoones viibinud kaks täiskasvanut ja kolmeaastane laps. Kustutustööd lõpetati kella 2.24 ajal. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa
15. aprillil kell 11.35 teatati, et Tartus Raadi piirkonnas Põhja puiestee aiamaade tagusel alal põleb kulu. Päästjatel võttis tulekahju kustutamine üle kahe tunni ja appi tuli võtta kustutusvahenditega maastikusõiduk UTV. Ära põlenud ala suuruseks mõõdeti lõpuks 3,8 hektarit. Kustutustöid takistas raskendatud ligipääs ja keeruline maastik.

15. aprillil kella 14.39 ajal põles Kambja vallas Paali külas 400 ruutmeetrit kulu.

15. aprillil kella 19.41 ajal põles Tartus Haage küla järve ääres 100 ruutmeetrit kulu.

15. aprillil kell 19.45 teatati, et Peipsiääre vallas Kallastel Liiva tänava piirkonnas on kalamees paadist vette kukkunud. Päästjate saabumise ajaks tõi teine paadiga kalastaja vees olnud mehe mitmesaja meetri kauguselt kalda lähedusse. Päästjad püüdsid kannatanut elustada, kuid kahjuks see tulemusi ei andnud. Kiirabile üle antud 53-aastane mees tunnistati hukkunuks. Õnnetuse täpsemaid asjaolusid selgitab politsei.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaal reageerisid päästjad möödunud nädalavahetusel 8 põlengule metsas- ja maastikul.

Ida-Eesti pommigrupp

15. aprillil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Lüganuse vallast Nüri külast koristustööde käigus leitud käsigranaat ning Jõhvi vallast Kose külast leitud kaks mürsku.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

15. aprillil kell 16.39 teatati häirekeskusele tulekahjust Hiiumaa vallas Luguse külas. Lõkkest oli süttinud põlema umbes 40 x 50 suurune maa-ala. Päästjad likvideerisid põlengu kell 16.56.

Järvamaa

15. aprillil kell 14.12 teatati häirekeskusele tulekahjust Paide linnas Kriilevälja külas. Lõkke tegemisest oli põlema süttinud metsaäärne põld. Tuli levis umbes 300 ruutmeetri suurusele alale ning päästjad kustutasid põlengu kell 14.39.

15. aprillil kell 17. 48 teatati häirekeskusele tulekahjust Paide linnas Kirila külas. Põles 150 m² pinnast, mille päästjad kustutasid kell 18.03.

16. aprillil kell 02.01 teatati häirekeskusele, et põlema on süttinud prügimägi Türi vallas Roovere külas. Kell 5.56 suutsid päästjad maha saada suuremad leegid ning jätkati kustutustöödega. Põlema oli läinud olmejäätmete ladustamise ala.Kiirelt arenenud tulekahju levis umbes hektari suurusele maa-alale. Seda saadeti kustutama kõik Järvamaal valves olnud päästjad, lisaks Vändra komando mehed ja vabatahtlikud. Millest prügilas tulekahju alguse sai, ei ole veel teada.

Läänemaa

15. aprillil kell 18.37 teatati häirekeskusele tulekahjust Haapsalu linnas Tööstuse tänaval. Põles 30 m² kulu mille päästjad kustutasid kell 18.51.

Pärnumaa

15. aprillil kell 12.32 teatati häirekeskusele maastikutulekahjust Pärnu linnas Lindi külas. Teatajate sõnutsi pole teada, millest tekkis kulupõleng, kuid see levis kiirelt edasi ning inimesed seda enam ohjata ei suutnud. Tuli levis neljale hektarile ning päästjad kustutasid kulupõlengu päästevõimekusega ATV, UTV ning lisaks ka kululuudadega. Kustutustööd lõpetati kell 14.36.

15. aprillil kell 20.10 teatati häirekeskusele, et Lääneranna vallas Hälvati külas põles teeäärne kulu. Põleng oli umbes 20 x 20 m suurusel alal ning päästjad kustutasid selle kell 20.31.

16. aprillil kell 01.34 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas Papsaare külas. Põlema oli süttinud veeboiler ning elanikud suutsid tulekahju iseseisvalt kontrolli alla saada. Päästjad kontrollisid olukorra üle.