Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-29. veebruar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

28.02 kell 16.16 teavitati häirekeskust, et Mustamäel Mustamäe tee kortermaja ees tuleb sõiduauto kapoti alt leeke. Põlengut märkas mööda sõitnud politseipatrull, kes summutas suuremad leegid pulberkustutiga. Päästjad likvideerisid tulekahju, eemaldasid akujuhtme süttimisohu välistamiseks ja katsid maha voolanud jahutusvedeliku saepuruga. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse auto elektrisüsteemi rikkest.

28.02 kell 18.02 sai häirekeskus info, et Põhja-Tallinnas Randla tänaval põleb suurem olmeprügikonteiner lahtise leegiga. Teataja tõmbas teised prügikastid tulekahjust eemale. Lilleküla päästjad kustutasid prügikasti kella 18.20ks.

Harjumaa

28.02 kell 13.45 sõitsid Assaku päästjad Rae valda Kurna külla Tallinn-Tartu maanteele, kus sõiduauto oli sõitnud kraavi. Autos olnud kaks inimest said autost välja. Päästjad eemaldasid autolt akuklemmid süttimisohu välistamiseks ning aitasid sõiduki kraavist välja tõmmata. Kiirabi viis autojuhi haiglasse kontrolli ning sündmus anti üle politseile.

28.02 kell 16.40 teatati häirekeskusele, et Jõelähtme vallas Loo alevikus Niidu tee tanklas on veoauto pidur põlema süttinud. Veoauto juht oli asunud juba ülekuumenenud piduriklotsi käsikustutiga kustutama. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 16.47 ja jahutasid piduriklotsi veega maha. Kui temperatuur oli alla saadud, ajas juht oma veoki pumpadest eemale ning tellis tehnilise abi veoauto teisaldamiseks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

28. veebruaril kella 13.36 ajal põles Tartu vallas Aovere külas puidutööstuse tootmishoone kuivati osas seinavaheline saepurusoojustus. Päästjad avasid tuhaplokkidest seina ja uhtusid tulekolletega saepuru veega seina vahelt välja. Päästetöö juhi hinnangul oli saepuru seina vahel hõõgunud juba pikemat aega. Kustutustööd lõpetati kell 16.35. Tulekahju põhjust selgitavad Lõuna päästekeskuse inspektorid.

Võrumaa

Põlengus hävis ehitusjärgus elumaja, välja pääses mees.
29. veebruaril kella 5.30 ajal teatati häirekeskusele, et Rõuge vallas Saru külas on leekides ehitusjärgus elumaja. Päästjate saabudes oli kogu maja tules, hoonest oli iseseisvalt välja pääsenud meesterahvas. Kustutustööde käigus kandsid päästjad majast välja ehitusvilla, prahti ja muid materjale. Tulekahju kustutati kell 8.43. Esialgselt kogutud info järgi võis tulekahju alguse saada majas olnud saunast, mille ahju oli köetud. Päästjad hoiatavad, et tulekahjude ärahoidmiseks tuleb kütteseadmete paigaldamisel hoolikalt järgida tuleohutusnõudeid. Selle jaoks on kasulik lasta töid teha väljaõppinud kutselisel pottsepal.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

28. veebruaril kell 21.53 käisid päästjad Märjamaa vallas Kojastu külas abistamas kiirabi. Kuna läheduses asuv Velise jõgi oli kõrge vee tõttu ajanud jääkamakad tee peale, ei olnud kiirabil võimalik patsiendi juurde pääseda. Nii tõid päästjad patsiendi ATV-ga kiirabiautoni.