Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-24. november 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

24.11 kell 06.41 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel K. Kärberi tänaval põleb hoovis sõiduauto ning kapoti alt on leek väljas. Inimesi autos ega auto lähedal polnud. Pirita päästjad likvideerisid põlengu kella 07.10ks.

Harjumaa

23.11 kell 11.18 teavitati häirekeskust, et Rae vallas Vaskjala külas Jõetiiru teel töötab elumaja magamistoas vingugaasiandur. Maja elanik oli hommikul ahju kütnud. Assaku päästjad olid kohal kell 11.34 ning mõõtsid õhus keskmisest suurema gaasi kontsentratsiooni. Ruumid tuulutati ning elanikul soovitati kiiremas korras korstnapühkija kutsuda.

24.11 kell 07.44 sõitsid päästjad Saue valda Metsanurga küla Tallinn-Pärnu maanteele, kust oli tulnud teade kraavi sõitnud sõidu- ning veoautost. Teataja sõnul immitses sõiduauto kapoti alt suitsu, kuid autos viibinud olid autodest väljas ja terved. Õnnetuse tagajärjel oli Pärnu-suunaline sõidusuund takistatud ning tekkinud olid suured ummikud. Keila päästjad olid kohal kell 08.03 ning asusid teed puhastama ning liiklust reguleerima. Kohapeale saabus ka kiirabi, kes vaatas üle veoauto juhi. Kohale kutsuti puksiir masinate teisaldamiseks ning saabus ka politsei liikluse reguleerimiseks. Hetkel toimetavad päästjad teepiirde lõikamisega, et puksiir saaks veoauto kraavist välja tõmmata.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne-Virumaa

23. novembril kell 16.07 sõitsid päästjad Vinni valda Arukülla, kus teatati põlevast garaažist ja omanik alustas ise põlengut kustutama. Päästjate saabumise ajaks väliseid tulekahju tundemärgid puudusid. Garaažis oli puuküttega ahju kõrval põlema läinud praht, mille omanik oli ise veega kustutanud. Ohtu enam ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

Täna hommikul käisid päästjad Põlvamaal kahel väljakutsel eemaldamas teedelt murdunud puid.

23. novembril kell 23.14 teatati, et Räpinas Vabaduse tn asuva tankla tehnoruumis on suitsuvine. Päästjad selgitasid, et kompressor oli kuumenenud, kuid tulekahju esialgu ei paistnud. Seade eemaldati vooluvõrgust.

Tartumaa

Täna hommikul käisid päästjad väljakutsetel Elva valda ja Nõo valda eemaldamas teedelt murdunud puid. Tartus vajus Puiestee tn puu öösel 3.45 tänavavalgustuse kaablile, päästjad valvasid tehnikute saabumiseni ohuala. Kella 4.45 ajal teatati, et Tartus Kesk tn on madalal tee kohal kaabel. Tegemist oli sidekaabliga, mis liiklusohutuse tagamiseks läbi lõigati.

23. novembril kella 11.42 ajal süttis Tartu vallas Raadi alevis Stardiraja tänaval hakkepuidu hunnik. Laaduri abil aeti tulekollete leidmiseks laiali umbes 300 kuupmeetrit haket, põleng kustutati kell 13.44.

Valgamaa

Täna hommikul käisid päästjad Valgamaal kaheksal väljakutsel eemaldamas teedelt murdunud puid.

Viljandimaa

Täna hommikul käisid päästjad Viljandi vallas Aidu külas ja Mulgi vallas Ainja külas eemaldamas teedelt murdunud puid.

Võrumaa

Täna hommikul käisid päästjad Rõuge vallas Matsi külas ja Saru külas eemaldamas teedelt murdunud puid.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

Täna, kell 8.37 said päästjad väljakutse Koeru alevikku Paide teele, kus asuva tootmishoone värviruumis plahvatasid lahustiaurud ning see süütas ca 40 ruutmeetri suuruse ruumi põlema. Kaks läheduses olnud inimest said vigastada ning kiirabi toimetas nad haiglasse. Teised inimesed evakueeriti koheselt tootmishoonest. Tulekahju kustutati kella 9.38ks. Sündmusele reageerisid Aravete, Jõgeva, Koeru, Paide ja Väike-Maarja kutselised ning Järva-Jaani ja Sõrandu vabatahtlikud päästjad.

Pärnumaa

23. novembril kell 20.11 teavitati häirekeskust tulekahjust Põhja-Pärnumaa vallas Luuri külas. Eluhoonega koos asuva sauna seina vahelt imbus suitsu. Päästjad kustutasid saunaahju taguse, umbes ruutmeeri suuruse põlengu, kell 20.54.