Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5-8. juuli 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

6. juulil kell 12.59 tuli häirekeskusesse teade Mustamäe linnaosas Sõpruse puiestee kortermaja keldriaknast tulevast mustast suitsust. Maja keldris põles inverter, mis oli ühendatud katusel olevate päikesepaneelidega. Trepikojast aidati inimestel väljuda ja tuulutati ruume. Ohu lõplikuks likvideerimiseks tuli pööningul seadme juhtmed ükshaaval läbi lõigata. Põlengukoha peal olevad korterid kontrolliti üle, neis ohtu ei tuvastatud ja inimesed lubati korteritesse tagasi. Korteriühistu esindaja kutsus kohale elektrikud.

6. juulil kell 18.50 sõitsid päästjad kesklinna Lelle tänavale liiklusavariile. Sõiduautodelt eemaldati süttimisoht ja maha valgunud õli kaeti absorbendiga.

6. juulil kell 20.29 said päästjad väljakutse Põhja-Tallinna linnaossa Kopliranna tänava kortermajja, kus oli tööle hakanud vingugaasiandur ja tunda oli gaasi lõhna. Päästjad ohtu ei tuvastanud, kuid soovitasid kohale kutsuda gaasitehnikud.

6. juulil kell 20.48 teatati põlengust rõdul Lasnamäe linnaosas Ümera tänaval. Selgus, et elanik põletas rõdul ämbri sees paberit ja muud prügi. Põleng kustutati ja päästjad tegid elanikule selgitustööd.

6. juunil kell 23.18 tunti kesklinnas Suur-Ameerika tänava kortermajas suitsuhaisu. Ühes korteris kuumutati praeahjus mulda, millest tekkis suits nii ühiskööki kui ka trepikotta. Ühisköögis puudus suitsuandur. Oht likvideeriti.

7. juulil kell 8.02 kutsuti päästjad Mustamäe linnaossa Ehitajate teele, kus vannitoa põrandasoojustusest kostus pauk ja tunda oli suitsuhaisu, korterist kadus ka elekter. Toimunud oli elektrilühis, päästjad lülitasid kilbist korteri elektri välja ja kohale lasti kustuda elektrikud.

7. juulil kell 8.07 liikus Nõmme päästemeeskond päästesündmusele, kuid sõitis Ehitajate teel vesiliu tõttu teelt välja. Keegi tõsiselt kannatada ei saanud, päästemeeskond saadeti haiglasse tervisekontrolli ja suunati seejärel kodusele ravile. Liiklus oli sündmuskohal suletud. Päästeauto tõmmati ratastele ja ala puhastati.

7. juulil kell 10.02 teatati Kristiine linnaosas Mooni tänava kortermajas ukse vahelt ja aknast tulevast paksust suitsust. Teataja lahkus ise oma pereliikmetega majast. Suitsu põhjustas pliidil kõrbenud toit. Oht eemaldati, tuulutati korterit ja trepikoda. Elanikuga oli kõik korras.

Harjumaa

5. juulil kell 16.01 anti häirekeskusesse teada, et Kuusalu vallas Salmistu rannas on merel kuni 500 m kaugusel kaldast veesõiduki juures inimene vees siplemas. Selgus, et meesterahval oli kanuuga trenni tehes suure laine tõttu kanuu ümber läinud. Kuna mees ei suutnud kanuud ümber keerata, ujus ta kaldale. Appi tulnud vabatahtlik merepääste selgitas välja, et mehega oli kõik korras.

6. juulil kell 2.01 teatati põlevast sõiduautost Rae vallas Soodevahe külas. Ohus oli ka kõrval seisev auto. Päästjad kustutasid põlengu, mis oli alguse saanud auto kapoti alt. Vähesel määral sai kuumakahjustusi ka kõrval olnud sõiduauto.

6. juulil kell 16.04 juhtus Saue vallas Jõgisoo külas ringteel liiklusõnnetus. Päästjad aitasid kannatanu autost välja ja andsid üle kiirabi töötajatele ning ühendasid klemmid auto akult lahti.

7. juulil kell 15.49 käisid päästjad Lääne-Harju vallas Kloogaranna külas eemaldamas teele kukkunud suurt puud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. juulil kell 12.12 käisid päästjad Alutaguse vallas Alajõe külas eemaldamas teele kukkunud puud.

5. juulil kell 13.01 anti teada häirekeskusele, et Alutaguse vallas Kiikla külas tuleb korterist suitsuhaisu, läbi akna on näha pliidil potti keemas, kuid kedagi kodus pole. Päästjate saabumise ajaks oli peremees koju jõudnud, poti pliidilt eemaldanud ja tuulutas tube. Ohtu enam ei olnud. Päästjad tuletavad meelde, et kui teed sööki, jää kööki.

5. juunil kell 16.47 tuli päästjatele väljakutse majapõlengule Narva linnas Päikese tänaval. Põles maja fassaadi juurde ladustatud puitmaterjal ja tuli oli levinud maja katuse räästa vahele. Päästetööd lõpetati kell 17.20. Põlengu põhjus on selgitamisel.

6. juulil kell 14.05 sõitsid päästjad Alutaguse valda Permiskülla, kus teele oli kukkunud puu ja sulgenud liikluse. Puu eemaldati teelt.

7. juulil kell 9.25 käisid päästjad Alutaguse vallas Karjamaa külas eemaldamas teele langenud puud.

7. juulil kell 10.51 teatati häirekeskusesse põlevast korterist Kohtla-Järve linna Oru linnaosas Virmalise tänaval. Korteris oli põlema läinud elektripliit ja tuli levis korteri seinale. Tulekahju oli jõutud päästjate saabumise ajaks majaelanike poolt kustutada. Päästjad kontrollisid põlengukoha üle ja ohtu enam ei olnud. Kohapeal selgus, et korteri elektrijuhtmestik on vananenud ja korteris tehakse suitsu, sest konid vedelesid kõikjal. Päästjad tänavad elanikke, kes ohtu märkasid ja kiiresti tegutsesid hoides ära halvima.

7. juulil kell 15.47 eemaldasid päästjad Narva-Jõesuu linna Puhkova külas teele kukkunud puu.

7. juulil kell 15.35 anti teada töötavast vingugaasiandurist Narva linnas Kreenholmi tänaval. Päästjad kontrollisid korteri üle, ohtu ei olnud.

7. juunil kell 15.52 käisid Jaama vabatahtlikud päästjad Alustaguse vallas Jaama külas eemaldamas teele kukkunud puud.

Lääne-Virumaa

5. juulil kell 21.56 sõitsid päästjad Rakvere linnas Laada tänavale, kus oli toimunud avarii kahe sõiduauto vahel. Päästjad likvideerisid süttimisohu. Sündmusega jäid edasi tegelema kiirabi ja politsei.

5. juulil kell 22.47 tuli päästjatel kustutada Rakvere linnas Laada tänava bussipeatuses leegiga olev prügikast.

6. juulil kell 1.37 teatati Rakvere linnas Vee tänaval suure leegiga põlevast kahekordsest majast. Sündmuskohal alustati kõrvalhoonete kaitsmist ja puitmaja põlengu kustutamist. Päästjatel tuli kustutada mahajäetud põlevat hoonet, inimesi sees ei olnud. Kella 3.33ks oli põlengule piir pandud ja päästetööd lõpetati kell 6.03. Põlengu põhjus on selgitamisel. Kustutustöid tegid Rakvere, Kunda ja Väike-Maarja kutselised ning Kadrina vabatahtlikud päästjad. Päeva ajal käisid päästjad majas tegemas järelkustutustöid.

6. juulil kell 15.53 märkas mööduja Väike-Maarja alevikus Pikal tänaval pesast välja rippuvat pääsukest. Päästjad vabastasid pesas nööri külge kinni jäänud linnu.

7. juulil kell 12.52 käisid Võsu vabatahtlikud päästjad Haljala vallas Tepelvälja külas eemaldamas teele kukkunud puud.

7. juulil kell 13.35 käisid päästjad Rakvere linnas Õie tänaval, kus teele oli kukkunud suur tammepuu.

7. juulil kell 14.24 tuli päästjatele väljakutse, et Tapa linnas Loode tänava tanklas voolas tankimise ajal tankurist bensiini välja. Pinnasesse kütust ei olnud imbunud, kuid oli oht, et see voolas kogumiskaevu. Ala piirati ohutuslindiga ja tankla esindajaid teavitati juhtunust.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal 5 sündmust. Kahjutuks tehti kokku 5 lõhkekeha.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

7. juuli päeval oli päästjate üks väljakutse Mustvee linna ja üks Mustvee valda Ulvi külla seotud tuules murdunud ja teedele kukkunud puude eemaldamisega.

Põlvamaa

7. juulil oli päästjate viis väljakutset Põlvamaale seotud teedele kukkunud murdunud puudega, mis eemaldati.

Tartumaa

7. juuli päeval alates kella 13.30st kuni õhtuni käisid päästjad Tartumaal 59 tormituulte kahjudega seotud väljakutsel, mille põhjuseks olid enamuses teedele ja elektriliinidele kukkunud puud. Võimalusel murdunud puud eemaldati või tähistati ohuala ohulindiga. Mitmes sündmuskohas oli puid teel suuremal hulgal ja tööd jätkus kauemaks. Kell 14.35 eemaldati Elva vallas Uderna külas teelt 15 puud, hiljem käidi puid eemaldamas Uderna hooldekodu juures. Kell 14.50 sõideti Nõo valda Altmäe külla, kus oli teelt vaja eemaldada 10 puud. Ka Luke külas tuli teedelt eemaldada hulgaliselt murdunud puid. Täna hommikul käisid päästjad Nõo vallas teedelt murdunud puid eemaldamas kahel väljakutsel.

7. juulil kell 8.24 teatati, et Nõo vallas Kolga külas hakkas suitsema suur põhuhunnik (10x20 m). Ilmselt oli põhk põlema läinud isesüttimise teel. Tulekahju kustutati kella 9.23, milleks kulus umbes 6 tonni vett.

7. juulil kella 14.46 ajal kukkus murdunud puu Tartus Salme tn maja nurga pihta ja purustas tänavavalgustuse kaabli, mis kukkus autodele. Päästjad kontrollisid ohutust, info katkise kaabli kohta edastati linnavalitsusele.

Kell 15.04 teatati, et Tartus Riia tn kukkusid murdunud puuoksad autodele. Päästjad eemaldasid oksad autodelt.

Kella 17.35 ajal andis suitsuanduri häire märku tuleohust Tartus Anne tänaval asuva kortermaja korteris. Päästjad selgitasid, et tuleohu põhjustas köögis kõrbema läinud toit. Tuleoht kõrvaldati, korteris elavale vanapaarile andsid esmaabi kiirabitöötajad.

Valgamaa

7. juuli päeval käisid päästjad Valgamaal 12 tormituulte kahjudega seotud väljakutsel, mis olid enamuses seotud teedele kukkunud murdunud puudega.

6. juulil kella 21.15 ajal süttis Otepää vallas Nõuni külas hoovi pargitud sõiduauto. Tuli ohustas mõne meetri kaugusel asuvat elumaja. Päästjad piirasid tule leviku ja kustutasid autopõlengu. Tuleohutuses veendumiseks kontrolliti termokaameraga üle maja räästa ja katusealune.

7. juulil kella 9.54 ajal süttis Valga vallas Tõlliste külas purunenud ja maha kukkunud elektriliinist asfalt, millele liin kukkus ja eemal metsaservas muu pinnas. Kohale kutsutud elektrikud lülitasid liinist voolu välja, mille järel päästjad põlengud kustutasid.

7. juulil kella 14.18 ajal teatati, et Valga vallas Londi külas on teel suur puu. Koos lõksu jäänud autode juhtide abiga eemaldati puu teelt.

Viljandimaa

7. juulil käisid päästjad väljakutsel Põhja-Sakala vallas Reegoldi külas ja Abja-Paluoja linnas Abja teel eemaldamas teedelt murdunud puid.

7. juulil kella 20.17 ajal süttis Viljandis C. R. Jakobsoni tänaval sõiduauto põhjakatte vahele kogunenud hein. Auto valdaja kustutas põlengu enamuses ise, päästjad tagasid tuleohutuse lõplikult.

Võrumaa

5. juulil käisid päästjad Võrumaal ühel, 6. juulil ühel ja 7. juulil kolmel väljakutsel eemaldamas teedelt tuules murdunud puid.

7. juulil kell 13.42 teatati, et Võru vallas Kirikumäe külas tabas äike tammepuud, mille tüve üks haru jäi ohtlikult tee kohale rippuma. Selle alla laskmiseks kutsuti appi kohalik arborist. Päästjad turvasid tööde teostamist ja koristasid alla lastud oksad teelt.

Kella 14.54 ajal süütas purunenud elektriliin Võru vallas Riihora külas turbapinnase. Päästjad pidid ootama kuni elektrikud voolu liinist välja lülitasid, mille järel 80 ruutmeetrile levinud tulekahju kustutati.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

5. juulil kell 20.39 käisid päästjad Järva vallas Öötla külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Enne päästjate saabumist olid möödujad aidanud katusel autost välja viga saanud naise. Päästjad aitasid kannatanu kiirabiautosse transportida, eemaldasid tuleohutuse tagamiseks akuklemmid, katsid välja voolanud vedelikud absorbentainega ja lükkasid katusel oleva auto ratastele.

Pärnumaa

5. juulil kell 15.44 käisid päästjad Häädemeeste vallas Treimani külas eemaldamas teele ja kuurile kukkunud murdunud puud.

6. juulil kella 15.19 ajal süttis Saarde vallas Saarde külas kortermaja puhastamata korstnas tahm. Korstnapõlengu summutamiseks tühjendati lõõridesse kolm pulberkustutit. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja tuulutasid ventilaatoriga ruumid. Selgus, et lõõrid olid paksu nõekihiga kaetud ja pikka aega hooldamata. Ametlikult oli kutseline korstnapühkija majas käinud üle-eelmisel aastal. Kortermajas peab kütteseadmeid aga igal aastal vähemalt korra hooldamas ja puhastamas käima kutseline korstnapühkija, kes ühtlasi seadme korrasolekut ja puudusi hinnata oskab. Paraku puudusid tähelepanu alla jäänud korteris suitsu- ja vinugaasiandur, mis on igas tahke- või gaasikütteseadmetega eluasemes kohustuslik. Elanikele anti juhis kiiremas korras korstnapühkija kutsuda ning andurid muretseda.

7. juulil kell 2.10 käisid päästjad Pärnus Tallinna mnt sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja katsid välja voolanud vedelikud absorbentainega.

Kell 11.28 käisid päästjad Lääneranna vallas Paatsalu külas eemaldamas teelt murdnud puud.

8. juulil kell 2.38 teatati, et Saarde vallas Marana külas põleb RMK puhkemaja. Päästjate saabudes oli leek katusest väljas ja kahekorruselise palkhoone üks külg tules. Tuli oli alanud esimeselt korruselt räästasse ja levinud katuse alla. Tulekahju kustutamiseks avasid päästjad poole hoone katusest. Kustutustööd lõpetati kell 4.15. Esialgsetel andmetel võis tulekahju süttida soojuspumba rikkest. Täpsema tulekahju põhjuse selgitab edasine menetlus.

Saaremaa

5. juulil kell 10.40 teatati reostusest Orissaare aleviku Sadama tänava piirkonnas asuvas sadamas. Vette sattunud õliloik piirati ujuvpoomidega. Reostuse lõplik likvideerimine jäi sadama haldaja ülesandeks.

6. juulil kell 15.01 teatati kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariist Saaremaa vallas Anijala külas. Ühe kannatanu avariilisest sõidukist väljasaamiseks pidid päästjad kasutama hüdraulilisi töövahendeid, millega uks ja katus eemaldati. Kokku oli autodes 6 inimest, kellest neli kiirabi haiglasse toimetas. Ühtlasi kõrvaldati süttimisoht, hiljem eemaldati teelt purunenud detailid.