Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.–19.01.2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

18.01 kell 15.04 sõitsid päästjad Põhja-Tallinnasse Graniidi tänavale, kust oli tulnud teade vingugaasi täis toast ning töötavast vingugaasiandurist. Lilleküla päästjad olid kohal kell 15.18, kes mõõtsid õhus kõrge vingugaasi taseme, mis langes pärast tuulutamist. Selgus, et elanikud olid ahju alla teinud tule, kuid sulgenud siibri liiga varakult. Inimesed halba enesetunnet ei kurtnud ning päästjad tuletasid elanikele meelde, et siibrit ei tohi pärast kütmist liiga varakult sulgeda.

18.01 kell 20.36 tõttasid päästjad kustutama põlevat 600-liitrist prügikonteinerit Mustamäel Raja tänaval. Nõmme päästjad kustutasid prügikasti kella 20.47ks.

19.01 kell 01.40 teavitati häirekeskust, et Mustamäel Mustamäe teel on sõiduauto sõitnud vastu posti. Kesklinna päästjad eemaldasid sõidukilt akuklemmid süttimisohu välistamiseks ning aitasid liiklust reguleerida politsei saabumiseni. Kiirabi vaatas kohapeal õnnetuses osalenud inimesed üle ja sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

Harjumaa

19.01 kell 01.53 teatati häirekeskusele, et Jõelähtme vallas Ülgase külas Kuresilma teel põleb puidust aiamaja. Muuga päästjad olid kohal kell 02.07 ning nägid, et aiamaja mõõtudega 5x6 meetrit põleb lahtise leegiga. Kohale saadeti ka Lasnamäe päästjad koos põhi- ja paakautoga. Kella 04.03ks oli põleng täielikult kustutatud. Tulekahjus keegi kannatada ei saanud, kuid aiamaja hävis täielikult. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

19.01 kell 02.27 said päästjad infot, et Saue vallas Maidla külas Maidlamänni aiandusühistus põleb suvila. Teataja sõnul oli maja tol hetkel tühi. Esimesed päästjad olid kohal kell 02.49 ja nägid, et hoone üks külg oli leekides ning tuli on levinud ka sisse. Hoonesse sisenes suitsusukelduspaar ja samaaegselt kustutati veejoaga põlengut ka väljast. Lisaks avati katusekonstruktsioone, et likvideerida katuse sisse levinud tulekoldeid. Kella 04.26ks põleng lokaliseeriti ning kella 05.32ks oli tulekahju likvideeritud. Keegi tulekahjus kannatada ei saanud ning tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. jaanuaril kell 11.51 tuli päästjatele väljakutse Narva-Jõesuu linna Hundikurgu külla Tallinn-Narva maanteele, kus sõiduauto oli sõitnud tagant sisse tee ääres seisvale veokile. Inimesed kannatada ei saanud. Päästjad kontrollisid üle mõlema masina ohutuse, lekkis klaasipesuvedeliku paak. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Lääne-Virumaa

18. jaanuaril kell 16.08 sõitsid päästjad Vinni valda Kaukvere külla, kus teelt oli välja sõitnud sõiduauto. Inimesed aidati autost välja ja nendega oli kõik korras. Üle kontrolliti avariilise sõiduauto ohutus, lekkeid ei tuvastatud.

Kell 10.04 said päästjad väljakutse Rakvere lähedale Vinni valda Piira külla, kus üks veok oli teisele tagant otsa sõitnud. Päästjad aitasid kannatanud veokijuhid kabiinidest välja ja mõlemad viis kiirabi haiglasse. Kontrolliti mõlema avariilise sõiduki ohutust, maanteelt kaeti absorbendiga maha valgunud kütus. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

18. jaanuaril kell 17.10 käisid päästjad Valga vallas Killinge külas sõiduauto ja väikebussiga juhtunud liiklusavariil, kus kontrollisid avariijärgset tule- ja lekkeohutust. Inimesed tõsisemalt viga ei saanud.

Viljandimaa

18. jaanuaril kell 14.02 teatati, et Olustvere alevikus Jaamaküla teel on elamus suitsuanduri häiret kuulda ja näha suitsu. Päästjad selgitasid, et suits oli ruumidesse imbunud kütte pandud ahjust, mille siiber oli kinni unustatud. Päästjad tuulutasid ruume ja kontrollisid tuleohutust. Kohale tuli elaniku poeg, kes ruume edasi tuulutas ja jätkuva ohutuse eest hoolitses.

Võrumaa

PARANDUS 5. jaanuari sündmusele. Päästekeskus vabandab kortermaja elanike ees, keda valeinfo levimine puudutas!

Täiendava info põhjal on selgunud, et 5. jaanuari hommikul Võru vallas Võlsi külas kortermaja hoovis sattus maha naftasaadus teehooldusauto enda paagi või hüdrosüsteemi purunemise tõttu. Juhtumi asjaolude selgitamisega tegeleb keskkonnaamet, kelle inspektorid on sündmuskohal kohal käinud.
Sündmuse algne info:
5. jaanuaril kell 9.34 teatati, et Võru vallas Võlsi külas lõhkus teehooldusauto maja hoovis asuva kütusemahuti, kust voolas ligi nelja ruutmeetrisele alale diiselkütus. Päästjad piirasid reostuse leviku kattes selle absorbentainega. Juhtunust teavitati keskkonnaametit, sest pinnasesse imbunud kütus võis päästetöö juhi esialgsel hinnangul ohustada põhjavett ja selle kaudu lähedal asuvast kaevust võetava joogivee puhtust.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

18. jaanuaril kell 17.12 teavitati liiklusõnnetusest Järva vallas Imavere külas. Reka haagise nurk riivas sõiduauto külge, mistõttu purunesid auto külgmised klaasid. Kiirabi kontrollis üle sõidukis viibinud reisijad, kellest keegi arstiabi ei vajanud ning päästjad eskortisid sõiduki liiklusest eemale.

19. jaanuaril kell 07.07 kiirustasid päästjad Imavere külas juhtunud liiklusõnnetusele. Ilma reisijateta buss oli teelt ära vajunud sügavasse lumme ning juht bussist seetõttu enam välja ei pääsenud. Päästjad rajasid tee bussi tagumise ukseni, kustkaudu juht välja sai ning vintsisid bussi tagasi teele.