Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-22. jaanuar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

19.01 kell 17.32 teavitati häirekeskust, et Mustamäel A. H. Tammsaare teel on toimunud kolme sõiduauto kokkupõrge. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud. Päästjad abistasid masinate liigutamisel, et sõiduteed liiklusele avada. Samuti puhastasid päästjad tee autojuppidest. Kella 18.37ks oli tee vabastatud ning sündmus päästjate jaoks lõppenud.

20.01 kell 02.48 sõitsid päästjad Mustamäele A. H. Tammsaare teele, kust teataja nägi naabri korterist tulemas suitsu. Lilleküla päästjad olid kohal kell 02.54 ja said sisse 3. korruse korterisse, kust avastati toidukõrbemine. Elanik oli söögi tegemise ajal magama läinud ja toit oli läinud kõrbema. Põleng likvideeriti enne päästjate jõudmist. Ruumid tuulutati ning elanikul tuletati meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta.

20.01 kell 06.17 said päästjad infot, et Mustamäel Sõpruse puiestee viiekorruselise kortermaja 4. korruse korterist tuleb suitsu. Nõmme päästjad olid kohal kell 06.23, kes tundsid trepikojas tugevat suitsu lõhna. Kui päästjad korterisse sisse said, siis nähti, et kärssama olid läinud kraanikaussi kogunenud suitsukonid. Põleng kustutati enne päästjate jõudmist. Korteris puudus suitsuandur. Päästjad leppisid elanikuga kokku kodukülastuse aja.

20.01 kell 10.37 sai häirekeskus teate tugevast gaasi lõhnast Haaberstis Ehitajate tee tankla juures. Nõmme päästjad olid kohal kell 10.44, kes tuvastasid lekke ühest tankuri voolikust. Päästjad piirasid tankla ümber 25-meetrise ohuala ja kohale kutsuti kütusefirma avariimeeskond. Kell 11.18 oli tehnik kohal, kes keeras pealevoolukraani kinni. Pärast poole tunni möödumist olid õhus olnud gaasid niivõrd hajunud, et ohuala sai kitsendada ning tehnik pääses ligi tankuri katkist detaili vahetama. Kella 11.55ks edasist ohtu polnud ning päästjad olid sündmuselt vabad.

20.01 kell 13.42 teavitati häirekeskust, et Nõmmel Pärnu maanteel on eramaja korstnas olnud tahmapõleng. Päästjad olid kohal kell 13.48, kes kustutasid tule pliidi ning ahju alt ning kontrollisid korstna termokaameraga üle. Päästjad väljastasid mõlemale küttekehale küttekeelu kuni korstnapühkija on seadmed üle kontrollinud.

21.01 kell 03.45 said päästjad kutse Põhja-Tallinnasse Sõle tänavale, kus oli toimunud kahe sõiduauto kokkupõrge. Masinatest lekkis vedelikke, mille Lilleküla päästjad saepuruga katsid. Kiirabi vaatas kohapeal õnnetuses osalenud üle.

Harjumaa

19.01 kell 17.50 teatati häirekeskusele, et Viimsi vallas Lubja külas Reinu teel on sõiduauto Chrysler sattunud külglibisemisse ning paiskunud külje peale. Autojuht ise oli teadvusel, kuid ei saanud autost välja. Päästjad lõikasid hüdrauliliste tööriistadega autosse augu ning koostöös kiirabiarstidega tõsteti kannatanu ettevaatlikult autost välja. Kiirabi viis kannatanu haiglasse tervisliku seisundi hindamiseks. Politsei jäi sündmusega edasi tegelema.

20.01 kell 18.13 sõitsid päästjad Anija valda Rasivere külla Perila-Jäneda teele, kus auto oli sõitnud otsa põdrale. Autojuht õnnetuses viga ei saanud, kuid auto esiosa sai suuremaid kahjustusi. Päästjad puhastasid tee autojuppidest. Kohalikud jahimehed tegelesid põdra korjuse teelt eemaldamisega ning autojuht tellis oma masina teisaldamiseks puksiiri.

21.01 kell 08.28 teavitati häirekeskust, et Anija vallas Vikipalu külas Anija metskonnas põleb haagissuvila. Teataja ise oli proovinud seda käsikustutiga kustutada, kuid ei suutnud leeke summutada. Sündmuskohale ligipääsuteed olid raskesti läbipääsetavad, mistõttu olid esimesed päästjad kohal kell 08.55. Kohale jõudes nähti, et haagismaja on tolleks hetkeks juba täiesti ära põlenud ning päästjad võtsid vastu otsuse lasta sel lõpuni ära põleda. Kella 09.20ks oli tulekahju likvideeritud. Põlengu alguses tõstis omanik suvilast välja ka mõned gaasiballoonid, mistõttu hingas ta sisse mõningal määral mürgiseid gaase. Kiirabi vaatas isiku kohapeal üle.

21.01 kell 09.38 sõitsid päästjad Loksale Mere tänavale, kust oli tulnud teade põlengust eramaja seina sees. Loksa päästjad olid kohal kell 09.40, kes avasid seinakonstruktsioone, et tulekoldele ligi pääseda. Kella 10.12ks oli tulekahju likvideeritud. Selgus, et elanik oli proovinud veetoru sulatada, mille käigus süttis seina sees palk ja saepuru.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

21. jaanuaril kell 20.42 tuli väljakutse Narva-Jõesuu linna Soldina külla, kus sõiduauto oli teelt välja sõitnud ja juht ei saanud autost välja. Päästjad tõmbasid auto tee peale ja kannatada saanud juht viidi haiglasse.


20. jaanuaril kell 19.00 vajati päästjaid appi Narva linnas Kreenholmi tänaval, kus kuuldi vanemat meest appi hüüdmas. Päästjad sisenesid korterisse ja aitasid maas lamanud vanema mehe kiirabiautosse tõsta. Mees võis olla kukkunud põrandale juba hommikul.

Kell 18.07 tunti Narva linnas Sepa põik tänavas põlemise lõhna. Päästjad kontrollisid ala üle. Linna kohale oli tekkinud udu ja korstnate suits hõljus linna kohal. Tulekahju ei olnud.

Kell 12.41 helistati häirekeskusesse ja teatati, et Jõhvi vallas Kose külas Männi tänaval naaberkorteris töötab vingugaasiandur. Päästjad sisenesid korterisse, elanikke sees ei olnud. Selgus, et andur oli tööle rakendunud, kuna ahju ja pliidi siibrid oli liiga vara suletud ning toas oli vingu. Siibrid avati ja toad tuulutati.

Kell 12.12 kutsuti päästjad appi Sillamäe linna J.Gagarini tänavale, kus eakas mees oli kukkunud voodi ja kapi vahele ega saanud sealt iseseisvalt püsti. Päästjad aitasid eaka mehe tagasi voodisse.

Kell 6.46 märkas teataja Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Metsapargi tänaval vastasmajast suitsu. Päästjad kontrollisid ala üle, kuid tulekahju ei olnud. Suits tuli eemalt tööstusettevõtte korstnast.

Lääne-Virumaa

22. jaanuaril kell 7.44 tuli häirekeskusesse teade Viru-Nigula vallas Kõrkkülas Tallinn-Narva maanteel. Sõiduauto oli sõitnud piirdesse. Päästjad kontrollisid auto üle ja peatasid bensiini lekkimise. Autojuhi vigastused vaatasid üle kiirabi töötajad. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

19. jaanuaril kell 15.04 teatati teelt välja sõitnud sõiduautost Viru-Nigula vallas Kõrkkülas Tallinn-Narva maanteel. Auto juures inimesi ei olnud. Kohale saabunud päästjad eemaldasid autol süttimisohu.

Kell 13.07 said päästjad väljakutse Väike-Maarja valda Edru külla, kus möödasõitja märkas teelt välja sõitnud sõiduautot. Autos inimesi ei olnud. Päästjad tõmbasid auto ratastele ja eemaldasid süttimisohu. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal oli demineerijatel 4 väljakutset, millest kaks läbiotsimist ja kaks lahingumoona väljakutset. Leiti üks sütik.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

20. jaanuaril kell 21.15 teatati, et Põltsamaal Lossi tänaval paiskub hoone korstnast välja sädemeid, mis ohustavad ümbrust ning maja ennast. Hoone esindaja tuli kohale ja lasi päästjad sisse. Korstnalõõrides oli süttinud tahm. Päästjad summutasid põlengu süsihappegaasikustutiga ja õnneks tuli lõõridest välja ei olnud levinud. Hoone esindaja ülesandeks jäi korstnapühkija kutsumine. Hoonet ohustavate ja kütteseadet lõhkuvate tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb kütteseadmeid regulaarselt puhastada. Kortermajades ja kogunemishoonetes tuleb seda igal aastal tegema kutsuda kutseline korstnapühkija. Hooldustöid tuleb teha minimaalselt korra aastas, kuid vajadusel tihedamalt.

Suitsukoni süütas maja, suitsuandur oli aegunud, elanik ärkas paugu peale

21. jaanuaril kella 5.36 ajal avastas Puurmani alevikus Tallinna mnt paugatuse peale ärganud majaelanik, et majast oli kadunud vool. Asja uurima minnes avastas elanik maja teise korruse trepi juures põlengu, mida tal õnnestus ämbri veega osaliselt summutada. Tulekahjust märku andud paugu olid ilmselt teinud viga saanud ja lühisesse läinud elektrijuhtmed. Päästjad avasid tulekolletele ligipääsuks ja kustutamiseks kuus ruutmeetrit põrandat. Selgus, et selles kohas tavatseti suitsetada ning põranda vahelt tuli välja ka konisid, mis olid tõenäoliselt soojustuseks oleva saepuru süüdanud. Hoones oli suitsuandur, kuid selle kasutusiga oli möödas ning häiret ei olnud andur päästjatele teadaolevalt andnud. Päästjad juhivad tähelepanu, et iganenud suitsuandurid, mille vanus ulatub üle 10 aasta, tuleb välja vahetada. Suitsuanduri töökorrasolekut tuleb regulaarselt, vähemalt kord kuus, kontrollida. Selleks tuleb vajutada testnuppu, mille järel töökorras andus annab helisignaali.

Põlvamaa

21. jaanuaril kella 14.30 ajal põles Põlva vallas Andre külas elumaja korstnas tahm. Majaomaniku poeg loopis põlengu summutamiseks korstnasse lund. Õnneks tuli maja külge ei levinud. Hoonet ohustavate ja kütteseadet lõhkuvate tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb kütteseadmeid regulaarselt puhastada. Kütteseadet tuleb hooldada ja kontrollida minimaalselt kord aastas. Iga viie aasta jooksul vähemalt korra tuleb seda ühepereelamus kutsuda tegema kutselise korstnapühkija. Vahepealsel ajal võib hooldustööd ka ise ära teha, kuid julgem on kasutada kütteseadmeid, mille on üle vaadanud väljaõppinud ja igapäevaselt seda tööd tegev spetsialist.

Tartumaa

19. jaanuaril kell 17.21 teatati Elva vallas Metsalaane külas autolt löögi saanud põdrast. Raskelt viga saanud loomaga tegelesid kohale kutsutud jahimehed. Päästjad aitasid tagada liiklusohutust ja vabastada teed liikluseks.

Kella 17.41 ajal süttis Tartus C. R. Jakobsoni tn sõiduauto mootoriosa, mille omanik lumega summutas. Päästjad tõstsid sõidukit hüdraulilise tööriistaga, et auto alumisse osasse jäänud tulekoldeid kustutada.

Valgamaa

19. jaanuaril kell 20.26 aitasid päästjad Valgas Pärna pst sisse saada kodus kukkunud vanema naise juurde. Uks avati kangi abil ja põrandalt leitud patsient viidi kiirabiautosse.

20. jaanuaril kella 19.21 ajal teatati Otepää vallas Tatra-Otepää-Sangaste mnt 13. km on teel palgid. Ilmselt olid palgid teele kukkunud mõne veoauto koormast. Tee vabastati ohutuks liikluseks. Iga juhi kohustus on veenduda, et koorem oleks kinnitatud ja teiste liiklejate ohutus tagatud.

Viljandimaa

22. jaanuaril kell 4.50 teatati, et Viljandis Riia mnt asuvas puidutööstuses põleb saepurupunker. Punker tühjendati ja päästjad kustutasid saepuruga koos välja kukkunud sädemed ning söestunud tulekolded. Kustutustööd lõpetati kell 8.08.

Võrumaa

20. jaanuaril kella 8.00 ajal põles Rõuge vallas Savikoja külas elumaja pliidi puhastamata soojamüüri lõõrides tahm. Päästjad kontrollisid elamu tuleohutust. Õnneks tuli lõõridest välja ei levinud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

19. jaanuaril kell 23.47 kiirustasid päästjad Tareste külas juhtunud liiklusõnnetusele. Auto oli sõitnud teelt välja puude vahele ning juht ei pääsenud sõidukist iseseisvalt välja. Päästjad lõikasid hüdrauliliste töövahenditega autol külje maha ning andsid väljatõstetud juhi kiirabibrigaadile üle. Kiirabi toimetas patsiendi haiglasse. Päästjad likvideerisid sõidukil süttimisohu.

Pärnumaa

20. jaanuaril kell 21.41 teavitati häirekeskust, et Pärnus Rähni tänaval asuvas majas on trepikojas tunda suitsulõhna. Päästjad uurisid kahekordse puumaja olukorda ning tuvastasid ühes korteris suitsu sisse ajanud pliidi. Tulekahju ei olnud, kuid kuna korteris puudusid töötavad suitsu- ja vingugaasiandurid palusid päästjad viivitamatult need elamisse paigaldada. 

20. jaanuaril kell 22.40 teatati häirekeskusele, et Pärnus A. H. Tammsaare tänaval asuvas kolmekordses kortermajas oli kamina kohal laes näha leeki ja lagi suitses. Õhkküttekamina lõõri kaudu levis põleng kolmanda korruse ja pööningu vahelaele. Päästjad avasid ca 10 ruutmeetri ulatuses konstruktsioone, et tulele lähedale pääseda ning suutsid põlengu likvideerida 21. jaanuaril kell 00.18. Antud küttesüsteemi puhul on tõenäoline, et järgi andis kuumaõhukambri fooliumteip, mille nurgad ja servad ajaga lahti tulevad ja kuum õhk ei püsi enam kindlalt üksnes kambris. Esialgu tekib varjatud põlemine ja sellise tulekahju avastamine võtab omajagu aega ning tulekahju võib mööda konstruktsioone levides teha palju halba. 

21. jaanuaril kell 18.41 teatati häirekeskusele, et Tori vallas Jõesuu külas asuval majal on korstnas põleng. Elanikud lõpetasid sädemete ilmnemisel koheselt kütmise ning päästjate saabumise ajaks oli põleng ise sumbunud. Päästjad palusid sarnase olukorra vältimiseks kutsuda enne uut kütmist kohale korstnapühkija kütteseadmeid hooldama.

Raplamaa

22. jaanuaril kell 06.30 teavitati häirekeskust, et Kohila vallas Aespa alevikus Kajaka tänaval põleb maja läheduses elektriline sõiduauto. Sõiduk oli päästjate saabumise ajaks lausleekides. Kella 6.52ks suudeti leegid summutada, tuli hoonesse ei jõudnud. Kell 7.24 põleng likvideeriti. Tulekahju tekkepõhjust hetkel teada ei ole.

Saaremaa

19. jaanuaril kell 17.23 kiirustasid päästjad Kuressaares linna Aia tänavale, kus olid kokku põrganud kaks sõiduautot. Inimesed jäid õnnetuses terveks, kuid tänav oli purunenud autojuppe täis. Päästjad koristasid tee, et tagada edasine ohutu liiklemine.