Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-23. jaanuar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

22.01 kell 08.05 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Peterburi teel on ettevõtte territooriumil mahutist välja voolanud suures koguses õli. Selgus, et eelneval ööl oli lumesahk õlimahutile otsa sõitnud ning põhjustanud lekke. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 08.15 ning nägid, et reostuse ulatus on umbes 20 ruutmeetrit. Tünni järelejäänud õli pumbati ümber ning juba maha voolanud õli kaeti absorbentainega. Koostöös ettevõtte töötajate ning rasketehnikaga puhastasid päästjad reostunud ala ning abistasid katkise mahuti eemaldamisega.

22.01 kell 15.31 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Pikri tänava kortermaja küljest on tuulega lahti tulnud katuseplekk, mis on kõnnitee kohal ohtlikult rippes. Kesklinna päästjad koos Lilleküla redelautoga sõitsid kohale ning eemaldasid tuules laperdava pleki.

22.01 kell 16.33 sõitsid päästjad Põhja-Tallinnasse Telliskivi tänavale, kus maja küljest oli lahti tulnud seinaplaat, mis rippus umbes 15 meetri kõrgusel maapinnast. Lilleküla päästjad koos redelautoga sõitsid kohale, piirasid ohtliku ala lindiga ning eemaldasid seinaplaadi.

22.01 kell 23.49 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Tuukri tänaval on laohoone plekkserv tuulega lahti rebitud ning ripub ohtlikult üle kõnnitee. Kesklinna päästjad tõttasid kohale ja kinnitasid plekitüki naeltega tagasi hoone külge.

Harjumaa

22.01 kell 16.36 sai häirekeskus infot, et Viimsi vallas Miiduranna külas Kalda teel on kuusk murdunud elektriliinidele. Liiklus antud teelõigul oli samuti häiritud. Pirita päästjad olid kohal kell 16.43, kes tõmbasid käima mootorsae ja eemaldasid kuusepuu kella 16.53ks.

22.01 kell 16.50 said päästjad kutse Anija valda Pillapalu külla Jägala-Käravete teele, kus oli toimunud kahe auto kokkupõrge. Esimesena olid sündmuskohal Aegviidu vabatahtlikud päästjad kell 17.04, kes aitasid mõlemad autojuhid kiirabiautosse. Samuti eemaldati kahelt masinad akuklemmid süttimisohu välistamiseks ning kohapeal reguleeriti liiklust politsei saabumiseni. Kiirabi viis mõlemad autojuhid haiglasse nende tervisliku seisundi hindamiseks. Kella 18.03ks oli sündmuse lahendamine üle antud politseile ja päästjad olid sündmuselt vabad.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. jaanuaril kell 23.54 teatati Jõhvi linnas Vahe tänaval garaažide juures põlevatest rehvidest ja teataja sõnul oli süttinud ka garaažihoone. Päästjate saabumise ajaks põlesid garaažibokside kõrvale ladustatud kasutatud rehvid ja tuli oli levinud edasi garaaži ustele. Tule levikule pandi piir kell 1.26 ja kustutustööd lõpetati kell 2.12. Tulekahju tagajärjel said kuumuse tõttu kahjustada garaažis olevad asjad ning suits liikus ka boksi kõrval asuvasse pesulaboksi. Pesula kontrolliti üle, põlengut seal ei avastatud. Põlengut kustutasid Jõhvi, Kohtla-Järve ja Sillamäe päästjad. Sündmusega tegeleb edasi politsei.


Kell 17.31 tunti Narva linnas Rahu tänava 9-korruselises kortermajas suitsulõhna. Päästjad leidsid üles korteri, kust lõhn tuli. Oodati ära korteri omanik, kes avas ukse. Üürile antud korteris oli läinud toit kõrbema. Oht likvideeriti, põlenguohtu enam ei olnud.

Kell 13.19 teatati ohtlikust tänavavalgustuse maha langenud elektriliinist Jõhvi vallas Edise külas. Päästjad kontrollisid kohapeal ala ja ootasid ära välja kutsutud elektrikud.

Kell 12.27 kutsuti päästjad Narva-Jõesuu linna Laagna külla, kus auto oli teelt välja sõitnud ja inimesed ei saanud sealt välja. Päästjad aitasid kaks inimest välja ja andsid nad üle kiirabile. Autol lekkeid ei tuvastatud ja aku ühendati lahti.

Kell 10.10 anti teada, et Narva linnas Kangelaste prospektil ühes korteris püütakse juba paar päeva kraadiklaasi elavhõbedat tualeti potist alla lasta, kuid ei õnnestu. Päästjad korjasid potist elavhõbeda meditsiinilise süstlaga kokku ja lasid omanikul elavhõbeda nõuetekohaselt utiliseerida. 

Lääne-Virumaa

22. jaanuaril kell 16.19 tuli häirekeskusesse ATS häire teade Tapa valla Porkuni küla koolimajast. Ruumis oli suits, mille oli põhjustanud õppeköögis mikrolaineahjus kõrbema läinud toit. Ruumid tuulutati, põlenguohtu ei olnud.


Kell 15.36 sõitsid päästjad Väike-Maarja valda Ärina külla, kus teelt oli välja sõitnud sõiduauto ja inimesed ei saanud autost välja. Auto oli teelt väljas külili. Päästjad aitasid inimesed välja, keegi kannatada ei saanud. Auto tõmmati ratastele ja likvideeriti

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

22. jaanuaril kell 21.44 teatati, et Mustvee vallas Raja külas sõitis auto kraavi ja käis üle katuse. Päästjad aitasid küljele jäänud sõiduautost välja mehe, kes tervise turgutamiseks kiirabitöötajate hoole alla anti.

Viljandimaa

Puidutööstuses taas põleng

22. jaanuaril kell 15.45 andis automaatne tulekahjusignalisatsioon teada põlengust Viljandis Riia mnt asuvas puidutööstuses. Hommikul oli põlenud sama ettevõtte saepurupunker. Päästjad selgitasid, et tõenäoliselt oli punkrist paarikümne meetri kaugusel tootmishoone kõrval asuvas saepuru filtreerimissüsteemis toimunud tolmuplahvatus, millest filtrisüsteem süttis. Leegid ulatusid seadmestiku otstest välja ja tootmishoone räästasse. Hoone oli suitsu täis ning tööle rakendusid automaatse kustutussüsteemi sprinklerid, mis takistasid oluliselt tule levikut, kuid samas raskendasid suitsusukeldujate tööd. Inimesi tootmis- ega bürooruumidest ei leitud. Kustutustöödeks avati seadmestiku osi ning tootmishoone vaheseina. Kustutustööd lõpetati kell 18.09. Hommikuse saepurupunkri ja filtreerimissüsteemi põlengu seoseid selgitatakse.

22. jaanuaril kell 20.05 käisid päästjad Mulgi vallas Kalvre külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Kell 23.53 teatati, et Viljandis Reinu teel asuva korrusmaja keldrist tuleb suitsu. Päästjad leidsid keldrist sinna magama heitnud joobetunnustega mehe, kelle sigaretist oli süttinud külje all madrats, tekk ja jope. Hõõguvad esemed kustutati. Kiirabi vaatas mehe üle, temaga tegeles edasi politsei.

Võrumaa

22. jaanuaril kella 14.32 ajal põles Rõuge vallas Toodsi külas elumaja puhastamata korstnas tahm. Päästjad kontrollisid termokaameraga elamu tuleohutust ja õnneks tuli lõõridest välja ei olnud levinud. Päästjad rõhutasid, et hoonet ohustavate ja kütteseadet lõhkuvate tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb kütteseadmeid regulaarselt puhastada. Kütteseadet tuleb hooldada ja kontrollida minimaalselt kord aastas. Iga viie aasta jooksul vähemalt korra tuleb seda ühepereelamus kutsuda tegema kutselise korstnapühkija. Vahepealsel ajal võib hooldustööd ka ise ära teha, kuid julgem on kasutada kütteseadmeid, mille on üle vaadanud väljaõppinud ja igapäevaselt seda tööd tegev spetsialist.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

22. jaanuaril kell 13.44 likvideerisid päästjad Tubala külas teelt välja sõitnud autol süttimisohu.

Järvamaa

22. jaanuaril reageerisid päästjad mitmele liiklusõnnetusele:

Kell 12.05 likvideerisid päästjad kahel Türi vallas Taikse külas kokku põrganud sõidukil süttimisohu.

Kell 15.36 põrkasid Paides Tööstuse tänaval kokku kaks sõiduautot. Päästjad koristasid tee autojuppidest.

Kell 23.29 sõitis Paide linnas Viisu külas sõiduauto teelt välja. Päästjad eemaldasid kraavi sõitnud autol akujuhtmed.

Pärnumaa

22. jaanuaril reageerisid päästjad mitmele liiklusõnnetusele:

Kell 15.27 ajal sõitsid Põhja-Pärnumaa vallas Langerma külas teineteisest sõltumatult, libeda tee tõttu, kraavi kaks rekat. Päästjad likvideerisid ühel kraavi sõitnud rekal süttimisohu.

Kell 18.30 ajal sõitis Häädemeeste vallas Leina külas teelt välja liinibuss koos kuue reisijaga. Bussi esiosa sai vigastada ning päästjad kontrollisid bussi ohutuse üle, süttimisohtu ei tuvastatud. Ühe reisija toimetas kiirabi haiglasse kontrolli, teised lahkusid sündmuskohalt omal käel ning asendusbussi ei vajanud.

Kell 16.06 teavitati häirekeskust, et Lääneranna vallas Nedrema külas on lumetuisus teele kinni jäänud liinibuss ja neli sõiduautot. Koonga vabatahtlikud päästjad asusid olukorda lahendama ning autosid välja vintsides said kõik teel olnud taas liikuma.

Kell 16.51 said Koonga vabatahtlikud taas teate, et Kalli külas on sõiduk poolenisti kraavi sõitnud. Inimesed vigastada ei saanud ning päästjad turvasid sündmuskohta senikaua, kuni puksiir oli auto teele tagasi tõmmanud.

22. jaanuaril kell 23.47 teavitati häirekeskust, et Lavassaare alevis on Töökoja alajaama juhe maha kukkunud ning põleb lume all. Päästjad piirasid ohuala lindiga ning olukord jäi ootama elektrikke.

Raplamaa

22. jaanuaril kell 13.40 likvideerisid päästjad Kehtna vallas Nadalama külas kraavi sõitnud autol süttimisohu ning lükkasid sõiduki tagasi ratastele.

22. jaanuaril kell 19.42 ajal eemaldasid päästjad Märjamaa vallas Paekülas teele kukkunud puu, mis oli sulgenud kogu liikluse.

22. jaanuaril kell 19.45 teavitati häirekeskust põlengust Rapla vallas Pirgu külas. Kütmise tulemusel oli süttinud põlema korsten, toas põlemise tundemärke ei olnud. Päästjad kustutasid korstnapõlengu ning palusid elanikel kutsuda korstnapühkija küttekoldeid hooldama.