Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-24. jaanuar 2024

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

24. jaanuaril kell 7.28 teatati, et Lüganuse vallas Vana-Sonda külas on järelhaagisega metsaveoauto kraavi sõitnud ja palgid on teel laiali. Päästjad katsid maha valgunud õli absorbendiga ja aitasid sõiduteed palkidest puhastada. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.


23. jaanuaril kell 23.07 nähti Narva linnas Jõesuu tänavas eemalt punast kuma ja suitsu. Põles elumaja, tuli oli liikunud katuse alla. Päästjad sisenesid majja suitsusukeldusvarustusega inimeste otsinguks, majast kedagi ei leitud. Naabrite käest saadi kinnitust, et hoones kedagi ei ole. Põlengukohale ligipääsuks lammutati katuse ja veranda konstruktsioone. Majas põles saunaruum. Saun hävines. Päästetööd lõppesid kell 1.40. Omaniku sõnul oli ta samal päeval ahju kütnud. Põlengu täpset põhjust uuritakse.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.


Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

23. jaanuaril kella 18.02 ajal anti Mustvee vallast Vassevere külast teada eramu kütteseadme lõõrides põlema läinud tahmast. Ruumidesse imbus suitsu ja tuleohust andis märku ka eeskujulikult lakke paigaldatud suitsuanduri häire. Päästjad kontrollisid elamu tuleohutust ja õnneks põleng lõõridest välja ei levinud ning sumbus ise. Majaomaniku ülesandeks jäi korstnapühkija kiiremas korras kohale kutsuda.

Tartumaa

24. jaanuaril kella 01.00 ajal põlesid Tartus Risti tänaval kaks plastist prügikasti ja nende kõrval majasein. Päästjate saabumise ajaks olid elanikud majast väljunud ja tulekahju veega summutanud. Põleng kustutati lõplikult ja maja tuleohutus kontrolliti üle. Põlengu võis süüdata prügikasti visatud jahtumata tuhk.

Viljandimaa

23. jaanuaril kella 17.53 ajal andisid suitsuandurite häired Kolga-Jaani alevikus Apteegi tänaval märku tulekahjuohust, mille peale päästjad kohale kutsuti. Selgus, et ühe korteri köögis oli pliidil kõrbema läinud toit. Magama jäänud korteriperemees oli häire peale ärganud ja tuleohu kõrvaldanud. Tekkinud suitsust oli tööle hakanud ka trepikotta paigaldatud suitsuandur tänu millele naabrid ohust teada said. Päästjad selgitasid korterielanikule toidu valmistamise ajal tukkuma jäämisega tekkivaid riske. 

Võrumaa

23. jaanuaril kell 23.56 teatati häirekeskusele, et Varstu Alevikus Jaama tänaval jookseb vihmavesi katuselt kortermaja trepikotta ning seal olevast elektrikilbist on kuulda särisemist ja pauke. Selgus, et elamiskõlbmatust majast oli vald elanikud juba paar nädalat tagasi ümber paigutanud. Elekter lülitati välja ja tuleoht taandus. Edasiste probleemide ennetamiseks tulid kohale elektrikud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

23. jaanuaril kell 16.03 sõitis Kuusiku külas teetruubist alla sõiduauto. Küljele maandunud sõidukist tuli juht ise välja ning vigastada ei saanud. Päästjad toestasid sõiduki, kuni puksiir selle kraavist välja tõmbas.

Pärnumaa

23. jaanuaril kell 21.39 helistasid häirekeskusesse Sindis Pärnu maanteel elava kortermaja elanikud murega, et nende elektriküttega majas on tunda suitsuhaisu. Lähemal kontrollimisel selgus, et ühes korteris oli isepaigaldatud, nõuetele mittevastav küttekeha. Päästjad keelasid kütteseadme edasise kasutamise. 

24. jaanuaril kell 06.37 kiirustasid päästjad Põhja-Pärnumaa vallas Pallika külas juhtunud liiklusõnnetusele. Päästjad eemaldasid avariis osalenud sõiduautol süttimisohu vältimiseks akujuhtmed.