Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 24.-25. jaanuar 2024

Põhja päästekeskus

Harjumaa

24.01 kell 12.44 teavitati häirekeskust, et Anija vallas Alavere külas Kose maanteel tuleb maja esikus asuvast elektrikapist musta suitsu. Teataja oli maja elanik, kel soovitati kiiremas korras koos pererahvaga majast väljuda kuni päästjate saabumiseni. Kehra päästjad olid kohal kell 12.55, kes nägid, et suits elektrikapist oli sumbunud. Kapp kontrolliti termokaameraga üle ja kuna edasist ohtu polnud, siis soovitati elanikul kutsuda elektrik elektrisüsteemi rikke parandamiseks.

24.01 kell 15.51 sõitsid päästjad Kose valda Liiva külla Kuivajõe-Liiva teele, kus põles puidust ait. Esimesena olid kohal Kose päästjad kell 15.58, kes nägid leeke tulemas puithoone katuse vahelt. Samuti oli maja seest suitsu täis. Hoonesse sisenes suitsusukelduspaar tulepesasid otsima ning likvideerima. Kella 16.09ks pandi tulekahju levikule piir ning kella 16.32ks oli põleng likvideeritud. Põles räästaalune ja esialgne arvatav tulekahju tekkepõhjus on seotud elektrisüsteemi rikkega.

24.01 kell 21.24 teatati häirekeskusele, et Harku vallas Tabasalu alevikus Sarapuu tänaval põleb kahekordse eramaja põrand. Majas oli kaks inimest koos kolme koeraga, kel paluti majast viivitamatult lahkuda. Esimesena olid kohal Lilleküla päästjad kell 21.36, kes nägid, et põrand ja ümbritsev mööbel oli süttinud robottolmuimeja rikke tõttu. Robot asus keset tuba eemal laadimisjaamast ning elaniku sõnul oli põlengu tekkimise ajal robot äsja töötanud. Vaatamata juhistele ruumidest väljuda lokaliseerisid majas olnud inimesed põlengu enne päästjate saabumist. Päästjad likvideerisid põlengu ja tuulutasid ruumid. Kiirabiarstid vaatasid kohapeal maja elanikud üle. Majas puudus suitsuandur ning päästjad paigaldasid ruumidesse uue anduri. Kella 22.25ks oli sündmus päästjate jaoks lõppenud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

24. jaanuaril kell 14.45 teatati, et Lüganuse vallas Kiviõli linnas on naisterahvas avalikku tualetti kinni jäänud. Päästjad proovisid ust avada, kuid see ei õnnestunud. Ust ei õnnestunud avada ka kohale toodud võtmega. Päästjad aitasid naise välja akna kaudu.

Kell 10.46 anti teada, et Narva linnas Kreenholmi tänaval on keldris tunda gaasi lõhna, majas gaasi ei kasutatud. Inimesed tulid keldrist välja. Päästjad leidsid keldrist gaasiballooni, keerasid selle korralikult kinni ja tõid keldist välja. Kelder kontrolliti mõõteseadmega üle, ohtu ei olnud. Gaasiballooni kasutati keldris söögi tegemisel.

Kell 8.49 teatati liiklusõnnetusest Alutaguse vallas Tärivere külas Jõhvi-Tartu-Valga maanteel. Avariisse sattusid veoauto ja sõiduauto. Samal ajal toimus samas kohas liiklusõnnetus ka kahe sõiduauto vahel. Päästjad tõid veokiga kokku põrganud sõiduauto rusudest välja kaks inimest. Kokku oli õnnetustes kolm kannatanut, neist üks hukkunu. Sündmuse täpsem info politseilt.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

24. jaanuaril kella 13.10 ajal teatati häirekeskusele, et Jõgeval Puiestee tänava kortermajas sai maha kukkunud küünalt kustutama läinud naine põletada. Päästjad aitasid viga saanud naise kiirabiautosse ja kontrollisid korteri tuleohutuse üle. Päästjad hoiatavad, et küünal tuleb ohutuse tagamiseks panna põlema liikumisteedest ja põlevmaterjalidest eemale kindlale alusele.

Tartumaa

24. jaanuaril kella 12.16 ajal tundis Kõrvekülas Haava tänaval asuva büroohoone gaasikatelt kontrollima läinud mees gaasilõhna ja kaebas halba enesetunnet. Päästjad konstateerisid katla või küttesüsteemi gaasileket, mille leviku peatamiseks trassist gaasi pealevool suleti. Mõõteseadmed näitasid ruumides märkimisväärset gaasireostust. Kiirabi viis tervisekontrolliks ja turgutamiseks haiglasse kaks gaasi sisse hinganud inimest, veel kahe inimese tervist kontrolliti kohapeal. Kohale tulid katlatehnikud, kes rikkekohta selgitama ja parandama hakkasid. Päästjad lahkusid kell 15.08.

Kella 20.15 ajal said päästjad väljakutse Tartus Kalda teel kiirabiauto ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariile. Inimesed õnnetuses tõsisemalt viga ei saanud. Päästjad tagasid lekke- ja tuleohutuse. Hiljem aidati avariilised sõidukid treileritele laadida.

Valgamaa

24. jaanuaril kell 21.56 andis automaatne tulekahjusignalisatsioon Otepää Valga mnt asuvas spordikeskuse majutusasutuses märku tulekahjuohust. Koos administraatoriga kontrolliti häiresse läinud tuba, mille prügikastist leiti põlenud tikud ja tikutoos. Õnneks tuleohtu enam ei olnud. Üles leiti ka tikkudega mänginud noorsportlane, kellega tuleohutuse teemadel tõsiselt vesteldi.

Võrumaa

24. jaanuaril kella 16.44 ajal läks Rõuge vallas Haanja külas põlema sõiduauto Audi armatuurialune. Tulekahju kustutati pulberkustutitega. Edasise tuleohu vältimiseks eemaldasid päästjad akult juhtmed. Tõenäoliselt sai põleng alguse elektririkkest,

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

24. jaanuaril kell 17.36 vajati päästjaid appi Pärnus Niidu tänaval asuvas tootmishoones. Üks kondentspumplas olnud mootoritest oli kuumenedes suitsema hakanud. Päästjad tuvastasid ohukoha termokaameraga ning ventileerisid ruumid. Ettevõtte töötajad tegelesid olukorraga edasi. Päästjate jaoks sündmus lõppes kell 18.04.

25. jaanuaril kell 8.22 said päästjad väljakutse Audru alevikku Pärna alleele, kus kahekordse kortermaja trepikojas oli tunda suitsuhaisu ning suitsuandur andis ühes korteris häiret. Korteris elanud vanainimene oli pliidi alla teinud tule, kuid kuna küttesüsteemil esinesid kerged puudused, siis tuli suits tuppa ning käivitas alarmi. Päästjad ventileerisid elamise ning korteriühistu esimees lubas tegeleda olukorra lahendamisega edasi.