Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-26. jaanuar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

25.01 kell 15.11 sõitsid päästjad Põhja-Tallinnasse Uus-Maleva tänavale, kust oli tulnud teade parklas maha voolanud mootoriõlist. Lilleküla päästjad katsid umbes kümne meetrise läbimõõduga õliloigu saepuruga kella 15.26ks.

Harjumaa

25.01 kell 12.21 sai häirekeskus teate põlengust Saue vallas Hüüru külas Angerja teel gaasitooteid käitlevas ettevõttes. Esimesena olid kohal Hüüru vabatahtlikud päästjad kell 12.31, kes nägid, et ettevõtte territooriumil väljaspool hoonet tuleb gaasiseadmest umbes meetri kõrguseid leeke. Leegid olid 15 meetri kaugusel hoonest, millest ettevõtte töötajatel paluti ohutuse huvides välja tulla. Samuti oli territooriumil suurem gaasimahuti. Juurde saabunud päästeressurss keeras kinni gaasi pealevoolukraani, kuid leek põles endiselt edasi. Konsulteeriti ettevõtte töötajatega ning seadmest väljuvad leegid kustutati veejoaga. Pärast kustutamist jäid gaasifirma tehnikud lekke lõpliku likvideerimisega edasi tegelema. Kella 13.38ks oli sündmus tehnikutele üle antud ja päästjad olid sündmuselt vabad. Keegi kannatada ei saanud.

25.01 kell 18.10 teavitati häirekeskust, et Maardu linnas Maardu teel põleb elektrialajaam. Muuga päästjad olid kohal kell 18.14 ja nägid umbes kahe ruutmeetri suurusest jaamast tõusmas musta suitsu. Elektrikapp oli eemal muust hoonestusest. Ala piirati ohulindiga ja elektrikapp kustutati kella 19.21ks. Kohale saabunud elektrikud jäid põlenud elektrijaamaga edasi tegelema.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

26. jaanuaril kell 8.59 tuli teade, et Toila vallas Konju külas läks Tallinn-Narva maanteel veokil pidur põlema. Veoseks olid puu- ja juurviljad. Juht püüdis põlengut lumega kustutada. Veok seisis bussipeatuses ja liiklust ei takistanud. Päästjad kustutasid rehvi põlengu, ohtu enam ei olnud. Juht tõstis ratta üles ja jätkas sõitu.


26. jaanuaril kell 4.53 anti teada Toila vallas Roodu külas elumaja katuse alt tulevast suitsust ja leegist, inimesed olid hoonest väljunud. Päästjate saabumise ajal põles maja lahtise leegiga, päästjad hoonesse enam siseneda ei saanud. Põlengule pandi piir kella 7.02ks, järelkustutustööd veel toimuvad. Sündmuskohal olid Kohtla-Järve, Jõhvi ja Kiviõli päästemeeskonnad.

25. jaanuaril kell 15.40 teatati Sillamäe linnas Geoloogia tänaval garaažide poolt tulevast värvilisest suitsust. Lõkkes põletati oksi, hunnikus oli ka plastmassi. Lõkke juures kedagi ei olnud ja päästjad kustutasid järelevalveta lõkke.

Lääne-Virumaa

26. jaanuaril kell 2.51 sõitsid päästjad Kadrina valda Arbavere külla, kus maanteele oli kukkunu puu ja tee oli suletud. Päästjad eemaldasid puu teelt.

25. jaanuaril kell 16.26 teatati Tapa linnas depoo poolt tulnud paugust ja nähti tuleleeki. Kohapeal selgus, depoo territooriumil toimus metalli lõikamine ja süttisid vanade kütusepaakide lõikamisel paagis olnud kütuse aurud. Kohapeal olid kustutusvahendid olemas ja põleng kustutati töötajate poolt.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

26. jaanuaril kell 5.31 teatati, et Tartus Narva mnt hakkas kolmekorruselise maja ülemise korruse korteris tööle suitsuanduri häire ja elanik avastas, et põranda vahelt tuleb suitsu. Tulekolde otsingul siseneti teise korruse remondijärgus korterisse, kus nähti lae all põlengut, mida veejoaga summutati. Tulekahju oli alguse saanud siiski kolmanda korruse korteri ahjust. Ilmselt oli ahjukolde põrand katki ning sealt pääses tuli puitpõranda vahele. Kustutustöödeks tuli põrandat mootorsaega avada. Tulekahju kustutati lõplikult kell 6.48. Katkise kütteseadme kasutamine keelati.

Valgamaa

25. jaanuaril kell 9.37 teatati, et Valgas Vabaduse pst ohustab katusel lahti tulnud lumetõke möödujaid. Päästjad said redeli abil lahtise tõkke kätte ja oht kõrvaldati.

25. jaanuaril kell 19.46 teatati, et Otepää linnas asuvas vineeritehases süttis spoonikuivati. Töötajad alustasid põlengu kustutamist veevoolikutega. Seadmest levis tulekahju ventilatsioonisüsteemi ja soojusvahetite torustikku, kus süttis puidutolm. Päästjad avasid tulekahju kustutasid kuivatit hoones ja väljuvat ventilatsioonitorustikku katusel. Põlengu lõplikuks kustutamiseks ja tuleohutuse kontrolliks võtsid päästjad lahti 15 ruutmeetrit katusekonstruktsioone. Põlengus sai osaliselt kahjustada spoonikuivati ja hävis kolm ventilaatorit. Kustutustööd lõpetati kell 21.12, kuid tuleohutuse kontrollimine võttis kauem aega.

Viljandimaa

26. jaanuaril kell 7.22 teatati, et Viljandis Riia mnt on puidutööstuse tšehhis tunda suitsulõhna. Päästjad kontrollisid ruume ja varem põlenud filtersüsteemi torustikku, kuid midagi tuleohtlikku ei avastatud.

Võrumaa

26. jaanuaril kell 3.12 teatati, et Värska alevikus Pikk tänaval põleb metsaväljaveo traktor. Päästjad selgitasid, et süttinud oli pikendusjuhtme trummel, mille külge oli pandud traktori soojendi. Tulekahjustusi sai ka ümbrus. Põlengu kustutamiseks kulus 200 liitrit vett.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

25. jaanuaril kell 17.53 vajati päästjaid appi Järva vallas Jõekülas. Ema koos kahe lapsega oli jäänud autoga metsateel lumme kinni ning palus välja saamiseks päästjate abi. Koeru päästjad leidsid abivajajad üles ning aitasid nad turvaliselt metsast välja.

Pärnumaa

25. jaanuaril kell 9.35 teavitati häirekeskust Kanakülas juhtunud liiklusõnnetusest. Veok oli sõitnud kraavi ning selle tulemusel eraldus sõiduki küljest kütusepaak, kust sealt voolas välja hinnanguliselt paarsada liitrit kütust. Päästjatel õnnestus enamus maha voolanud kütusest kokku korjata ja paaki tagasi pumbata. Sõidukil võeti süttimisohu vältimiseks maha ka akujuhtmed. Juht vigastada ei saanud ning autofirma tegeles edasiste protsessidega juba ise.