Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. aprill 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

11.04 kell 15.39 sõitsid päästjad Põhja-Tallinnasse Manufaktuuri tänavale, kust oli tulnud teade sügavasse kraavi kukkunud inimesest. Kannatanu kurtis kaela ja seljavalu üle ning kohale saabunud kiirabibrigaad vajas appi päästjaid, et inimest kraavist kätte saada. Lilleküla päästjad tõid patsiendi ettevaatlikult kühvelraamil umbes kahe meetri sügavusest kraavist välja ning andsid kiirabitöötajate hoole alla.

11.04 kell 15.45 laekus häirekeskusele teade Nõmmelt Kalda tänavalt, kus oli toimunud kahe auto kokkupõrke. Autodes oli kokku kolm inimest, kes vaadati kiirabi poolt üle. Päästjate tööks jäi masinatelt eemaldada süttimisoht, puhastada tee autojuppidest ning reguleerida sündmuspaigal liiklust politsei saabumiseni. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

11.04 kell 16.13 teatati häirekeskusele, et Mustamäel Ehitajate tee kortermaja koridoris on näha suitsu ning ühes korteris töötab suitsuandur. Nõmme päästjad tõttasid kohale ja leidsid eest toidukõrbemise ühest 3. korruse korterist, mis oli likvideeritud enne päästjate jõudmist. Korteris olnud inimene kustutas gaasipliidil kõrbema läinud toidu pärast seda, kui töökorras ja nõuetekohaselt paigaldatud suitsuandur sellest märku andis.

11.04 kell 20.27 sai häirekeskus teate suitsulõhnast üheksakordse kortermaja trepikojas. Lasnamäe päästjad leidsid toidukõrbemise ühest 5. korruse korterist. Päästjad tuulutasid korteri ja trepikoja ning kiirabi vaatas korteris viibinud isiku kohapeal üle.

12.04 kell 07.12 teavitati häirekeskusele, et Kesklinnas Pärnu maanteel trammitee kohal ripub ohtlikult madalal mingisugune kaabel. Teataja oleks äärepealt sellesse sisse sõitnud, kuid sai õnneks viimasel hetkel pidama. Kesklinna päästjad koos kohale kutsutud elektrikega tegid kindlaks, et tegu on trammi õhuliiniga. Sündmusega jäi edasi tegelema TLT avariibrigaad, kelle jaoks päästjad rippes liini üles tõstsid ja ära märgistasid.

Harjumaa

11.04 kell 08.41 teavitati häirekeskust, et Harku vallas Suurupi külas Triivi tee eramaja koduhoovis on suur mänd autole peale kukkunud. Keegi viga ei saanud. Muraste vabatahtlikud päästjad eemaldasid autolt puu mootorsaega.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. aprillil kell 23.02 anti Narva linnas Madise tänava kortermajast teada kõrbelõhnast. Päästjad kontrollisid maja üle ja tegid selgeks, et tuleohtu ei olnud. Ühes korteris põletati lõhnaküünalt.

Kell 19.40 tuli häirekeskusesse teade Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Päikese tänava tootmishoones tööle hakanud ATS seadmest. Hoones ohtu ei olnud. Selgus, et suits oli levinud hoonesse väljastpoolt. Päästjatel tuli kustutada põlengut kõrval asuvas jäätmejaamas, kus põletati külmkappe ja boilereid. Põleng kustutati ja juhtumist anti teada keskkonnaametile. (Lisatud foto)

Kell 19.20 tuli päästjatele kulupõlengu väljakutse Kohtla-Järve linna Ahtme linnaossa Ahtme maanteele. Jõhvi päästjad kustutasid 200 ruutmeetril põlenud kulu.

Kell 17.31 sõitsid päästjad Alutaguse valda Lemmaku külla, kus suur mänd oli kukkunud sõiduteele. Päästjate saabumise ajaks olid juba kohalikud elanikud asunud puud teelt eemaldama. Päästjad aitasid maanteed puhastada.

Kell 16.08 sõitsid päästjad Toila valda Peeri külla kustutama teatatud kulupõlengust. Teata sõnul oli tuld võtnud ka üks hoone. Päästjatel tuli kustutada ligi hektaril põlenud kulu ja väike mahajäetud kuur. Põlengut kustutasid Jõhvi ja Kohtla-Järve päästjad.

Kell 14.57 said päästjad väljakutse Toila valda Saka külla, kus nähti suuremal maa-alal kulupõlengut. Kulu põles kokku ühel hektaril. Maastikupõlengu kustutamiseks kasutasid Kohtla-Järve ja Jõhvi päästjad kululuudasid ja liiguti maasikusõidukite abil. Kustututustööd lõppesid kell 16.35.

Kell 14.11 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Aia tänavale, kus kustutasid 60 ruutmeetril põlenud kulu.

Kell 13.02 teatati häirekeskusesse kulupõlengust Narva-Jõesuu linna Hundinurga külas. Teataja sõnul liiklus tuli tugeva tuule tõttu angaaride suunas. Päästjad asusid kulupõlengut kustutama ja kaitsma tule levikut angaarile. Maastikupõleng likvideeriti kella 14.49ks. Kokku põles kulu ja maastikul leidunud prügi kokku 3 hektaril. Kustutustöödeks kasutati kululuudasid ja liiguti maasikusõidukite abil. Kustutustöid tegid Sillamäe ja Narva päästjad.

Lääne-Virumaa

12. aprillil kell 6.56 ja 8.46 said päästjad väljakutse Tapa linna Rohelisele tänavale, kus naabrid teatasid töötavast suitsuandurist. Korteri ust koputuse peale ei avatud. Päästjad tegid selgeks, et korteris inimest sees ei olnud, tuleohtu ei olnud ja tegemist oli vigase suitsuanduriga. Omanik lubas suitsuanduri korda teha.

11. aprillil kell 12.29 tuli teade Viru-Nigula vallas Kunda linnas Koidu tänaval prahi põletamisest. Kuna tuul oli väga tugev, palusid Aasukalda vabatahtlikud päästjad põletamine lõpetada.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

11. aprillil kell 16.24 teatati, et Jõgeval Sauna tänaval põleb garaažiboks. Selgus, et ühes boksis põleb prahihunnik, mille päästjad kustutasid.

Põlvamaa

11. aprillil kell 13.13 teatati maastiku- ja metsapõlengust Räpina vallas Ruusa külas. Täpsustatud andmetel oli põleng Pindi külas ning tules 0,4 hektarit kulupõldu ja 0,1 hektarit metsaalust. Tulekahju sai alguse tugevas tuules murdunud haavapuust, mis kukkus elektripostile, millelt alla vajunud elektriliinid kuluheina süütasid. Tulekahju kustutati kel 14.22. Tekkinud elektririkke parandamiseks tulid kohale Elektrilevi elektrikute brigaad.

Tartumaa

11. aprillil kell 12.46 teatati häirekeskusele, et Tartus Leete tänaval on vanem naine ukse sulgumise tõttu maja rõdule lõksu jäänud. Päästjad aitasid naise tuppa ja talle andsid esmaabi kiirabitöötajad. Politsei abil saadi kätte naise tütar, kes koju tuli ja emaga edasi tegeles.

Kell 14.07 teatati, et Ulila alevikus Kesk tänaval kukkus elektripost tänavavalgustuse liinile. Päästjad piirasid ohuala lindiga.
Kell 15.40 käisid päästjad Nõo vallas Vissi külas eemaldamas teelt murdunud ja sõidusuunad sulgenud puud.

Valgamaa

11. aprillil kell 15.28 teatati, et Otepää vallas Sihva külas kukkus tuules murdunud puu väiksele alajaamale, mille sädemetest süttis kulu. Päästjad piirasid tule levikut kuni elektrikud kohale tulid ja sündmuskohal elektriohutust kinnitasid. Seejärel kustutai 0,3 hektarile ulatunud põleng ATVl oleva mootorpumba abil lõplikult.

Viljandimaa

11. aprillil kell 11.03 teatas mööduja, et Põhja-Sakala vallas Võhmassaare külas on maja hoovil näha maas põlevaid lehti ja oksi ning mööda neid leviv tuli ohustas kõrvalhoonet. Päästjad selgitasid, et varem oli põletatud lehehunnikuid, kuid jäetud need korralikult kustutamata. Sealt levis tuli ümbrusele. Tulekahju levik hoonetele saadi pidama ja hõõguvad tulekolded kustutati. Päästjad juhivad tähelepanu, et lõkkepõletaja peab tagama, et tuli ümbrusele ei leviks. Enne lahkumist tuleb lõkkease kustutada, see veega üle valada või pinnasega katta.

Võrumaa

11. aprillil kella 22.01 ajal süütas hooletu suitsetaja Anstla vallas Uue-Antsla küla oma teki. Päästjate saabumise ajaks oli põlev õue visatud ja tuleoht taandunud. Ruumid tuulutati ja õnnetuse põhjustajaga vesteldi tuleohutuse teemadel.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

11. aprillil kell 19.08 käisid päästjad Paides Tallinna tn kustutamas prügilõket, kus põletati vana mööblit ja plastikut. Päästjad hoiatavad, et keemiliselt töödeldud, see tähendab värvitud või lakitud puidujäätmete või muu sünteetiliste materjalide lõkkes põletamine saastab keskkonda ja on keelatud. Lõkkes tohib põletada ainult töötlemata puhast puitu ja oksi.
Kell 19.41 käisid päästjad Paide linnas Otiku külas eemaldamas teelt murdunud puid.

Saaremaa

11. aprillil kella 12.04 ajal süttis Muhu vallas Rootsivere külas süttis tuulise ilmaga hooletust lõkkepõletamisest kulupõleng, mida elanikud ise materdades piirasid. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult ja vestlesid maaomanikuga tuleohutuse teemadel.

Kella 18.28 ajal põles Saaremetsa külas elumaja korstnas tahm. Päästjate saabumise ajaks oli põleng lõõrides vaibunud ja õnneks majale ei levinud. Elanikule anti korraldus esimesel võimalusel korstnapühkija kutsuda.

Ehitusveast süttis maja
12. aprillil kell 3.06 teatati, et Kuressaare linnas Suuresilla tänaval süttis kolme korteriga väikse puidust elumaja korstna kõrval sein. Elanikud püüdsid tuld ämbritega vett loopides summutada, kuid põleng levis seina vahele ja kogu hoone ulatuses pööningu vahelaele. Kiirabi viis ühe korterielanikust mehe haiglasse, korteris olnud naine sai ulualust tütre juures. Päästjad avasid tulekolletele ligipääsuks seina ja lagede konstruktsioone. Kustutustöid raskendas pööningule ladustatud rohke ehitus- ja muu põlevmaterjal. Kustutustööd lõpetati alles hommikul kell 9.54. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul oli tulekahju süttimine seotud maja korstnale liiga lähedale paigaldatud puitkonstruktsioonid. Põlengu täpsemat tekkepõhjust asub selgitama inspektor.