Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-15. aprill 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

12.04 kell 12.42 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Ahju tänava ääres tuleb endisest maa-alusest tsiviilkaitsevarjendist ohtralt suitsu. Kesklinna ja Lilleküla päästjad tõttasid kohale ja sukeldusid suitsu sisse tulekollet likvideerima. Põles umbes pool ruutmeetrit prahti, mille päästjad vahtkustutiga kustutasid. Käigud tuulutati suruõhuventilaatoriga. Antud varjendis on ka ennegi prügi põletatud ning näha oli, et varjendi uks on maha lõhutud. Pärast kustutustöid jäi objekti sulgemisega tegelema Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet.

13.04 kell 15.24 said päästjad kutse Haaberstisse Rõugu tänavale, kus lapsed tegid elumajade lähedal lagendiku peal lõket. Lõkketegu märkasid kohalikud elanikud, kes ise oksadest lõkke ka kustutasid. Lilleküla päästjad likvideerisid lõkke ning päästjad vestlesid lastega lõkketegemisega seotud ohtudest.

13.04 kell 16.43 sai häirekeskus teate gaasilekkest Mustamäel J. Sütiste tee kortermajas. Teataja oli elanik, kes tundis oma korteris gaasi lõhna ning kuulis selle susisemist. Helistajal paluti majast kiiremas korras välja liikuda. Nõmme päästjad tõmbasid teel sündmuskohale selga keemiapäästevarustuse ning nende mõõteriistad tuvastasid juba trepikojas kõrge metaani kontsentratsiooni. Päästjad sulgesid gaasitorustiku kraanid nii trepikojas kui ka teataja korteris. Pärast akende avamist hakkas metaani tase langema. Leke tuvastati helistaja korteri gaasikraanist. Kontrolliti üle teised kortermaja trepikojad, kus gaasi ei tuvastatud. Keegi viga ei saanud ning sündmusega jäi edasi tegelema gaasiettevõtte avariibrigaad.

13.04 kell 22.29 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Peterburi teel tuleb kahekordsest kivimajast suitsu. Teataja sõnul inimesi hoones polnud. Reageeriti suurte jõududega: kohale sõitsid Assaku, Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita kutselised ning Saku vabatahtlikud päästjad. Hoone mõlemale korrusele sisenesid suitsusukelduslülid. Tulekolle leiti tööstushoone 1. korrusele ehitatud saunast, kus olid põlema läinud sinna ladustatud riided. Paraku leiti hoonest hiljem üheksa hukkunud kassi. Hoones tegutses ühing, mis tegeles kassidele varjupaiga pakkumisega. Põleng lokaliseeriti kella 00.32ks. Pärast järelkustutamist ning seintesse kontrollavamiste tegemist põleng likvideeriti kell 00.59. Täpse tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

14.04 kell 11.35 sõitsid päästjad Lasnamäele Läänemere tee kortermaja juurde, kus 6. korruse korteri rõdult nähti suitsu ning majas tunti põlemise lõhna. Pirita päästjad sõitsid kohale ja otsekohe saadi sisse õigesse korterisse. Selgus, et korteris olnud isik oli rõdul metallpotis pabereid põletanud. Päästjad kustutasid põlevad paberid ja selgitasid elanikule tema tegevuse ohtlikkust.

14.04 kell 21.43 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Tartu maanteel nähakse ühest mahajäetud majast suitsu. Kesklinna päästjad tõttasid kohale ja leidsid, et 2. korrusel põles praht. Suitsusukeldujad likvideerisid prahipõlengu vahtkustutiga. Kedagi hoones sees polnud, ruumid tuulutati ja kella 21.56ks oli sündmus päästjatele lõppenud.

Harjumaa

12.04 kell 16.42 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Järvekülas Toompihlaka tee ääres põleb kulu. Teataja nägi, et kõrvalseisjad on hakanud tulekahju juba kustutama. Veel nähti, et kulupõlengust jookseb laps eemale. Kui Assaku päästjad sündmuskohale jõudsid, siis oli kulupõleng täielikult kustutatud. Selgus, et laps oli tikkudega mänginud ja tuld oli võtnud ümbritsev hein, mille põleng ulatus lõpuks 50 ruutmeetrile.

12.04 kell 20.03 sõitsid päästjad Saue valda Ellamaa külla Tera teele, kus oli nähtud põlengut umbes 1000 ruutmeetrises tootmishoones. Väljakutsele reageeriti suurte jõududega: väljasõitu alustasid viie erineva kutselise ja kahe vabatahtliku päästekomando meeskonnad. Õnneks nägid esimesena kohale jõudnud Risti päästjad, et põleng oli väike ja saadakse kiiresti kontrolli alla. Enamik kohale sõitvast päästeressursist annulleeriti. Põles lauamaterjal 3x6 meetrises kuivatuskapis, mille päästjad said kohaliku tehnikaga välja tõsta ning ära kustutada. Tulekahju lokaliseeriti kella 20.21ks ning likvideeriti 21.15ks. Keegi kannatada ei saanud ning tõenäoliselt sai tulekahju alguse rikkest elektriventilaatoris.

13.04 kell 19.00 teavitati häirekeskusele, et Lääne-Harju vallas Paldiskis Pakri tänava kortermajas levib suitsu lõhn ning inimesed on iseseisvalt hakanud majast väljuma. Tegu oli viiekordse kivimajaga. Paldiski päästjad olid kohal kell 19.04 ja leidsid, et ühes 4. korruse korteris põles kilekoti sees praht. Selgus, et korteri elanik oli visanud põleva sigareti esikus asuvasse prügikotti, mille sisu süttis. Elanik oli põleva koti veega enne päästjate jõudmist kustutanud ning päästjad tuulutasid korteri ja trepikoja. Päästjad määrasid elanikule lühimenetlusega trahvi.

14.04 kell 00.10 sõitsid päästjad väljakutsele Harku valda Viti külla Kevade teele, kus põles 5x5 meetrine järelevalveta lõke. Muraste vabatahtlikud kustutasid lõkke kella 00.50ks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14. aprillil 12.41 teatati Narva linnas Tiigi tänaval mahajäetud maja juures kanalisatsioonist tulevast suitsust, näha oli leeki. Päästjate poolt sai põleng kustutatud.


13. aprillil kell 17.53 helistasid häirekeskusesse lapsed ja teatasid kulupõlengust Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Puru teel. Lastel paluti põlengukohast eemale hoida. Päästjad kustutasid kululuudadega 150 ruutmeetril põlenud kulu.

Kell 16.11 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Järveküla teele, kus spordikeskuse juures kustutati põlev väike soojak.

Kell 12.43 tuli teade maastikupõlengust Narva-Jõesuu linna Perjatsi külas. Päästjad kustutasid kahes kohas kokku ligi 7500 ruutmeetril põlenud kulu.

Kell 9.16 käisid päästjad Narva linnas Kreenholmi tänaval, kus aitasid raudteeviadukti ja silla vahele kukkunud kassi päästa.

Kell 3.17 märgati Jõhvi vallas Kose külas garaažide taga põlengut. Päästjad kustutasid põleva prügihunniku.

12. aprillil kell 19.304 teatati kulupõlengust Jõhvi linnas pargi ääres. Kululuudadega kustutati 200 ruutmeetril põlenud kulu.

Kell 17.09 teatati maastikupõlengust Narva-Jõesuu linna Mustanina külas. Kululuudadega kustutati pea 500 ruutmeetril põlenud kulu.

Kell 16.55 käisid päästjad Jõhvi linnas Raudtee tänaval kustutamas kahes kohas väikesel maa-alal põlenud kulu.

Kell 16.45 sõitsid päästjad Sillamäe linnas J.Gagarini tänavale, kus pikemat aega seisnud hüljatud ja prügi täis autos põles vana jope. Põleng kustutati ja kohale kutsuti sõiduki omanik.

Kell 15.31 teatati kulupõlengust Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Olevi tänaval garaažide juures. Elektriliinide all põles kulu kokku 30 ruutmeetril. Põleng võis alguse saada võsa purustamisel.

Lääne-Virumaa

14. aprillil kell 12.32 said päästjad väljakutse Haljala alevikku, kus sõiduauto kapoti alt tulid leegid välja. Auto oli maja ja puukuuri lähedal. Teataja alustas põlengu kustutamist. Päästjate saabumise ajaks oli kapotialune suitsu täis ja põleng kustutati lõplikult. Kõrvalhoonetele ohtu ei olnud.

Kell 11.56 teatati häirekeskusesse, et Väike-Maarja alevikus on kaks poissi roninud kõrgepingeliini masti otsa. Päästjate saabumise ajaks olid poisid masti otsast alla roninud. Päästjad tegid poistele selgitustööd. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal oli demineerijatel 15 väljakutset, neist üks pommikahtlus. Kahjutuks tehti kokku 200 lõhkekeha, lisaks 2 sütikut.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

12. aprillil kella 15.02 ajal sattus Räpinas Võhandu tn sõiduauto BMW karteri purunemisel teele õli. Päästjad katsid 30 meetri pikkuse õliriba absorbentainega.

14. aprillil kell 19. 02 käisid päästjad Põlva vallas Soesaare külas eemaldamas teelt murdunud puud.

15. aprillil kell 7.28 teatati, et Põlva vallas Kauksi külas on tee kohal kulgevatele elektriliinidele kukkunud murdunud puu. Liinid jäid terveks. Päästjatel õnnestus puu eemaldada.

Tartumaa

12. aprillil kell 14.12 käisid päästjad Peipsiääre vallas Vea külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Kell 14.27 teatati häirekeskusele, et Tartus Riia tn suitseb elektrirataste parklas doki laadimisseade. Tulekahju ei tekkinud ja suits hajus, võimaliku rikke selgitamine ja ohutuse kontrollimine anti üle rattaringluse kohale tulnud esindajale.

Kella 17.26 ajal põles Tartus Idaringteel Tartu vangla juures paaris kohas kulu, mille päästjad kustutasid. Politsei asus selgitama kulu süüdanud isikut.

13. aprillil kell 11.31 teatati, et Tartus Ujula Coop kaupluse juures Emajõel on vees naine. Selgus, et süstaga oli ümber läinud sportlane, kelle mööduja kaldale aitas. Paat seati sõidukorda ning trenn jätkus.

14. aprillil kell 11.34 teatati, et Tartus Anne tänaval on garaažiboksi katusel näha leeke. Päästjad selgitasid, et garaaži kanalisse paigaldatud katla korstnaks oli vihmaveetoru, mille ümbruses oli süttinud katus. Tulekahju kustutamiseks avati katusekonstruktsioone, lisaks kontrolliti kõrval asuvate garaažibokside tuleohutust. 

15. aprillil kell 8.23 käisid päästjad Elva vallas Poole külas eemaldamas teelt murdunud puud, mis oli ühe sõidusuuna sulgenud.

Valgamaa

12. aprillil kell 15.16 käisid päästjad Valgas Raavitsa külas Kesk tn aitamas vabadusse aeda lõksu jäänud metskitse.

14. aprillil kella 17.16 ajal kukkus murdunud puu Valga vallas Lüllemäe külas elektriliinidesse, mis läksid lühisesse ja loopisid sädemeid. Päästjad tagasid ümbruse tuleohutuse. Elektri väljalülitumisel sädelus lõppes. Puu eemaldamine ja rikke parandamine jäi elektrikute ülesandeks.

Kella 17.19 ajal süütas Valga vallas Vilaski külas purunenud elektriliin viieruutmeetrisel alal oksarisu. Pärast voolu välja lülitamist said päästjad tulekahju kustutada.

Viljandimaa

13. aprillil kella 21.30 ajal süttis Mulgi vallas Tuhalaane külas külamaja saunaruumi metallist moodulkorstna ümbruses vahelagi ja katusekonstruktsioonid. Kohal olnud inimesed summutasid leeke ämbriga vett loopides, päästjad kustutasid põlengu lõplikult. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada ehitusveast. Põlengu täpsema põhjuse selgitab inspektor.

Võrumaa

14. aprillil kell 00.57 käisid päästjad Võrus Ringtee piirkonnas kustutamas puudele liiga lähedale tehtud ja järelevalveta jäetud lõket.

Kella 3.13 ajal põles Antsla vallas Rimmi külas bussipeatuse hoone, mille päästjad kustutasid. Hoone katus hävis põlengus. Esialgu kahtlustati tulekahju süttimises kuritahtlikkust, kohale kutsuti politsei, kes fikseeris asitõendid.

Kell 19.35 teatati, et Võru vallas Linnamäe külas kukkus purunenud elektrikaabel sõiduteele. Päästjad tõstsid kattega kaabli üles ja toestasid selle liiklusohutuse tagamiseks. Elektrikud tulid kohale ja eemaldasid kaabli teelt.

Kell 19.38 käisid päästjad Rõuge vallas Hino külas eemaldamas teelt murdunud haavapuud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

12. aprillil kell 18.53 käisid päästjad Järva vallas Ülejõe külas kustutamas kulupõlengut, mis oli süttinud ohutusnõudeid eiravalt süüdatud lõkkest. Sündmuskohal avastati veel lõkkematerjali hunnikuid, mida ilmselt kavas põletada. Ümberringi oli kõrge kuluhein ja vana hoone jäänused. Esialgu hoolimatut lõkkepõletajat tabada ei õnnestunud, asjaolusid jäi selgitama kohale kutsutud politsei.

Pärnumaa

13. aprillil kella 16.11 ajal ohustas kulupõleng Pärnus Soeva külas talumajapidamist. Päästjate saabumise ajaks oli majaperemees tulele käepäraste vahenditega piiri peale saanud, päästjad kastsid põlengukohad veega üle. Tuli oli üle käinud poolest hektarist.

14. aprillil kella 14.52 ajal eemaldasid päästjad Lihula linnas Heina tänavalt murdunud ja teele kukkunud puu.
Läänemaa

12. aprillil kell 19.52 käisid päästjad Lääne-Nigula vallas Nigula külas kustutamas majale liiga lähedale tehtud lõket. Lõkkekoht asus majast 4-5 meetri kaugusel. Ohutuse tagamiseks peaks lõke olema hoonetest või põlevmaterjali hoiukohtadest vähemalt 8 meetri kaugusel. Mida suurem lõke, seda kaugemal.

Raplamaa

12. aprillil kell 18.21 käisid päästjad Rapla vallas Põlma külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus andsid kannatanutele esmaabi ning likvideerisid süttimisohu. Kolmest õnnetuses osalenud inimesest viis kiirabi haiglasse ühe.

Saaremaa

13. aprillil kell 23.57 andis tulekahjualarmisüsteem teada tulekahjust Kudjape alevikus asuvas toitlustuskohas. Päästjad leidsid restorani köögist suitsevate fritüürijäätmetega kausi, mis kraani all kustutati.