Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. aprill 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

15.04 kell 14.56 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Arbu tänava kortermaja trepikojas tunneb teataja tugevat suitsu lõhna. Helistaja ei osanud öelda, kust korterist lõhn pärineb. Lasnamäe päästjad leidsid, et tõenäoliselt tuleb lõhn ühest 2. korruse korterist, mille omanikku polnud kodus. Kontrollimiseks püstitati tõmberedel ning vaadati aknast sisse. Põlengut ega suitsu korteris näha ei olnud. Lõpuks saadi siiski omanikuga kontakti, kel oli enne kodust lahkumist läinud veidi toit kõrbema ja oli selle ise likvideerinud ning korteri tuulutanud. Edasist ohtu polnud ja päästjad olid sündmuselt priid.

15.04 kell 19.46 käisid Lasnamäe päästjad kustutamas põlevat prügikonteinerit Lasnamäel Vormsi tänaval. Prügikast kustutati kella 19.54ks.

Harjumaa

Möödunud ööpäeval väljaspool Tallinnat Harju maakonnas suuremaid päästesündmusi polnud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. aprillil 4.22 tuli teade Narva linnas Soldina tänava 9-korruselises kortermajas töötavast ATS seadmest ja tunda oli kärsahaisu. Teataja koputuse peale korteri uks avati. Päästjad kontrollisid korteri üle ja ohtu ei olnud. Toad tuulutati. Elanik oli pannud toidu mikrolaineahju ja toit oli kõrbema läinud.

15. aprillil kell 14.36 said päästjad väljakutse Narva linna Kangelaste prospekti kortermajja, kus teate järgi põlesid korteris juhtmed. Päästjad tegid selgeks, et köögi seinal põles pistik. Oht likvideeriti. 

Kell 12.32 anti häirekeskusesse teada, et Sillamäe linnas Rohelise tänava kortermajas on elanik pannud gaasipliidile supi keemia, kuid on nüüd juba mõnda aega õues ja ei saa tuppa, sest ukselukk ei avane. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu. Abi saabus õigeaegselt, sest ohtu veel ei olnud. Päästjad kontrollisid korteri suitsuandurit, kuid see ei hakanud tööle. Elanik lubas anduri patarei vahetada ja seda tulevad päästjad lähipäevil kontrollima.

Lääne-Virumaa

15. aprillil kell 22.41 sõitsid päästjad Rakvere linnas Saue tänavale, kus eakas naine teatas kipitavatest silmadest ja vingugaasi võimaliku ohu tõttu tuulutas tube. Päästjad kontrollisid maja üle ja ohtu ei tuvastanud. Majas viidi läbi kodunõustamine. Kuna suitsuandur oli laest alla võetud, paigaldasid päästjad majja uue suitsuanduri. 

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

15. aprillil kell 16.08 teatati, et Põltsamaal Veski tänaval põleb kohvik. Põlesid kaks hoone välisust ja aken väljastpoolt. Enne päästjaid piiras kohviku teenindaja põlengut pulberkustutiga. Tulekahju tagajärjel purunes ühe ukse ja akna klaas, tulekahjustusi sai fassaad. Päästjad jahutasid põlengukohti veega ja eemaldasid tuleohutuse kontrollimiseks akna- ja ukse ääreplekid. Politsei selgitas põlengu tekkimises kahtlustatavat isikut ja pidas selle raames kinni 33-aastase mehe.

Põlvamaa

15. aprillil kell 21.27 teatati, et Põlvas Uuel tänaval tuleb viiekorruselise maja ventilatsioonist suitsu. Päästjad avastasid tulekolde keldri vahekäigus ja kustutasid selle käsikustutiga.

Valgamaa

15. aprillil kell 17.13 teatati, et Otepää vallas Ilmjärve külas eemaldamas teelt murdunud puud

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

15. aprillil kell 11.25 teatati, et Pärnus Papiniidu silla peal juhtus liiklusavarii veoauto ja kahe sõiduautoga. Päästjad tagasid tuleohutuse ning eemaldasid avariijäänused teelt. Ühe kannatanu tervist kontrollis kiirabi kohapeal.

Raplamaa

15. aprillil kell 23.45 teatati rekka ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariist Märjamaa vallas Tallinn - Pärnu mnt 54. kilomeetril. Päästjad pumpasid lekkeohu kõrvaldamiseks veoauto paagist ümber 250 liitrit kütust. Sõiduauto viis ära puksiir, veoauto tähistati. Sõiduautos olnud kannatanuid aitas kiirabi.

7.14. aprillini tegid Lääne-Eesti pommigrupi demineerijad kahjutuks:
7. aprillil Saaremaal Lümanda külas aiamaa kaevamisel leitud 45 mm mürsu;
9. aprillil Pärnus aiatöödel leitud padrunid;
11. aprillil Pärnus Sauga jõest tragimise käigus leitud padrunid ja 20 mm mürsu;
12. aprillil Pärnus Sauga jõest leitud kolm 20 mm mürsku;
13. aprillil Muhu saarel loodusest leitud 45 mm mürsu;
13. aprillil Haapsalust aiatööde käigus leitud 23 mm mürsu.