Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. aprill 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

16.04 kell 09.32 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Vineeri tänaval on parklas maas umbes nelja ruutmeetrine õlilaik. Kesklinna päästjad katsid reostuse absorbentainega.

16.04 kell 18.46 sõitsid päästjad Lasnamäele J. Koorti tänavale, kust oli tulnud teade nelja sõiduki avariist. Sõidukitelt olid vedelikud teele välja lekkinud. Kesklinna päästjad katsid reostuse absorbendiga ning sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

16.04 kell 20.41 sai häirekeskus teate ohtlikult rippes katuseplekist Kesklinnas Magdaleena tänaval. Plekk rippus 3. korruse kõrgusel kõnnitee kohal. Kesklinna päästjad eemaldasid katusepleki kella 20.58ks.

Harjumaa

16.04 kell 13.23 teatati häirekeskusele, et Lääne-Harju vallas Paldiskis Majaka teel nähakse suvilate juures kulupõlengut ning tuul puhub leeke majade poole. Paldiski päästjad tõttasid kohale ja likvideerisid põlengu veejoaga. Kokku põles umbes 200 ruutmeetrit kulu ja kuiva heina.

16.04 kell 13.53 said päästjad kutse Saue valda Saue linna Kungla tänava tööstushoonesse, mille ATeS seade oli tööle rakendunud. Teataja andis teada, et põleng on tööstuslikus toiduahjus ja töötajad on asunud leeke ohjama. Väljakutsele reageerisid Keila, Lilleküla ja Nõmme kutselised ning Hüüru vabatahtlikud päästjad, kellest esimesena kohale jõudnud Keila päästjad nägid, et töötajad on suutnud leegid oskuslikult süsihappegaaskustuti ja voolikusüsteemiga maha saada. Päästjad kontrollisid üle hoone ventilatsioonisüsteemi, et välistada tulekahju levik. Kella 14.24ks oli terve süsteem üle kontrollitud ja edasist ohtu polnud. Ahjus olid süttinud rasvaga kaetud ahjuplaadid ja õnneks keegi kannatada ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. aprillil 15.25 sõitsid päästjad Alutaguse valda Iisaku alevikku, kus ehitusjärgus hoones oli teataja sõnul väiksem loom katuse ja katusekile vahele kinni jäänud. Päästjatel tuli lõigata katusekilesse ava sisse ja lasta katusele lõksu jäänud nugis välja. Loom jooksis loodusesse.


Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

16. aprillil kella 15.27 ajal teatati, et Põltsamaal Pajusi mnt tuleb sõiduauto Volvo kapoti alt suitsu. Päästjad eemaldasid mootorikatte ja selgus, et kuumenenud siduri korpuse juures olid süttinud puulehed ja juhtmed. Tuleoht kõrvaldati, auto remonti viimine jäi omaniku ülesandeks.

Tartumaa

16. aprillil kella 22.04 ajal süttis Tartus Võru tänaval elumaja keldris asuvas katlaruumis katla juures puitmaterjal. Päästjad kustutasid põlengu ja kaugemale see õnneks ei levinud. Hoonest puudusid kohustuslikud suitsu- ja vingugaasiandurid. Majaomaniku ülesandeks jäi kiiremas korras andurite paigaldamine ja katlaruumis tuleohutuse tagamine.

17. aprillil kell 1.42 aitasid päästjad kiirabil pääseda kodus kukkunud ja abitusse olukorda jäänud 90aastase naise juurde. Selleks avati uks jõuga.

Valgamaa

17. aprillil kella 7.29 ajal käisid päästjad Valgas Tartu tn kustutamas lõket, kus põletati prügi ja mille läheduses oli rohkelt süttida võivaid materjale ning hooneid. 

Lääne päästekeskus

Läänemaa

16. aprillil kell 15.13 teatati häirekeskusele veoautoga juhtunud liiklusõnnetusest Lääne-Nigula vallas Silla-Jädivere tee 4. kilomeetril. Kahjuks veoautot juhtinud mees hukkus. Päästjad aitasid hüdrauliliste tööriistade abil hukkunu muljutud kabiiniga autost kätte saada.