Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-18. aprill 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

17.04 kell 09.57 teavitati häirekeskust, et Põhja-Tallinnas Paljassaare tee äärses metsatukas on koer betoonsilindri all kinni. Perekoer olla jooksnud mägrale järele ja pugenud nõnda betoonploki alla kinni, et omanik teda sealt enam välja ei kaevanud. Appi tõttasid Lilleküla päästjad, kes lasid käiku pneumaatilised tööriistad, et koer kitsikusest vabastada. Seda ka tehti ning koer anti omanikule turvaliselt tagasi.

17.04 kell 14.08 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Punase tänava kortermajas tunneb teataja naaberkorterist kärsahaisu ja kuuleb suitsuanduri töötamist. Sündmusele reageerinud Lasnamäe päästjad leidsid, et lõhn pärineb ühest 2. korruse korterist ja tegu oli toidukõrbemisega. Kõrbenud toit kustutati, ruumid tuulutati ja kiirabi vaatas kohapeal korteris viibinud isiku üle.

17.04 kell 16.28 käisid Lilleküla päästjad Põhja-Tallinnas Kotzebue tänaval likvideerimas autost välja tilkunud õli. Umbes viie ruutmeetrine õlireostus kaeti absorbentainega.

18.04 kell 06.52 reageerisid päästjad liiklusõnnetusele Kesklinnas Tehnika tänaval, kus sõiduauto oli sõitnud vastu tänavavalgustusposti. Lilleküla päästjad eemaldasid masinalt akujuhtmed süttimisohu likvideerimiseks ja sündmusega jäi tegelema politsei. Kiirabi viis autojuhi tema tervisliku seisundi hindamiseks haiglasse.

Harjumaa

17.04 kell 14.40 said päästjad kutse Rae valda Lehmja külla Tallinn-Tartu maanteele, kus mööduv bussijuht oli märganud tee ääres vigastatud toonekurge. Assaku päästjad asetasid vigastatud tiivaga kure ettevaatlikult loomapuuri ning võtsid ta endaga komandosse kaasa. Linnu põetamisega tegeleb edasi Keskkonnaamet.

17.04 kell 15.58 sõitsid päästjad Harku valda Tutermaa külla Tallinna ringteele, kus nähti tee ääres väikest kulupõlengut. Keila päästjad sõitsid kohale ja panid maastikupõlengule kululuudadega piiri. Kokku põles umbes 50 ruutmeetrit kuiva heina.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. aprillil 00.58 anti teada suitsust ja leegist Jõhvi linnas Narva maanteel autoremonditöökoja juures. Esimesed päästjad jõudsid kohale kell 1.05. Selleks ajaks oli autoremonditöökoja katuselt leegid väljas. Kustutustöödeks avati katusekonstruktsioone, välja toodi hapnikuballoon ja maja seina äärest veeretati eemale õlivaadid. Töökojas oli sees neli sõiduautot, neist kaks olid tõstukite peal ja neid ei saadud välja tuua, kahest välja toodud autost üks sai tulekahjustusi. Politseinike kaasabil viidi eemale hoone läheduses olevad sõidukid. Põlengule pandi piir kell 3.40 ja kustutustööd lõppesid hommikul kell 7.10. Kustutustöid tegid Jõhvi, Kohtla-Järve, Sillamäe, Kiviõli ja Iisaku kutselised ning Mäetaguse vabatahtlikud päästjad. Põleng võis alguse saada riietusruumist, põhjus on selgitamisel. 

17. aprillil kell 18.27 sai Häirekeskus teate, et Ida-Virumaal Toila vallas Voka külas on ojja kukkunud vanem meesterahvas. Sündmuskohale reageerisid koheselt Sillamäe päästjad ja kiirabi. Päästjad jõudsid kohale kell 18.40. Selleks ajaks oli mees kaldale tõmmatud, kuid mehe elu päästa ei õnnestunud. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei. Sellel aastal on Eestis uppunud 6 inimest.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.


Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

17. aprillil kell 13.51 käisid päästjad Jõgeval Aia tänaval kustutamas 50 ruutmeetrist kulupõlengut. Esialgsetel andmetel võis põlengu põhjustada laste tulega mängimine. 

Kella 17.35 ajal käisid päästjad Jõgeval Suurel tänaval kustutamas sõiduauto BMW süttinud kapotialust.

Kella 22.53 ajal teatati, et Mustvee vallas kaevussaare külas põleb saun. Päästjate saabudes oli 10 ruutmeetrine hoone leekides. Tulekahju kustutati kell 1.21. Kustutusvett õnnestus saada lisaks kõrval asuvast jõest.

Tartumaa

17. aprillil kella 11.03 ajal lahvatas Tartus Turu tänava äärses parklas tõenäoliselt gaasiseadme rikke tõttu paugatuse saatel leekidesse sõiduauto Volvo esiosa. Päästjad hoidsid ära tule leviku auto salongi ja kõrvale pargitud BMWle. Selgus, et hiljuti oli põlenud auto gaasiseadet remonditud.

Viljandimaa

17. aprillil kell 10.15 teatati, et Viljandis Riia mnt lekkis parklas seisvast autost teele õli. Päästjad katsid kaheksa meetri pikkuse õliriba absorbentainega ja pühkisid kokku.

18. aprillil kell 6.42 teatati, et Viljandis Vabriku tn süttis ettevõtte mahuti isolatsioonimaterjal. Töötajad summutasid põlengut pulberkustutiga. Päästjad avasid mahuti välist plekki ja kustutasid isolatsiooni veega lõplikult. Selgus, et eelmisel päeval oli vanas mahutis tehtud keevitustöid ja põleng sellest süttinud. 

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

17. aprillil kell 15.37 käisid päästjad Tori vallas Mannare külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja eemaldasid teelt purunenud autode tükid. Kaks õnnetuses kannatanut, naise ja lapse, viis kiirabi tervisekontrolliks haiglasse.