Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-19. aprill 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

18.04 kell 09.24 teavitati häirekeskust, et Põhja-Tallinnas Madala tänaval on kõnniteel umbes viie ruutmeetrine õlilaik. Lilleküla päästjad katsid reostuse absorbentainega ja teavitasid tänavapuhastust.

18.04 kell 16.43 teatati häirekeskusele, et Pirital Vabaõhukooli tee ääres põleb kulu ja vana kuusepuu. Pirita päästjad kustutasid veejoaga umbes kümne ruutmeetrise põlengu.

18.04 kell 18.56 sõitsid päästjad Lasnamäele Linnamäe teele, kus ühelt kortermaja korteri rõdult nähti suitsu ja teataja tundis trepikojas suitsu lõhna. Sündmusele sõitnud Lasnamäe päästjad leidsid lõhna allika viienda korruse korterist. Selgus, et veekeedukann oli elektrilise rikke tõttu süttinud. Korteri elanik kustutas veekeetja enne päästjate jõudmist ja päästjad tuulutasid ruumid.

Harjumaa

Möödunud ööpäeval Harju maakonnas suuremaid päästesündmusi ei toimunud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. aprillil kell 18.44 said päästjad väljakutse Narva linna Tiigi tänavale, kus suitses maapind. Päästjatel tuli kululuudadega kustutada pea 600 ruutmeetrile levinud kulupõleng.

Kell 15.47 kutsuti päästjad Narva linnas V.Gerassimovi tänavale, kus väike tüdruk oli roninud garaažide katusele, kuid ei julgenud sealt enam alla tulla. Päästjad aitasid tüdruku redeli abil pea 2 meetri kõrguselt alla.

Kell 9.44 teatati, et Narva linnas A.Puškini tänaval teevad poisid kortermaja lähedal lõket. Päästjad tegid poistele selgitustööd lõkkeohutusest ja kustutasid lõkke.

Lääne-Virumaa

19. aprillil kell 6.53 anti teada kulupõlengust Vinni vallas Mõdriku külas. Teataja sõnul oli põleng jõudnud juba metsa alla. Päästjatel tuli kustutada kokku ligi 1 hektarile levinud maastikupõleng. Kustutustööd lõppesid kell 8.32. Maastikupõleng võis alguse saada alal olnud ehitussoojakust.

18. aprillil kell 13.27 tuli teade Rakvere vallas Andja külas suitsevast veoautost. Päästjate kohale saabumise ajaks oli põleng kustutatud. Masin kontrolliti üle ja ohtu enam ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

19. aprillil kell 8.09 teatati, et Põltsamaa vallas Pauastvere külas on teel kaks hukkunud metskitse ja purunenud auto plastikut. Õnnetuses osalenud auto oli sündmuskohalt lahkunud. Päästjad eemaldasid purunenud autotükid teelt, kitsedele tuli järgi kohalik jahimees. Juhime tähelepanu, et ka loomadega juhtunud õnnetustest tuleb häirekeskusele teada anda. Teele ei tohi jääda liiklejaid ohustavaid takistusi. Piinlema ei tohi jätta ka loomi.

Põlvamaa

18. aprillil kella 12.31 ajal teatati häirekeskusele, et Räpina vallas Kikka külas põleb väike puidust hoone. Päästjate saabudes selgus, et põleb maja, mida kasutati panipaigana – inimesi ei olnud viimastel aastatel hoones elanud. Päästjad hoidsid ära tule leviku lähedal asuvale suitsusaunale ning kuurile ning kustutasid tulekahju kell 14.05. Elanikult kogutud esialgse info ja päästetöö juhi hinnangu põhjal võis tulekahju süttida elektrijuhtmete rikkest, mida rotid kippusid närima.

Viljandimaa

18. aprillil kell 19.07 teatati, et Mulgi vallas Saate külas süttis põlema suur kõrvalhoone (20x8 m). Päästjate saabudes ulatus tuli hoone ühe poole katusest välja. Omanik oli välja tõmmanud põleva murutraktori, millest esialgsetel andmetel tulekahju alguse saigi. Tulekahju kustutati kell 21.32.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.