Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-22. aprill 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

19.04 kell 09.33 sõitsid päästjad Mustamäele J. Sütiste teele, kus oli toimunud kahe sõiduauto kokkupõrge. Keegi õnnetuses kannatada ei saanud, kuid masinatest lekkis vedelikke. Nõmme päästjad katsid õlid absorbentainega ja autode omanikud jäid oma masinate teisaldamisega edasi tegelema.

19.04 kell 16.53 käisid päästjad kulu kustutamas Kristiines Järve tänava äärses metsatukas. Päästjad kustutasid umbes 50 ruutmeetrise maastikupõlenguga veega.

20.04 kell 12.12 sai häirekeskus teate suitsust kortermaja 1. korruse akendest Põhja-Tallinnas Madala tänaval. Lilleküla päästjad tõttasid kohale ja kiiresti õigesse korterisse sisse. Seest avastati toidukõrbemine. Põleng likvideeriti, ruumid tuulutati ja kiirabi vaatas korteris olnud isiku kohapeal üle.

20.04 kell 13.08 said päästjad kutse Mustamäele A. H. Tammsaare tee kortermajja, kus teataja nägi viivuks oma korteris leeki ja sädemeid pliidi külge kinnituvast gaasijuhtmest. Pärast seda lülitas elanik oma korteris elektri välja ja kutsus päästjad igaks juhuks olukorda kontrollima. Lilleküla päästjad sõitsid kohale ja selgitasid välja, et tegu oli gaasipliidi ja -torustiku vahelise vooliku lekkega. Gaasikraan keerati kinni. Päästjad keelasid elanikul gaasiseadet kasutada senikaua, kuni tehnik on süsteemi üle kontrollinud.

20.04 kell 15.09 sõitsid päästjad Nõmmele Pargi tänavale, kus eramaja korstnas põles tahm. Elanik nägi siibri vahelt, et korstnas sees põleb pigi. Väljakutsele reageerisid Nõmme päästjad, kes nägid kohale jõudes, et põlemine on vaibunud. Siiski nähti ülevalt sisse vaadates hõõgumist. Päästjad lasid põlengul kontrollitult ära kustuda ja jälgisid seda termokaameraga. Kella 15.51ks oli sündmus päästjatele lõppenud ning elanikul soovitati kutsuda korstnapühkija korstna hooldamiseks enne järgmist kasutamist.

20.04 kell 19.48 teavitati häirekeskust, et Mustamäel Ehitajate tee kortermaja trepikojas on tunda põlemise lõhna. Nõmme päästjad reageerisid väljakutsele ja nägid korterisse jõudes, et rõdul olid põlenud suitsukonid, mis olid süüdanud ka ümbritseva põlevmaterjali. Väike põleng kustutati enne päästjate jõudmist.

20.04 kell 21.05 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Ümera tänava kortermajas on ühes korteris õli põlema läinud. Teataja korteris oli kaks inimest ja kaks kassi ning inimestele anti korraldus haarata oma lemmikloomad ja viivitamatult korterist lahkuda. Korterist oli suits levinud juba ka trepikotta. Esimesena olid kohal Lasnamäe päästjad kell 21.12, kes nägid, et trepikoda on paksult suitsu täis. Päästjad hakkasid kortereid kontrollima ja inimesi majast evakueerima. Osade korterite evakueerimiseks kasutati ka redelautot. Samaaegselt sisenes põlevasse korterisse suitsusukelduspaar tulekollet likvideerima. Tulekahju lokaliseeriti kella 21.27ks. Kella 22.07ks oli tulekahju täielikult kustutatud. Keegi hospitaliseerimist ei vajanud ning mõned elanikud vaadati kohapeal kiirabi poolt üle. Tulekahju sai alguse fritüüri kasutamisest, milles olnud kuum õli süttis ja süütas ka ümbritseva köögi. Kella 22.52ks olid kõik korterid üle kontrollitud ja inimesed lubati tagasi oma korteritesse.

21.04 kell 09.24 said päästjad kutse Maardu linna Maardu tee elumaja juurde, kus teataja oli teinud ahju alla tule, aga pärast seda märganud korstnas leeke. Ahi oli hakanud ka suitsu ja vingu sisse ajama. Maja elanikule anti korraldus majast väljuda päästjate jõudmiseni. Lasnamäe päästjad kustutasid korstnas olnud tahmapõlengu pulberkustutiga. Kuna ahi ja korsten olid tugevalt hooldamata, siis rookisid päästjad põlengu lõplikuks kustutamiseks korstnast omajagu tahma ja pigi välja. Korteris olnud inimene viidi kiirabiga haiglasse kontrolli.

21.04 kell 16.02 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Gonsiori tänava kortermaja 5. korruselt nähti akendest musta suitsu. Teataja oli sama maja naaber, kes käis ka ise õige korteri uksel koputamas, kuid ust ei avatud. Kesklinna päästjad saabusid sündmuskohale, said korterisse sisse ja nägid, et korteris põleb diivan lahtise leegiga. Elanik ise sai korterist välja ja ta viidi kiirabiga haiglasse kontrolli. Päästjad kustutasid diivani vahtkustutiga kella 16.29ks ja ruumid tuulutati. Tõenäoliselt läks diivan põlema siseruumides suitsetamisest.

Harjumaa

19.04 kell 21.52 teavitati häirekeskust, et Kose vallas Karla külas Kiisalinna teel on vanas laudahoones näha leeki. Hoonet kasutati mootorrataste töökojana ning sees oli ohtralt tehnikat, kuid inimesi sees polnud. Teataja oli objekti omanik, kes nägi leeke turvakaameratest. Sündmusele reageerisid Kose, Assaku, Kesklinna, Kehra ja Kohila kutselised ning Alansi ja Ardu vabatahtlikud päästjad. Õnneks nägid esimesena kohale jõudnud päästjad, et tulekahju oli kohale jõudnud omaniku poolt juba kustutatud. Selgus, et hoones oli külmaga läinud lühisesse hoone köögi elektrisüsteem. Sellest tekkis ka väike tulekahju, mille omanik enne päästjate jõudmist kustutas. Päästjad kontrollisid üle ülejäänud hoone ning kõrvalhooned. Edasist ohtu polnud ning päästjad olid sündmuselt vabad.

19.04 kell 22.34 teatati häirekeskusele, et Lääne-Harju vallas Kulna külas Kadaka teel on paukunud kahekordse paarismaja katlamaja pelletikatel. Kohale jõudnud Keila päästjad nägid, et maja katlal oli tihend purunenud, kuid õnneks lahtist leeki polnud. Katel lülitati välja. Elanikel keelati katla kasutamine senikaua, kuni tehnik on katla üle kontrollinud.

20.04 kell 04.38 sõitsid päästjad Maardu linna Roobu tänavale, kus teataja nägi musta suitsu garaažide vahel. Muuga päästjad nägid kohapeal, et lõkkes põletati rehve. Päästjad kustutasid rehvipõlengu ja lõkketegijaga tegeles edasi politsei.

20.04 kell 19.12 teatati häirekeskusele, et Väike-Pakri saare ääres on kummuli käinud väike paat. Teataja oli paadijuht ise, kes sai omal jõul kaldale. Õnneks sai märgade riietega paadimees olla ühe kohaliku juures majas soojas päästjate jõudmiseni. Paat ise oli uppunud, mistõttu teataja enam tagasi maismaale ei saanud. Appi tõttasid Paldiski päästjad, kes veeskasid oma paadi ning asusid Väike-Pakri poole teele. Kohale jõudes selgitati välja, et paadimees kiirabi abi ei vajanud ja pääses vaid ehmatusega. Päästjad tõid härra tagasi maismaale oma sõiduauto juurde.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. aprillil 4.25 käisid päästjad Narva linnas Jõesuu tänaval eemaldamas teele kukkunud puud. 


20. aprillil kell 21.33 helistati häirekeskusesse, et Sillamäe linnas Kesk tänava kortermajas töötab naabri juures suitsuandur, kuid keegi koputuse peale ust ei ava. Päästjad sisenesid korterisse, kus gaasipliidile oli jäetud pann, millel suitses õli ning korterielanik magas. Pann võeti tulelt ja ruume tuulutati. Korteris töötas suitsuandur, mille Sillamäe päästekomando oli varem korterisse paigaldanud. Päästjad tuletavad kõigile meelde, et töökorras õigesti paigaldatud suitsuandur päästab elusid.

Kell 15.08 said päästjad väljakutse Narva linna Oru tänavale, kus põles mööblitsehh. Teataja sõnul hoones inimesi ei viibinud. Päästjate saabumise ajal põles ühekorruseline hoone leegiga. Põleng kustutati kella 15.35ks. Põles endine mööblivärvimise tsehh, mis ei olnud enam kasutuses. Põleng võis alguse saada väravate keevitustöödest.

19. aprillil kell 20.23 helistati häirekeskusesse ja anti teada gaasi lõhnast ja töötavast vingugaasiandurist Jõhvi linnas Hariduse tänava kortermajas. Päästjate mõõteseade tuvastas gaasilekke ja korterisse tuleva gaasitoru kraan suleti. Viga võis olla gaasiboileris. Kontrolliti ka naaberkortereid, kuid lekkeid neis ei leitud. Elanikel paluti korterist välja minna ja tubasid tuulutati. Korterielanike tervist kontrollisid kiirabi töötajad. Päästjad gaasiboilerit kasutada ei lubanud.

Kell 19.57 kutsuti päästjad Jõhvi linnas Rakvere tänavale, kus oli toimunud avarii kahe sõiduauto vahel ja üks auto suitses. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud. Päästjad ühendasid mõlema auto akudelt klemmid lahti, kontrollisid lekkeohtu ja koristasid tänava prahist. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Kell 15.19 teatati Jõhvi linnas Veski tänaval põlengust mänguväljakul. Päästjad kustutasid mänguväljakul mänguauto sees põlenud paberihunniku.

Lääne-Virumaa

22. aprillil kell sõitsid päästjad Rakvere linnas Tuleviku tänavale, kus prügiautol oli lekkinud õli. Õlilaigud kaeti teel absorbendiga ning veoki õlilekke kohale pandi ämber alla.


21. aprillil kell 13.23 said päästjad väljakutse Kadrina valda Kihlevere külla, kus teataja sõnul tuli esimese korruse korterist suitsu ja keegi koputuse peale ust ei avanud. Kadrina vabatahtlikud päästjad tegid selgeks, et korteri elanik oli pannud toidu pliidile ja ise magama jäänud. Kõrbev toit eemaldati pliidilt, toad ja trepikoda tuulutati. Vabatahtlikud päästjad viisid korteris läbi kodunõustamise.

Kell 9.36 sõitsid päästjad Haljala valda Tallinn-Narva maanteele, kus teataja sõnul suitses tema sõiduauto, mis oli eelnevalt karule otsa sõitnud. Päästjad tuleohtu ei tuvastanud, suits tekkis kuumale mootorile sattunud jahutusvedelikust.

Kell 2.00 teatati häirekeskusesse leegiga põlevast sõiduautost Tapa linnas Pargi tänaval koolimaja juures. Päästjad kustutasid põlengu kella 2.30ks, sõiduauto hävines täielikult.

20. aprillil kell 13.39 tuli teade põlevast sõiduautost Haljala vallas Võhma külas. Päästjate saabumise ajal põles auto lahtise leegiga ja oli suuremas osas ära põlenud. Põleng kustutati. Puidust kõrvalhoone tulekahjustusi ei saanud.

19. aprillil kell 17.02 anti teada Vinni aleviku tammikus põlevast lõkkest. Päästjad kustutasid ämbritäie veega järelevalveta lõkke, kus põles tekstiilimaterjal.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal oli demineerijatel 7 väljakutset, kahjutuks tehti 265 lõhkekeha.


Lõuna päästekeskus

Tartumaa

20. aprillil kell 17.15 teatati, et Kastre vallas Haaslava külas põleb elumaja. Selgus, et süttinud oli varjualune, selle osaks olev kõrvalhoone ning elumaja sein. Inimesed said hoonest välja ja summutasid leeke pulberkustutitega. Päästjad kustutasid tulekahju kell 18.31. Esialgsetele andmetel sai põleng alguse elektriseadme rikkest. Täpsema põhjuse selgitavad sündmuskohale suunduvad inspektorid.

21. aprillil kell 17.53 kutsuti päästjad Kastre valda Lääniste külla appi kalameestele, kelle paat Võngjärvel mootoririkke tõttu seisma oli jäänud. Kaldast lahutas neid mitukümmend meetrit rooheina. Päästjad pukseerisid kolm hätta jäänud meest koos paadiga kaldale.

22. aprillil kell 7.47 teatati, et Tartus Nurme tänaval on hoovi lõksu jäänud mäger. Päästjad püüdsid looma kinni ja viisid loodusesse.

Valgamaa

21. aprillil kell 14.55 kustutasid päästjad Otepää vallas Keeni külas 20-ruutmeetrise kulupõlengu.

Viljandimaa

19. aprillil kell 18.21 ajal süttis Viljandi vallas Auksi külas elumaja korstnas tahm. Elanikud sulgesid siibrid ja summutasid tule koldes veega, õnneks põleng lõõridest maja külge ei levinud. Selgus, et korstent oli seni pühkinud majaomanik ise ning tõenäoliselt oli töö puudulikult tehtud. Päästjad tuletavad meelde, et eramajaomanik peab iga viie aasta tagant laskma kütteseadmed hooldada kutselisel korstnapühkijal, kes seadme korrasoleku üle vaatab. Vahepealsel ajal võib korstent ise pühkida, kuid turvalisem on seda igal aastal lasta teha siiski väljaõppinud ametimehel.

21. aprillil kell 16.49 süttis Mulgi vallas Kamara külas sõiduauto BMW pagasiruum ja salong. Omanik piiras põlengu levikut pulberkustutiga, päästjad kustutasid tulekahju lõplikult. Põlengu süttimist seostati alguses purunenud rehviga.

22. aprillil kella 4.02 ajal süttis Põhja-Sakala vallas Ängi külas kõrvalhoone (5x15 meetrit). Päästjate saabudes ulatusid leegid hoonest välja ja kaitsma tuli hakata teisi kõrvalhooneid. Tulekahju kustutati kell 5.35. Esialgu seostatakse põlengu süttimist hoonesse laadima pandud aku või selle laadija rikkega. Põlengu täpsemat tekkepõhjust hakkavad selgitama inspektorid.

Võrumaa

19. aprillil kell 19.18 teatati häirekeskusele, et Võrus Tallinna mnt asuvas tanklas lõhkus vastu piiret sõitnud veokijuht kütusepaagi, kust hakkas välja lekkima kütus. Päästjad sulgesid lekke spetsiaalse pastaga ning katsid välja voolanud vedeliku absorbentainega. Ligi 100 kilo kütusega segunenud ainet koguti 200 liitrisesse vaati. Keskkonnaameti inspektori hinnangul keskkonnale tõsisemat ohtu ei tekkinud. Olukorra lõplik lahendamine jäi tankla juhtkonna korraldada.

20. aprillil kella 23.12 ajal põles Võru vallas Osula külas täisleekides kõrvalhoone (10x20 m). Päästjate saabudes oli tuld võtnud kõrval asuva elumaja otsasein. Kõigepealt aitasid päästjad majast välja naisterahva ning seejärel piirasid tulekahju leviku. Kõrvalhoone kustutati kell 1.46. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

21. aprillil süttis Võru vallas Otsa külas prahipõletamisest pool hektarit kulupõldu, mille päästjad kustutasid. Päästjad hoiatavad, et iga lõkkepõletaja kohustus on tagada, et tuli ümbrusele ei leviks. Tugeva tuulega lõket teha ei tohi. Hooletu lõkkepõletamine on kevadiste kulupõlengute peamisi põhjusi ja nende kustutamiseks kulub palju päästjate aega, jõudu ning meie ühiseid ressursse.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

19. aprillil kell 17.28 teavitati häirekeskust, et Kilingi-Nõmmes Kiriku tänaval asuvas korteris on vinguandur läinud häiresse, kuid inimene ei näe midagi põlemas ega suitsemas. Päästjad tuvastasid korteris vingugaasi, mis oli tekkinud ahjusiibri liiga varase sulgemise tõttu. Toad ventileeriti ning inimesed kannatada ei saanud.

20. aprillil kell 13.12 helistas häirekeskusesse inimene, kelle korteris oli tunda juhtmete põlemise lõhna, kuid suitsu ega leeke kuskil ei olnud. Inimesel paluti lülitada korteris elekter välja ning minna ise värske õhu kätte päästjaid ootama. Päästjad tulekahju ei tuvastanud, kuid leidsid katkise õliradiaatori, mille kasutamisel tekkis juhtmete põlemise lõhn. Päästjad palusid vigast kütteseadet mitte enam kasutada.

21. aprillil kell 15.37 said päästjad väljakutse Lääneranna valda Varbla külla, kus põles umbes pool hektarit kulu. Teataja hakkas ise ka kohe kustutama ning suutis päästjate saabumise ajaks tulekahju kontrolli alla saada. Päästjad loputasid järelevalveta jäetud lõkkest põlema süttinud kulu veega veel üle, et vältida edasist ohtu.

21. aprillil kell 11.50 teatati häirekeskusele, et Põhja-Pärnumaa vallas Vee külas põleb umbes ühe hektari jagu kulu, mis levib tugeva tuule toel jõudsalt edasi metsa poole. Inimesed asusid ise ka kiiresti tuld kustutama ning päästjate saabumise ajaks suudeti tulekahju juba kontrolli alla saada. Keset heinamaad tehtud lõkkest tekkinud kulupõleng likvideeriti kella 17.36ks.

Raplamaa

19. aprillil kell 16.36 said päästjad väljakutse Kohila valda Hageri külla, kus pealtnägija sõnutsi põletatakse kulu. Päästemeeskonna saabumise ajaks oli näha veel suitsu, kuid ca 10 ruutmeetri suurune põleng oli elanike poolt ära kustutatud. Päästjad loputasid põlenud ala veega üle, et vältida edasist süttimist.

Saaremaa

20. aprillil kell 17.15 helistas häirekeskusesse inimene, kelle naabritel Pulli külas oli põlema süttinud kasvuhoone. Leegiga põles umbes 3x8 meetri suurune kasvuhoone, mille soojendamiseks oli jäetud põlema küünal ja ise kodust ära sõidetud. Päästjad likvideerisid kasvuhoone põlengu kella 17.47ks.

21. aprillil kell 04.26 teavitati häirekeskust, et Kuressaares J. Smuuli tänaval asuvas korteri elutoas põleb voodi. Suitsuanduri piiksumise peale ärganud perepoeg äratas ka teised pereliikmed ning koheselt kutsuti välja päästjad. Inimesed läksid peale põlengu avastamist korterist välja. Päästjad kustutasid vahtkustuteid kasutades põlengu ning tõid korterist välja ka kolm kassi. Päästjate esialgsel hinnangul sai põleng alguse elektriseadme kasutamisest, täpne põhjus selgub menetluse tulemusel. Kogu korter sai kuuma- ja tahmakahjustusi. 

Lääne-Eesti pommigrupp

Möödunud nädalal reageerisid Lääne-Eesti Pommigrupi demineerijad üheksale sündmusele, mille käigus leiti kokku 38 lõhkekeha. Läänemaal Vormsi saarel tehti kahjutuks 35 8,8 cm saksa päritolu mürsku. Saaremaal Luulupe külast leiti miinipildujamiini tühi kest, mille demineerijad viisid hävituskohta ning hävitasid. Pärnumaalt Häädemeestelt leiti käsigranaat ning Saarde valla metsast leiti püssigranaat, mis mõlemad hävituskohas hävitati.