Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-24. aprill 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

23.04 kell 10.22 teatati häirekeskusele, et Pirital Kalamehe teel on puidust tänavavalgustuse post sõiduteel pikali koos kaablitega. Päästjad saagisid puitposti juppideks, et tee vabastada ning märgistasid kaabli ohulindiga, millega tegeles edasi tänavavalgustuse rikkebrigaad.

23.04 kell 18.21 sõitsid päästjad Põhja-Tallinnasse Paldiski maanteele, kus teataja oli tundnud majaaluses parklas ja trepikojas tundnud tugevat bensiinihaisu. Kohale sõitnud Lilleküla päästjad tundsid küll õrna lõhna, ent lekke allikat ei tuvastatud. Küll aga mõõdeti garaažis normist suurem vingugaasi kontsentratsioon, mis oli tõenäoliselt tingitud ebapiisavast või mittetoimivast ventilatsioonist. Vajadusest parkla ventilatsiooniga tegeleda teavitati maja haldurit, kes jäi olukorraga edasi tegelema.

23.04 kell 23.00 teavitati häirekeskust, et Kristiines Sõstra tänaval on üheksakordse kortermaja trepikojas tunda kärsahaisu. Lilleküla päästjad leidsid, et lõhn pärineb ühest 3. korruse korterist, kus oli toit pliidil kõrbema läinud. Toidukõrbemine likvideeriti ja ruumid tuulutati.

Harjumaa

23.04 kell 08.47 käisid päästjad Kuusalu vallas Kaberla külas Kodasoo-Kaberla teele langenud puud eemaldamas. Raasiku vabatahtlikud päästjad tõmbasid käima mootorsae ja vabastasid tee liiklusele.

23.04 kell 10.22 teavitati häirekeskust, et Anija vallas Aavere külas Kose-Jägala teel on toimunud raske liiklusõnnetus kahe sõiduauto vahel. Õnnetuse tagajärjel oli üks masinatest teelt välja paiskunud. Päästjad eemaldasid kohapeal sõidukitelt akuklemmid süttimisohu likvideerimiseks ja reguleerisid liiklust politsei saabumiseni. Kiirabi viis ühe sõiduki juhi haiglasse tema tervisliku seisundi hindamiseks ja teine vaadati üle kohapeal. Sündmuskoht anti üle politseile.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Möödunud ööpäeval Ida-Virumaal suuremaid päästesündmusi aset ei leidnud.

Lääne-Virumaa

23.04 kell 13.41 teavitati häirekeskust, et Rakvere linnas Vene tänaval on koridoris näha leeki. Põlema oli läinud aken ja aknalaud 2. korrusel. Esimesena oli kohal Rakvere päästjad kell 13.44, kes kustutasid leegid kolme minutiga. Päästjad kontrollisid termokaameraga üle põlengu ümbruse ning edasist ohtu ei leitud. Suure tõenäosusega sai tulekahju alguse aknal suitsetamisest.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

24. aprillil kell 6.25 anti Jõgeval Pargi tänava kortermajast häirekeskusele teada, et naaber hüüab appi. Päästjad avasid ukse jõuga ning selgus, et oma kodus oli kukkunud ja abitult lebama jäänud korteriomanik. Talle andsid abi kiirabitöötajad.

Tartumaa

24. aprillil kell 8.18 teatati, et Tartus Jaama tänaval suitseb parkiv sõiduauto BMW. Päästjate saabudes tuli paksu suitsu sõiduki pagasiruumist. Päästjad avasid tulekoldele ligipääsuks hüdrauliliste tööriistadega pagasiluugi ja kustutasid põlengu esmaste vahenditega. Auto omanikku ei õnnestunud esialgu leida ning juhtumiskohta anti info edasi politseile.

Valgamaa

23. aprillil kell 19.16 andis vingugaasianduri häire märku mürgistusohust Otepääl Kalda tänava eramajas. Päästjad selgitasid, et nähtamatu ja lõhnatu, kuid ülimürgine vingugaas oli tuppa imbunud liiga vara suletud ahju ja pliidi siibri tõttu. Ruumid tuulutati ning elanikele selgitati, et enne siibri sulgemist peab tuli olema sütel täielikult kustunud, sest muidu põleb alles jäänud küttematerjal puudulikult edasi, tekib rohkelt vingugaas, mis satub ruumidesse. Kütteseadmetega hoonetes on vingugaasiandur kohustuslik ning aitab mürgistusi ennetada.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

24. aprilli varahommikul kell 6.02 kaldus Palukülas teelt välja sõiduauto ning maandus kraavis katusele. Sõidukis olnud viis inimest said iseseisvalt ja vigastusteta sõidukist välja. Päästjad likvideerisid sõidukil süttimisohu.

Läänemaa

23. aprillil kell 11.30 ajal eemaldasid päästjad tee kohale vajunud liiklust takistavad oksad Paralepa alevikus Valgevälja teel.