Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 24.-25. aprill 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

24.04 kell 08.37 sõitsid päästjad Mustamäele J. Sütiste teele eemaldama märja lume raskuse tõttu kortermaja ette vajunud puu oksi.

24.04 kell 10.15 käisid päästjad abis inimesel Mustamäel J. Sütiste tee korteris, kes oli jäänud oma rõdule kinni. Vanaproua oli läinud rõdule, kuid uks oli tema järel lukustunud. Nõmme päästjad koos Lilleküla redelautoga tõttasid kohale ning sisenesid 4. korruse korterisse läbi tuulutusasendis akna, avasid rõduukse seestpoolt ja inimene sai kenasti tuppa tagasi.

24.04 kell 16.53 teavitati häirekeskust, et Põhja-Tallinnas Sitsi tänaval on kahekordse puust kortermaja trepikoda suitsu täis. Sündmusele reageerisid Lilleküla päästjad, kes nägid, et ühes korteris oli ahi pärast kütmist hakanud suitsu sisse ajama. Põleng oli juba vaibunud, päästjad tuulutasid ruumid ja trepikoja. Keegi kannatada ei saanud, kuid korteri kütteseadmes avastati puudusi. Näiteks lasi korsten mitmest kohast suitsu läbi. Päästjad keelasid küttekeha kasutamise enne puuduste likvideerimist. Korteris puudusid suitsu- ning vingugaasiandurid. Päästjad tegid omanikule selgeks, et andurid lisaks oma kohustuslikkusele ka päriselt päästavad elusid ja teavitavad toas viibijat vahetust ohust tema elule ja tervisele.

Harjumaa

24.04 kell 08.47 teavitati häirekeskust, et Saue vallas Saue linnas Tammetõru tänaval on puu üle sõidutee viltu ning kukkumisohus. Saue vabatahtlikud eemaldasid puu mootorsaega.

24.04 kell 09.30 teatati häirekeskusele, et Jõelähtme vallas Jägala külas Jägala-Käravete teel on suur puu teele langemas. Raasiku vabatahtlikud tõmbasid käima mootorsae ja eemaldasid ohu.

24.04 kell 14.34 sai häirekeskus teate, et Maardus Nurga tänaval on kortermaja ees suur õliloik. Muuga päästjad katsid loigu absorbentainega.

24.04 kell 15.03 käisid päästjad kustutamas põlevat sõiduautot Keilas Paldiski maantee ettevõtte hoovis. Keila päästjad kustutasid sõiduauto veega kella 15.16ks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

24.04 kell 08.33 teavitati häirekeskust, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Lehola tänava kortermaja korteris põleb gaasiboiler. Elanik oli toast väljunud. Väljakutsele reageerisid Jõhvi ja Kohtla-Järve kutselised ja Mäetaguse vabatahtlikud päästjad, kellest esimesed sisenesid põleva boileriga korterisse tulekollet likvideerima. Samaaegselt evakueeriti ülejäänud kolmekordse maja elanikud ning keerati kinni ka trepikoja gaasivarustus. Leegid summutati kella 08.56ks. Esialgse info kohaselt sai tulekahju alguse boileriga samas ruumis olnud elektrilisest käterätikute kuivatist, millest väljuv leek oli levinud gaasiboilerini. Korteri omanikul keelati elektrisüsteemi kasutamine enne, kui elektrikud on selle üle kontrollinud. Samuti keelati korteriühistul gaasisüsteemi taas tööle panna enne tehnikute hooldust. Kolm majas olnud inimest vaadati üle kohapeal, üks viidi ohutuse huvides kiirabiga haiglasse tema tervisliku seisundi hindamiseks.

24.04 kell 11.28 teatati häirekeskusele, et Kohtla-Järvel Järve linnaosas Uue tänava kortermajas on gaasileke. Ehitustööde käigus lõigati kogemata läbi gaasikraan ühes korteris. Kui päästjad kohale jõudsid, siis oli terve maja juba inimestest tühi. Päästjad keerasid trepikojas gaasikraani kinni ning alustasid korteri tuulutamisega. Pärast tuulutamist lubati inimesed tagasi korterisse. Korteriühistu tegeles lõhutud gaasitoru parandamisega edasi.

24.04 kell 15.03 sõitsid päästjad Sillamäele Ranna tänava viiekordse kortermaja juurde, kus neljanda korruse korteris töötas suitsuandur. Naabrite koputustele ust lahti ei tehtud. Sillamäe päästjad ruttasid kohale ja said lõpuks korterisse sisse. Selgus, et omanik oli oma toidu pliidil põhja kõrvetanud ja tegeles selle kustutamisega. Ruumid tuulutati.

24.04 kell 18.27 said päästjad infot, et Toila vallas Kukruse külas Jõhvi-Uikala tee prügilas on nähtud põlengut. Jõhvi päästjad nägid kohale jõudes prügikuhjades kaht väikest tulekollet, mis kustutati vee ning kohaliku rasketehnika abil. Kella 20.09ks oli põleng likvideeritud.

Lääne-Virumaa

Möödunud ööpäeval Lääne-Virumaal suuremaid päästesündmusi ei toimunud.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

24. aprillil kella 23.23 ajal imbus Räpina vallas Sülgoja külas vara suletud ahjusiibri tõttu elumajja vingugaas, millest andis märku ka vingugaasiandur. Ka päästjad tuvastasid ruumide õhus ohtliku vingugaasi sisalduse, milles elanikust mees ja naine juba vähemalt tunni olid viibinud. Elanikud tundsid ennast halvasti ning viidi ruumidest mürgistusohu taandumiseni välja, kiirabi viis naise haiglasse jälgimisele. 

Valgamaa

24. aprillil kell 8.21 teatati häirekeskusele, et Valgas Sepa tänaval on korrusmaja neljanda korruse aknast näha leeke. Esimesena kohale saabunud Valga päästekomando suitsusukeldujad tõid põlevast korterist välja 77-aastase teadvuseta naise, kes anti üle kiirabile ja haiglasse viidi. Kahjuks oli korter ohtralt täis põlevmaterjali ja rämpsu, mis päästetöid raskendas. Tulekolle leiti köögist, mis tuli kustutustöödeks osaliselt rämpsust tühjendada. Põleva korteri kõrval ja kohal asuvatest korteritest juhatati välja kolm inimest, kes suunati tervise kontrollimiseks kiirabi juurde. Päästeameti inspektor selgitas, et tulekahju sai alguse köögis kapil olnud elektrilise keedukannu rikkest. Tulekahjudel elupäästvat suitsuandurit korterist ei leitud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

24. aprillil kell 13.39 teatati häirekeskusele, et Pärnus A.H. Tammsaare tänaval asuvas viiekordses kortermajas on tunda kõrbelõhna ning suitsuandur on häiresse läinud. Päästjad avastasid korterist kõrbema läinud toidu ning ventileerisid ruumid.

Lääne-Eesti pommigrupp

Ajavahemikul 24.- 30. aprillil korraldab Päästeameti demineerimiskeskus plaanilised demineerimistööd Saaremaal, et otsida ja teha kahjutuks lõhkekehi. Eile, 24. aprillil leiti otsingutööde käigus 124 lõhkekeha. Lisaks teavitati ka inimeste poolt kahest lõhkekehast, mis samuti hävituspaika transporditi. Kokku leiti 24. aprillil 126 lõhkekeha.

Demineerijad tegutsevad peamiselt Sõrves, kuid reageeritakse vajadusel üle Saare- ja Muhumaa. Kui inimene on leidnud mõne kahtlase eseme metsast, pööningult või veekogust, siis teavitage sellest kindlasti hädaabinumbril 112. Kahtlast eset ei tohi mingil juhul ise hakata liigutama.