Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-26. aprill 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

25.04 kell 15.16 teatati häirekeskusele, et Haaberstis Õismäe tee kortermaja rõdult on näha suitsu. Teataja oli naabermaja elanik. Nõmme ja Lilleküla päästjad ruttasid kohale, püstitasid tõmbredeli ning nägid, et rõdul kärssas tool. Ilmselt oli tool läinud kärssama ülal või kõrvalrõdudel suitsetamisest, kus kustutamata suitsukoni või kuum tuhk oli rõdul olevale toolile langenud. Suitsev tool kustutati.

Harjumaa

25.04 kell 14.02 teavitati häirekeskust, et Harku vallas Muraste külas Mõisa teel tuleb mahajäetud hoonest suitsu. Esimesena olid kohal Muraste vabatahtlikud päästjad, kes sisenesid suitsu sisse ja nägid põlemas puitmööblit. Kedagi tulekahju juures polnud. Põleng likvideeriti kella 14.27ks. Ruumid tuulutati ning sündmuse asjaolusid uurib edasi politsei.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval Ida- ega Lääne-Virumaal suuremaid päästesündmusi aset ei leidnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

25. aprillil kell 13.40 käisid päästjad Kambja vallas Lemmatsi külas eemaldamas teelt murdunud puud.
Tahkekütteseadmetega hoones kohustusliku vingugaasianduri puudumine oleks võinud maksta viie inimese elu!

26. aprillil kell 5.31 teatati Varnja alevikus Kesk tänaval majas vingumürgistuse saanud elanikest. Kokku tundsid ennast halvasti kaks hoones olnud meest, naist ja laps. Kannatanutel esines pearinglust ja teadvuse osalist kaotust. Päästjate saabumise ajaks olid elanikud hoonest välja tulnud, kõigil iiveldas ja esines köha. Õhtul oli üle kahe nädala ahju köetud, tõmme oli kehv ja ruumidesse sattus suitsu, kuid elanike sõnul olid nad ruume tuulutanud. Siiski oli ilmselt siiber liiga vara suletud ja ruumidesse imbus täiendavalt nähtamatut ja lõhnatut vingugaasi, mis hakkas elusid ohustama. Kiirabi viis lapse koos vanematega haiglasse, päästjad tuulutasid ruumid. Kahjuks puudus majast sellistel puhkudel oluline elupäästja – vingugaasiandur, mis on tahke- ja gaasikütteseadmetega hoonetes kohustuslik.

Viljandimaa

25. aprillil kella 22.37 ajal põles Ramsi alevikus Sauna teel väike tööriistakuur (1x1 m), mis tules hävis. Päästjad kustutasid rajatise jäänused veerand tunniga. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

26. aprillil kella 00.10 ajal andis Karksi-Nuia linnas Tartu mnt korterisse paigaldatud vingugaasiandur märku mürgistusohust. Päästjad leidsid vingugaasi allika häiret andnud naabri alumisest korterist, kus oli kütteseadme siiber liiga vara suletud. Ruumid tuulutati, kaks korterist leitud elanikku tervisehäirete üle ei kaevanud. 

Lääne päästekeskus

Järvamaa

25. aprillil kell 11.22 teatati häirekeskusele, et Türi vallas Äiamaa külas on elumajas tulekahju. Teadmata põhjusel oli tööle lülitunud elektripliit, millel asunud toit kõrbema läks ning süütas põlema pliiditaguse seina. Nublu suitsuandur andis omanikele koheselt tulekahjust märku ning kiiresti koju sõitnud omanikud said tulekahjule piiri panna.

25. aprillil kell 20.18 teatati häirekeskusele, et Türi vallas Ollepa külas on köögi elektriühendusest süttinud põlema juhtmed. Väga kiiresti ja südikalt reageerinud naisterahvas haaras pulberkustuti ning suutis kiiresti tulekahju ise summutada. Päästjad kontrollisid termokaameraga kogu köögi üle ning rohkem ohtu ei tuvastatud, kuid palusid omanikul kutsuda elektriku enne kaitsmete taas sisse lülitamist.

Raplamaa

25. aprillil kell 21.30 said päästjad teate, et Kehtna vallas Keava alevikus Koogimäe teel asuva maja korstnast tuleb musta suitsu ja tunda on plastmassi lõhna. Päästjad tuvastasid, et inimesed põletasid ahjus mööblit ning lisaks olid küttekolded korrast ära. Omanikul keelati küttekollete kasutamine kuni korstnapühkija on need ära hooldanud ning omanikule loeti sõnad peale, et mööblit põletada ahjus ei ole mõistlik.

Saaremaa

25. aprillil kell 10.31 said päästjad teate, et Kangrusselja külas olevasse katmata ja tühja kaevu on kukkunud hundikoer. Valjala vabatahtlikud päästjad tõstsid ca 3 meetri sügavusele kukkunud hundikoera kaevust välja. Loom vigastada ei saanud ning anti omanikule üle. 

25. aprillil kell 11.15 said päästjad teate saunapõlengust. Kasti külas oli põlema süttinud umbes 20 m2 suurune saun, mille ukse ees põles puidust tünn ning sellest levis tuli sauna räästasse. Päästjad suutsid tulekahju likvideerida kella 12.12ks. Esialgu on põhjust arvata, et tulekahju tekkis plastikust tuhaämbrisse pandud kuumast tuhast. Tuli saunamajja sisse ei jõudnud ning kahjustada said katusealune, terrass ja ka üks välisein. 

25. aprillil kell 15.21 teavitati häirekeskust liiklusõnnetusest Pähkla külas. Kurvis oli kummuli läinud küttepuid vedav veoauto. Päästjad likvideerisid sõidukil süttimisohu ning kiirabi vaatas sõidukis viibinud inimeste tervised üle. 

Lääne-Eesti pommigrupp

Ajavahemikul 24.- 30. aprillil toimuvad plaanilised demineerimistööd Saaremaal kestavad. Otsitakse ja tehakse kahjutuks lõhkekehi. Eile, 25. aprillil leiti otsingutööde käigus 119 lõhkekeha, 11 sütikut, 383 padrunit, 0,2 kg lõhkeainet ning 3 pürotehnilist laengut. Demineerijad tegutsevad peamiselt Sõrves, kuid reageeritakse vajadusel üle Saare- ja Muhumaa. Kui inimene on leidnud mõne kahtlase eseme metsast, pööningult või veekogust, siis teavitage sellest kindlasti hädaabinumbril 112. Kahtlast eset ei tohi mingil juhul ise hakata liigutama.