Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21.-22. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

21. juulil kell 18.34 sai Häirekeskus teate Pirita ranna lähedal hädas olevast purjelaudurist, kellel oli merel olles purunenud varustus. Päästjad suundusid talle päästelauaga vastu, kuid selleks ajaks oli purjelaudur juba ise jõudnud piisavalt madalasse vette, kus jalad ulatusid põhja. Inimesega oli kõik korras ning kiirabi abi ta ei vajanud.

Harjumaa

21. juulil kell 12.22 sai Häirekeskus teate tulekahjust Jõelähtme vallas Kiviloo teel asuvas tootmishoones, kus oli plahvatanud atsetoonitünn. Põlengus sai üks inimene, 58 aastane meesterahvas, tugevaid põletushaavasid. Kiirabi toimetas kannatanu Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse. Tulekahju likvideeriti kell 13.14 ning selle tekkepõhjust ei ole hetkel veel teada.

Lõuna päästekeskus

Kolme päevaga uppus kolm meest
21. juulil kella 10.38 ajal leiti Viljandi maakonnas Viljandi vallas Kivilõppe külas oma elukoha juures asuva tiigi veest 62-aastase mehe surnukeha. Päästjad aitasid uppunud kaldale tuua.

Sama päeva õhtul kell 18.09 teatati, et Järva maakonnas Järva vallas Albu küla läks mees tehisjärve ujuma ja ei tulnud enam tagasi. Päästjad leidsid uppunud 35aastase mehe umbes tunni pikkuse otsimise järel ning tõid surnukeha kaldale.

19. juulil kella 5.22 ajal leiti Võru vallas Verijärve külas tiigist uppunud 71aastane mees.

Lääne päästekeskus

Järvamaa
Kolme päevaga uppus kolm meest
21. juulil kell 18.09 teatati, et Järva maakonnas Järva vallas Albu küla läks mees tehisjärve ujuma ja ei tulnud enam tagasi. Päästjad leidsid uppunud 35aastase mehe umbes tunni pikkuse otsimise järel ning tõid surnukeha kaldale.

21. juulil ennelõunal kella 10.38 ajal leiti Viljandi maakonnas Viljandi vallas Kivilõppe külas oma elukoha juures asuva tiigi veest 62-aastase mehe surnukeha. Päästjad aitasid uppunu kaldale tuua.

19. juulil kella 5.22 ajal leiti Võru vallas Verijärve külas tiigist uppunud 71aastane mees.

Saaremaa
21. juulil kell 19.26 teatati, et Viidu-Mäebe külas tuli korvtõstuk auto haagisest lahti, läks mäest alla veerema, keerdus külili ning blokeeris tee. Päästjad aitasid tõstuki ratastele ning vabastasid tee liikluseks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

21. juulil kell 18.53 sai häirekeskus teate, et Narvas põleb vana köögibaasi hoovis praht. Kui päästjad kohale jõudsid, selgus, et põlevad vana mööbel ja diivan. Inimesi lähedal ei olnud. Kell 19.03 põleng likvideeriti.

Lääne-Virumaa

21. juulil kell 12.25 said päästjad väljakutse Vinni valda Suigu külla, kus põles saun. Oht oli suur, sest hoone asus metsas. Inimesi saunas ei olnud. Kell 13.02 tulekahju lokaliseeriti ja päästjad alustasid lammutustöödega. Tulekahju tekkepõhjus oli välgulöök. Põleng likvideeriti kell 13.55.