Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-22. juulil

Põhja päästekeskus

Tallinn

20. juulil kell 5.06 teatati häirekeskusele tulekahjust Tallinnas Tuukri tänaval, kus põles kahekorruseline puidust elumaja ja selle kõrval asuv puukuur. Maja elanikud evakueeriti. Kustutustööd lõpetati kell 7.15. Tulekahju tekkepõhjus on uurimisel.

Harjumaa

19. juulil kell 23.34 teatati häirekeskusele tulekahjust Harju maakonnas Saue vallas Ääsmäe külas Karja teel, kus põles lahtise leegiga metallangaar. Tuld võttis ka kõrvalhoone. Mõlemad hooned hävisid tules. Kustutustööd lõpetati kell 4.17. Tulekahju tekkepõhjus on uurimisel.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

21. juulil kell 19.55 teatati, et Viru-Nigula vallas Kalvi külas põleb 70 ruutmeetrit metsaalust pinnast. Päästjad kustutasid põlengu kell 20.53. Põlengu arvatav tekkepõhjus on grillimine.

Ida-Eesti pommigrupp

19. juulil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Toila vallast Pühajõe külast kaevetööde käigus leitud kaks mürsku.

20. juulil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere külast leitud neli mürsku.

21. juulil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere külast leitud kuus mürsku; käsigranaat.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

20. juulil kella 10.31 teatati, et Räpina vallas Viira külas on süttinud hoone, kus valmistati küünlaid. Kohale saabunud päästjad selgitasid, et kapile järelevalveta jäetud põlevast küünlast oli süttinud laeliistuks paigaldatud köis. Põlengust andis märku suitsandur, mida oli kuulnud hoovil olnud perenaine. Naine kustutas algjärgus põlengu pulberkustutiga iseseisvalt ning küünlakoda pääses hävingust.

20. juulil kella 18.49 ajal põletati Räpina vallas Leevi külas koduhoovil kuluheina. Päästjad kustutasid ümbrust ohustava põlengu ja selgitasid elanikele, et kulupõletamine on keelatud ning ohtlik tegevus.

21. juulil põles Põlva vallas Eoste külas kombaini rootoriruum, mille päästjad veejoaga kustutasid.

Tartumaa

19. juulil kella 21.02 teatati, et Tartu vallas Kärevere küla piirkonnas Kärevere sillast 7-8 kilomeetrit ülesvoolu kukkus mees paadist Emajõkke ja jäi kadunuks. Kadunuks jäänud meest asus alguses otsima tema kaaslane. Pääste pinnaltpäästjad jätkasid otsingutöid kella 22.47ni ning edasi otsiti jõel kadunuks jäänut politsei- ja piirvalveameti kopterilt. Pimeduse saabudes tööd lõpetati, meest kahjuks leida ei õnnestunud. Eluga pääsenud kaaslase sõnul olid nad vette kukkunud järsu paadimanöövri tõttu. Temal õnnestus paati tagasi saada, kuid sõbral mitte. Juhtumi täpsemate asjaolude selgitamise ja mehe otsimisega tegeleb politsei.

Valgamaa

19. juuli kella 19.42 ajal põles Valgas Tuule tn mahajäetud majas kolm ruutmeetrit põrandat, mille päästjad kustutasid.

Kella 20.23 ajal põles Valgas Pagari tn elumaja trepikojas madrats, mille majarahvas ise kustutas. Tõenäoliselt oli koridori visatud suitsev madrats süttinud kellegi hooletust suitsetamisest.

Lõuna-Eesti pommigrupp

20. juulil tehti kahjutuks Võru maakonnast Rõuge vallast Viitina külast leitud käsigranaat.

21. juulil tehti kahjutuks Jõgeva maakonnast Mustvee vallast Mustvee linnast Umb tn piirkonnast leitud kaks mürsku ja käsigranaat.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

22. juulil kell 4.19 teatati, et Lihula linnas Penijõe teel põleb lausleegis hoone. Kohale saabunud päästjad selgitasid, et põleb elumaja, mille katus oli juba sisse kukkunud ja suur osa sisustusest hävinud. Kustutustööde käigus leiti majast hukkunud meesterahvas. Tulekahju kustutati kella 7.14ks. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Raplamaa

20. juulil kell 14.05 teatati Rapla vallas Iira külas paraplaaniga juhtunud õnnetusest. Päästjad leidsid lennuseadme juurest naise ja mehe, kes kiirabi töötajatele üle anti ja nende poolt tervisekahjustuste selgitamiseks haiglasse toimetati.

Kella 22.52 ajal käisid päästjad Aespa alevikus kustutamas prügihunnikut, milles põlesid rehvid, puit ja gaasiballoonid.

Hiiumaa

19. juulil kella 17.26 ajal süttis Tareste külas põõsasse visatud suitsukonist kuiv kulu ja põõsad. Elanikud kustutasid põlengu enne päästjate saabumist käepäraste vahenditega materdades. Päästjad hoiatavad, et kuivas looduses võib tõsiste tagajärgedega põleng süttida ka väiksemast sädemest. Seepärast tuleb olla lahtise tulega äärmiselt ettevaatlik.

Lääne-Eesti pommigrupp

19. juulil tehti kahjutuks Saare maakonnast Saaremaa vallast Imara külast kaevetööde käigus leitud mürsk ja miin ning Järve külast leitud mürsk.

20. juulil tehti kahjutuks Saare maakonnas Saaremaa vallas Hindu külas vanast aidast leitud neli mürsku, viis granaadidetonaatorit ja 16 padrunit.