Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. detsember 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

19.12 kell 09.30 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Laboratooriumi tänaval on kahekordne hoone suitsu täis. Inimesed olid majast väljunud ning Lilleküla päästjad olid kohal kell 09.35. Selgus, et hoones sulatati parafiini selleks ettenähtud ahjus, kuid tõenäoliselt köeti liiga intensiivselt, mistõttu täitusid ruumid suitsuga. Töötajad surusid suuremad leegid enne päästjate jõudmist maha, päästjad likvideerisid põlengu ning tuulutasid ruumid.

19.12 kell 11.15 said päästjad infot, et Nõmmel Hiiu tänaval põleb väljaspool hooneid eraldiseisev elektrikapp. Nõmme päästjad olid kohal kell 11.20, kes kasutasid tulekahju kustutamiseks pulberkustutit. Teavitati ka elektrikuid, kes jäid sündmusega edasi tegelema.

Harjumaa

19.12 kell 09.48 sõitsid päästjad Lääne-Harju valda Karjaküla alevikku Naaritsa tänavale, kus kahekordses kortermajas oli põlema süttinud radiaator korteri elutoas. Keila päästjad olid kohal kell 09.54, kes likvideerisid põlengu ja tuulutasid ruumid. Korteris olnud inimene ja tema neli kassi jäid kõik kenasti terveks. Korteris oli suitsuanduril patarei tühjaks saanud, kuid elanik lubas selle kiiremas korras ära vahetada.

19.12 kell 09.50 teatati häirekeskusele, et Saue linnas Tule tänaval on kahekordse tööstushoone katusest näha suitsu ning seina sees on midagi põlema süttinud. Hoones viibinud töötajad alustasid hoonest välja liikumist. Esimesena kohale jõudnud Saku vabatahtlikud päästjad abistasid evakuatsiooniga ning avasid seina- ning katusekonstruktsioone tulekollete leidmiseks. Põlengu ala oli umbes kaks ruutmeetrit ning kella 10.20ks oli tulekahju veejoaga kustutatud. Põleng sai alguse katusel tehtud tuletöödest.

20.12 kell 05.52 teavitati häirekeskust, et Saku vallas Männiku külas Tallinna ringteel on veoauto sõitnud piirdesse. Juht viga ei saanud, ent veoautot ei saanud liigutada, kuna oli teepiirdes kinni. Keila päästjad olid kohal kell 06.11 ning lõikasid masina piirde küljest lahti. Sündmus anti üle politseile, kes tegeles edasi veoki teisaldamisega.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. detsembril kell 15.28 said päästjad väljakutse Alutaguse valda Ongassaare külla, kus teelt oli välja sõitnud veoauto ning tee oli liikluseks täielikult suletud. Päästjad kontrollisid auto tuleohutust, katsid välja valgunud õli absorbendiga ja aitasid reguleerida liiklust. Päästemeeskond lahkus sündmuskohalt kell 18.57.

Kell 13.09 helistati häirekeskusesse, et Narva linnas Viru tänava kortermajas kuuldakse töötavat suitsuandurit. Tulekahjuohtu siiski ei olnud. Suitsuandur töötas, sest seadmel olid tühjenenud patarei. Päästjad tuletavad meelde, et tulekahjust aitab varakult teada anda töökorras suitsuandur. Suitsuanduri töökorras olekut tuleb kontrollida testnupule vajutades vähemalt kord kuus. Aegunud või rikkis andur tuleb kindlasti välja vahetada.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

19. detsembril kell 12.17 teatati, et Elvas Väike-Tähe tänaval on suur puuoks elektriliinile murdunud ja ripub selle küljes. Päästjatel õnnestus oks ennast ohtu seadmata eemaldada.

Kell 21.11 teatati, et Tartus Narva mnt on mäenõlval näha sädemeid ja kuulda praksumist. Päästjad nägid maa sees elektrikaablit, millele sattunud vesi tõenäoliselt lühist põhjustas. Päästjad valvasid elektrikute tulekuni ohuala ja piirasid selle ohulindiga. Rikke selgitamine ja kõrvaldamine jäi elektrikute ülesandeks.

Valgamaa

Eile käisid päästjad Valgamaal 3 väljakutsel eemaldamas teedelt murdunud puid.

20. detsembril kell 8.43 teatati Tõrvas Koidu tänaval särisevast elektriliini ühenduskohast. Päästjad veendusid ümbruse ohutuses, juhtunust teavitati elektrikke.

Viljandimaa

19. detsembril kella 16.34 ajal aitasid päästjad Viljandis Raua tänaval kiirabil pääseda kodus kukkunud 75aastase mehe juurde. Selgus, et patsient oli abitult põrandal lebanud juba hommikul kella 10st. Mees aidati kiirabiautosse transportida.

Võrumaa

19. detsembril kell 9.30 teatati Rõuge vallas Sakudi küls teel olevast purunenud elektriliinist. Päästjatel õnnestus selgitada, et liinis voolu pole ja see eemaldati teelt.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

19. detsembril kell 9.39 teavitati häirekeskust, et Türi vallas Rassi külas põleb alajaam. Päästjate saabudes tuli alajaamast seest suitsu ning sisu oli põhiosas ära põlenud. Kuna alajaama läksid sisse kõrgepingeliinid, siis päästjad ligidale minna ja kustutustöid teha ei saanud. Ümbrusele olukord ohtu ei kujutanud. Juhtunust teavitati elektrikke, kes sündmuse lahendamise üle võtsid.

Läänemaa

19. detsembril kell 15.54 vajati päästjaid appi Lääne-Nigula vallas Allikotsa külas juhtunud liiklusõnnetusele. Kraavi katusele maandunud sõidukil oli vaja likvideerida süttimisoht ning aidata auto puksiirile tõsta. Autos viibinud inimeste tervise kontrollimisega tegeles kiirabi.

Pärnumaa

19. detsembril kell 19.15 said päästjad väljakutse Pärnusse Jaama tänavale, kus ühes korteris oli vingugaasiandur häiresse läinud, kuid kedagi esialgu kodus ei olnud. Päästjad läksid redeliga läbi akna vaatama ja tulekahju tundemärke ei tuvastanud. Peatselt saabunud koduomanik avas ka ukse. Toas oli köetud ahju ja siibri liiga varase sulgemise tõttu oli tuba vingugaasi täis valgunud ning käivitanud ka anduri. Päästjad ventileerisid ruumid ning nõustasid koduomanikku tuleohutuse teemadel.

19. detsembril kell 22.31 kiirustasid päästjad Põhja-Pärnumaa valda Libatse külla, kus asuvas tööstusettevõttes oli süttinud katelt ümbritsev isolatsioonimaterjal. Tule levimise ohtu ei olnud. Päästjad eemaldasid isolatsioonimaterjalid ning likvideerisid põlengu kella 23.55ks.

Raplamaa

19. detsembril kell 8.40 teavitati häirekeskust, et Kohila vallas Aandu külas on ripuvad lahtiselt kaks kaablit ning omavahel kokku puutudes pilluvad sädemeid. Otsest tulekahju ohtu ei olnud, kuna ümbritsev maapind oli lumine. Päästjad piirasid ala lindiga, et inimesed end ohtu ei seaks ning andsid olukorra elektrikutele lahendamiseks üle.

Saaremaa

Saaremaa päästjad käisid möödunud ööpäeval kolmel korral eemaldamas teele kukkunud puid. Puud olid teel Sõrve-Hindu, Karja ja Parasmetsa külades.