Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12. august – 13. august

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

12. augustil kell 8.16 teatati Tartust Jaama tänavalt häirekeskusele, et kortermaja neljanda korruse aknast tuleb musta suitsu. Kogemata sisse lülitunud elektripliidil olid põlema süttinud seal olnud esemed. Perenaine oli ise õigel ajal koju tulnud ning tulekahju ära kustutanud. Päästjad ventileerisid ruumid. Kahjuks puudus korteris suitsuandur, mis juba varajases staadiumis tulekahjust märku annab. Päästeamet tuletab meelde, et suitsuanduri paigaldamine on kohustuslik. Suitsuandurid tuleb paigaldada magamistubadesse ja väljapääsuteedele. Eriti oluline on suitsuandur magamistubades, sest õnnetused juhtuvad sageli just öösel. Väljapääsuteele paigaldatud suitsuandurid reageerivad ka teistes ruumides puhkenud tulekahjudele.

Võrumaa
12. augustil teatati häirekeskusele Setomaa vallas Treski külas olevast suurest lõkkest, mis on järelevalveta jäetud. Päästjad kustutasid 5 x 5 meetri suuruse lõkke.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. augustil kell 18:13 sai Häirekeksus teate tulekahjust Kohtla- Järve linnas Kiige tänaval. Päästjate saabudes põles 3x3m aiamaja. Päästjate saabudes oli aiamaja tulekahjus peaaegu juba hävinenud. Kustutustööde käigus leiti sündmuskohalt hukkunu. Tulekahju likvideeriti kell 18:48.


Lääne päästekeskus

Järvamaa
12. augustil kell 14.53 teatati häirekeskusele tulekahjust Türi vallas Roovere külas, kus põlema oli süttinud eramaja kõrvalhoone. Päästjate saabumise ajaks põles hoone lausleekides ning päästjad alustasid elumaja kaitsmisega, et ka see tuld ei võtaks. 7 x 20 m suurusega kõrvalhoone põlengus hävisid kaks sõiduautot ja mitmed muud sõiduvahendid. Tulekahju tekkepõhjused täpsustatakse menetluse käigus.

Raplamaa
12. augustil kell 18.14 teatati häirekeskusele suurest järelevalveta jäetud lõkkest Märjamaa vallas Kasti külas, milles põletati mittesobivat materjali. Päästjad kustutasid 5 x 5 m suuruse lõkke.