Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 24. jaanuar – 25. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

-

Harjumaa

24. jaanuaril kell 20:43 sai Häirekeskus teate tulekahjust Saku vallas Roobuka külas. Päästjate saabudes põles 2x elumaja lausleekides. Päästjad asusid hoones kustutama ning tõkestama tule levikut kõrvalasuvatele hoonetele. Tulekahju likvideeriti 25. jaanuaril kell 04:00. Hoone hävines tules täielikult. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Päästeamet tuletab külmade ilmadega meelde järgmist:

  • Hoidu ülekütmisest
  • Jälgi, et sa ei sulge kütmisel siibrit liiga vara
  • Ära kata soojapuhureid ja radiaatoreid riideesemetega kinni
  • Veendu, et sul on kodu laes olemas töökorras suitsuandur
  • Märka ja abista lähedasi. Näiteks aita naabritädil puud tuppa tuua

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa
24. jaanuaril kella 16.45 ajal aitasid päästjad Ahja alevikus teele kraavi vajunud liinibussi. Inimesed õnnetuses ohtu ei sattunud.

Tartumaa
Katkisest korstnast süttis maja
24. jaanuaril kella 9.21 ajal põles Peipsiääre vallas Kolkja alevikus ühekorruseline maja, mis oli kokkuehitatud kahekorruselise elumajaga. Päästjad hoidsid ära tule leviku suuremale majale ja kustutasid tulekahju ligi nelja tunniga. Väiksem maja hävis tulekahjus.

Menetlusinspektor Illar Tootsi sõnul põhjustas tulekahju katkise korstna pragudest välja levinud kuumus ja sädemed. „Korsten kohati täiesti pudi, nii et tulekahju tekkimine oli aja küsimus,“ rääkis Toots. Majaelanikust mees oli hommikul pliidi alla tule teinud ja kodust lahkunud. Kodu kaotanud mees ilmus kustutustööde käigus välja ning temaga tegeles edasi vallaametnik.

Päästjad hoiatavad, et küttseadmeid tuleb tulekahjude ärahoidmiseks pidevalt hooldada, puhastada ja vajadusel remontida. Neid töid peab eramaja omanik kutsuma vähemalt kord viie aasta jooksul tegema kutselise korstnapühkija.

Ühe korteri tulekahju seadis ohtu paljude elanike tervise
24. jaanuaril kell 23.32 teatati häirekeskusele, et Tõrvandi alevikus on kortermaja ühes trepikojas suits. Esimesena kohale jõudnud Tõrvandi vabatahtlikud leidsid teiselt korruselt paokil uksega korteri, kust tuli paksu suitsu. Suitsupadja alt oli koridoris näha inimest, kes vabatahtlike poolt välja tõmmati. Päästetud, kuid raskes seisundis mehe viis kiirabi haiglasse. Kohale saabunud kutselise pääste suitsusukeldujad sisenesid tulekollete otsimiseks ja põlengu kustutamiseks põlevatesse ruumidesse. Samal ajal mõõdeti püstaku teistes korterites vingugaasi sisaldust, mille tulemuste põhjal evakueeriti majast veel kuus inimest, kelle tervist kontrollis kiirabi. Ruumide lõpliku tuulutamiseni said inimesed sooja politseinike poolt kohale tellitud bussis. Kustutustööd lõpetati kell 1.51.

Inspektorite esialgsel hinnangul põhjustas tulekahju korteriomaniku põleva sigaretiga magama jäämine. Ruumidest puudus tulekahjust varakult märku andev suitsuandur.

Päästetöö juhi Aleksandr Iljini sõnul on juhtum ilmekas näide, kuidas kortermaja ühe elaniku hooletus paneb ohtu ülejäänud elanike elu ja tervise. „Vaatamata sellele, et tulekahju jäi ühte korterisse, levis ohtlik suits ja vingugaas ka mujale ning ohustas paljusid inimesi, kellest osa nende tervise säästmiseks majast välja juhatati,“ ütles Iljin. „Põlenud ruumide kohal asuvas korteris mõõtsid päästjad kustutustööde ajal väga kõrge vingugaasi sisalduse.“ Tahm rikkus suure osa trepikojast ning ühistul tuleb ette võtta suurem remont.

Prügikast süütas mahajäetud maja ukse
25. jaanuaril kella 3.59 ajal põles Tartus Võru tänaval mahajäetud maja kõrval prügikast, millest süttis hoone uks. Päästjad kustutasid põlengu.

Ida päästekeskus

Päästeameti soovitused

  • Kasutuses oleva ahi, pliit ja korsten peab igal aastal enne kütteperioodi olema pühitud!
  • Ära põleta küttekoldes plastikut, kilet, tekstiili ega liimi, lakk- või värvaineid sisaldavaid materjale, näiteks puitplaati!
  • Jälgida kütteseadmeid külmal ajal tavapärasest hoolsamalt!
  • Märka naabrit! Aidake oma eakatel sugulastel ja naabritel kontrollida üle küttekolded. Võimalusel võiksid naabrid ühel ajal kutsuda korstnapühkija, kes kontrollib ning puhastab küttekoldeid mõlemas kodus korraga. Nii tuleb odavam ja annab kindlustunde, et ka naabritel on küttekolded korras. Maja ohutus sõltub kõikidest elanikest.
  • Küttekoldest välja võetut tuhk tuleb alati kohe hoonest välja viia!

Ida-Virumaa

25. jaanuaril kell 6.20 teatati, et Lüganuse vallas Purtse külas Hiie teel kortermaja korteris on tulekahju. Sündmuskohal selgus, et korteri põrand läks põlema selle tõttu, et pandi toanurka tuhaämber, millest tekkis põrandasse auk. Päästjad kustutasid põlengu kell 6.49, tuulutasid ruume. Korteris elav vanainimene kannatada ei saanud. Korteris ei olnud suitsuandurit.

Lääne-Virumaa

-

Lääne päästekeskus

Olulisi operatiivsündmusi ei olnud.