Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-29. oktoober

Põhja päästekeskus

Harjumaa

28. oktoobril kell 18:20 sai Häirekeskus teate tulekahjust Jõelähtme vallas Kallasvere külas. Päästjate saabudes põles 3x4m hoone lahtise leegiga. Päästjad asusid tulekahju kustutama ja kõrvalasuvat hoonet kaitsma. Tulekahju likvideeriti kell 19:55. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Põhja-Eesti pommigrupp

28. oktoobril tehti kahjutuks Tallinnast Raja tänava lähedalt metsast leitud mürsu sütik.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

29. oktoobril kell 05:18 sai Häirekeskus teate tulekahjust Rakvere vallas Karitsa külas. Päästjate saabudes põles sõiduauto. Päästjad likvideerisid põlengu kell 06:03.

Ida-Eesti pommigrupp

28. oktoobril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnas Hundinurga küla lähedalt metsast leitud kaheksa käsigranaati, üksteist mürsku ja miinipildujamiin.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

28. oktoober kell 10.09 teatati elektriliinidele kukkunud puust Järva vallas Koigi külas. Päästjad eemaldasid puu liinidelt.

Läänemaa

28. oktoobril kell 18.33 teatati häirekeskusele teele kukkunud suurest puust Lääne-Nigula vallas Silla külas. Päästjad eemaldasid puu teelt.

Pärnumaa

28. oktoobril
- kell 8.02 käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puud Laiksaare-Massiaru-Teaste maanteel.
- kell 9.54 eemaldati puu teelt Kihnu vallas Sääre külas
- kell 12.39 eemaldati puu Saunametsa külas Lodja – Saunametsa teelt
- kell 16.26 eemaldati puu teelt Kihnu vallas Lemsi külas

29. oktoobril kell 01.28 teatati häirekeskusele, et Pärnu linnas Suur-Jõe tänaval on tulekahju. Kanpoli kaupluse juures põles lahtise leegiga taara vastuvõtupunkt mõõtmetega 5 x 9 meetrit. Päästjate hinnangul hävines taara võtuvõtupunkt 90% ulatuses. Tulekahju tekkepõhjust ei ole teada. 

Raplamaa

28. oktoobril kell 15.20 teatati häirekeskusele teele kukkunud puust Rapla vallas Kuimetsa külas. Päästjad eemaldasid teelt kolm suurt puud.

Saaremaa

28. oktoobril kell 9.21 teatati häirekeskusele, et Mustjala külas on teele langenud puu. Mustjala vabatahtlikud päästjad eemaldasid takistuse teelt.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

28. oktoobril kell 13.11 teatati, et Mustvee vallas Tuulavere külas on puu ja elektripost maha vajunud ning teel on elektriliinid. Päästjad tõstsid ajutiselt ohutuse tagamiseks liinid teelt kõrgemale. Olukorrast teavitati elektrikke.

Põlvamaa

28. oktoobril kell 10.30 teatati, et Põlva vallas Uibujärve külas on puu teel ja buss ei saa läbi. Päästjad kõrvaldasid murdunud puu teelt. Veel käisid päästjad hommikul puid teelt eemaldamas kahel korral Räpina vallas Pindi külas ning ühel korral Kanepi vallas Magari külas. Pärastlõunal vajati päästjate abi Põlva vallas Mammaste külas Vallamaja teel, kus kaks murdunud kuuske toetusid teistele puudele ja ähvardasid teele kukkuda. Kohaliku traktoristi abil tõmmati puud maha ja teelt eemale.

Tartumaa

28. oktoobril kella 12.20 ajal käisid päästjad Kastre vallas Kuriste külas ja Palukülas eemaldamas teelt murdunud puid.
Kell 17.14 teatati, et Kambja vallas Palumäe külas on suur puu tee kohal rippuvale elektrikaablile kukkunud. Päästjad piirasid läbisõidu ohulindiga ja olukorra lahendamine jäi elektrikute ülesandeks. Juurdepääs piirkonda oli elanikele tagatud teist kaudu.
Kell 17.15 teatati, et Kambja vallas Uhti külas põleb sinise leegiga elektriliin. Päästjad valvasid elektrikute tulekuni ohuala.
Kell 17.28 teatati, et Tartus Männimetsa teel on suured kuused vajunud elektriliinidele. Päästjad piirasid ala ohulindiga ning olukorra lahendamine jäi elektrikute ülesandeks. Veel tuli teade elektriliinidele vajunud puude kohta Kambja vallast Sirvaku külast. Elektrikud olid olukorrast teadlikud.
28. oktoobril kella 14.51 ajal süttis Tartu vallas Möllatsi külas 50 ruutmeetri ulatuses turbaaun, mille päästjad pooleteise tunniga kustutasid.

Valgamaa

28. oktoobril kell 10.06 käisid päästjad Valga vallas Tõlliste külas Tõlliste-Uniküla-Õruste mnt 1. kilomeetril 500 meetriselt lõigult eemaldamas seitset suurt puud, mis olid liikluse osaliselt sulgenud.
Kella 10.28 ajal käisid päästjad Otepääl Duende motelli läheduses, kus tuli teelt eemaldada 15 suurt murdunud kuuske.
Kella 10.44 ajal eemaldati viis puud Valga vallas Tõlliste-Kaku teelt.
Kell 11.06 teatati elektriliinidele kukkunud puust Tõrvas Vanamõisa tänaval. Päästjad piirasid ala ohulindiga ning edasi hakkasid olukorda lahendama elektrikud.
Kell 12.41 teatati, et Otepääs vallas Meegaste külas on suur puu koos betoonist elektripostiga teele kukkunud ja maas on voolu all kaabel. Päästjad piirasid ala ohulindiga. Info olukorra kohta edastati elektrikutele.
Kell 14.24 teatati, et Otepääl Sulaoja teel on suur puuoks kukkunud maja katusele ja korstnale. Päästjad eemaldasid oksarisu korstnalt, et elanik saaks ahju kütta. Puu lõplik eemaldamine jäeti spetsiaalvarustusega töömehe ülesandeks, kelle elanik kustuma pidi.

Viljandimaa

28. oktoobril kell 11.05 teatati, et Põhja-Sakala vallas Serukülas on puu elektriliinidesse kukkunud. Päästjatel õnnestus puu ilma ennast ohtu seadmata eemaldada.
Kell 12.20 teatati purunenud ja pinnase süüdanud kõrgepingeliinist Mulgi vallas Atika külas. Elektrikud lülitasid voolu välja ja põleng sumbus.
Kella 17.13 ajal käisid päästjad Mulgi vallas Abjaku külas eemaldamas teelt nelja murdunud ja liiklust ohustavat puud.

Põles elumaja
28. oktoobril kell 19.29 teatati, et Viljandi vallas Vardi külas põleb elumaja. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed tervelt majast välja saanud. Selgus, et maja esimesel korrusel põles elektrikilbi ümbrus. Tulekolletele ligipääsuks tuli avada maja konstruktsioone. Tulekahju kustutati pooleteise tunniga. Põlengu tagajärjel osa seinu söestus, ruumid said tõsiseid kuuma ja tahmakahjustusi ning maja muutus elamiskõlbmatuks. Tulekahju täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Võrumaa
28. oktoobril kell 10.05 käisid päästjad Setomaa vallas Lobotka külas eemaldamas teelt 21 murdunud puud. Päästeööd kestsid ligi kaks tundi.
Kell 10.37 teatati, et Võru vallas Rebasmäe külas on 5-6 puud teel. Päästjate saabumise ajaks tegelesid metsamehed juba ise puude eemaldamisega.
Kell 11.37 eemaldasid päästjad Setomaa vallas Kahkva külas teelt kolm suurt puud. Veel käisid päästjad murdunud puid teedelt eemaldamas Võru vallas Kõrve, Listaku ja Luuska külas, Antsla vallas Piisi külas ning Setomaa vallas Säpina ja Treski külas.
28. oktoobril kella 18.36 teatati, et Värska alevikus Kooli tn on kõrgepingeliin maha kukkunud ja süüdanud metsaaluse. Päästjad turvasid ala elektrikute tulekuni, kes voolu liinist välja lülitasid. Selle peale sumbus põleng ise.