Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-14. mai 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

13.05 kell 12.59 nägid Lilleküla päästjad, et täpselt komando ees oli auto sõitnud vastu tänavavalgustusposti. Õnneks polnud abil vaja kaugelt tulla ja päästjad tõttasid üle tee autojuhi seisundit kontrollima. Autojuhiga oli kõik korras, kuid masinast oli välja lekkinud väike kogus õli, mis kaeti absorbentainega. Juht jäi oma masina teisaldamisega edasi tegelema.

13.05 kell 13.13 laekus häirekeskusele teade, et politseikaater on tuvastanud Pirital jõel reostuse, mis oli tuulega levinud Pirita jõe silla ning akvatooriumini. Pirita päästjad olid sündmuskohal kell 13.17 ning kinnitasid, et jõkke oli tõepoolest lekkinud väike kogus laevakütust. Päästjad teavitasid reostusest Keskkonnaametit, kes jäi reostuse korje ning sündmuse asjaolude väljaselgitamisega edasi tegelema.

13.05 kell 18.00 teatati häirekeskusele, et Kesklinnas Tartu maantee kortermaja ühes korteris on Nublu andur tööle rakendunud. Esimesena oli kohal turvafirma patrull, kelle koputustele korteri ust ei avatud. Kohale saabusid Kesklinna päästjad, kes valmistusid ust maha võtma. Õnneks avas korteris olnud isik ise lõpuks ukse. Korteris oli toit pliidil kõrbema läinud ja korter oli suitsu täis. Ruumid tuulutati ja kiirabi vaatas elaniku kohapeal üle.

13.05 kell 19.07 sõitsid päästjad Kesklinna Pille tänava mahajäetud maja juurde, millest nähti tulemas heledat suitsu. Kesklinna päästjad reageerisid väljakutsele ja leidsid, et ruumides oli vana madrats põlema pandud. Päästjad kustutasid aseme kella 19.26ks.

Harjumaa

14.05 kell 07.43 said päästjad info, et Loksal Tallinna tänava eramajas on kosta töötava suitsuanduri häält. Olukorda saabusid kontrollima Loksa päästjad, kes leidsid, et suitsuandur on käivitunud suitsu sisse ajava ahju tõttu. Hooldamata korstnal oli kehv tõmme ning pärast tule alla tegemist imbus suitsu ka tuppa. Päästjad kontrollisid termokaameraga korstent ja küttekeha, kuid edasist ohtu õnneks polnud. Kiirabi vaatas kohapeal elaniku üle ja päästjad soovitasid elanikul küttekeha hooldamiseks kohale kutsuda korstnapühkija. Kella 08.08ks olid päästjad sündmuselt priid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

13. mail kell 23.45 käisid päästjad Narva linnas Rakvere tänaval, kus kustutasid platsil põleva prügihunniku.

13. mail kell 23.37 sõitsid päästjad Jõhvi linna Kaare tänavale, kus teataja oli haige väikese lapsega trepikojas ja ei saanud korterisse sisse, kuna võtmed olid tuppa jäänud. Päästjad avasid ukse, et elanikud saaksid oma koju.

13. mail kell 23.28 teatati tulekahjust kortermajas Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Põhja alleel. Kohale saabunud päästjad tulekahju ei avastanud. Alumise korruse rõdul oli tehtud suitsu ja ohtu ei olnud.

Lääne-Virumaa

13. mail 23.10 kutsuti Rannu vabatahtlikud päästjad Viru-Nigula valda Kõrkkülla, kus veoki ette oli jooksnud põder. Hukkunud põder tõsteti teelt ära ja kohale kutsuti jahimehed. Maantee oli veidi aega suletud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

13. mail kell 13.19 teatati häirekeskusele Jõgeva - Mustvee mnt 10. kilomeetril veo- ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariist. Enne päästjate saabumist kustutas veoautojuht käsikustutiga sõiduauto all tekkinud väikse põlengu. Päästjad tagasid tuleohutuse ja lõikasid hüdrauliliste tööriistade abil sõiduautost välja viga saanud naise ning mehe, kes anti üle kiirabile. Kahjuks mehe elu päästa ei õnnestunud, naine viidi haiglasse.

Tartumaa

13. mail kell 17.16 käisid päästjad Kambja vallas Reola külas põllul kustutamas 400ruutmeetrist kulupõlengut.

Võrumaa

13. mail kell 22.29 teatati sõiduauto ja põdraga juhtunud liiklusavariist Võru vallas Navi külas. Kergelt viga saanud juhile andis kiirabi kohapeal esmaabi, hukkunud põdrale kutsuti järgi jahimehed. Sõiduautol õnnestus omal jõul liikuma saada, et töökotta sõita.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

13. mail kell 23.21 kiirustasid päästjad Haapsalu linna Tiigi tänavale, kus oli põlema süttinud roostik umbes 100 ruutmeetri ulatuses. Päästjate saabumise ajaks oli põleng peaaegu kustunud ning päästjatel jäi üle olukord turvalisuse tagamiseks üle kontrollida.

Pärnumaa

13. mail kell 10.52 reageerisid päästjad Tori vallas Nurme külas juhtunud liiklusõnnetusele. Kaks sõiduautot olid kokku põrganud ning õnnetuse käigus vigastati ka liiklusmärki. Inimesed õnnetuses viga ei saanud. Päästjad puhastasid tee õnnetuse tagajärgedest.

14. mail kell 15.25 said päästjad väljakutse Pärnus linna A.H. Tammsaare puiesteele, kus oli kokku põrganuid kaks sõiduautot. Õnnetuse tagajärjel oli teele maha voolanud mootoriõli, mille päästjad katsid absorbentainega.

13. mail kell 17.41 teavitati päästjaid Audru alevikus Uruste bussipeatuse läheduses toimunud kulupõlengust. Päästjate saabumise ajaks põles umbes 1000 ruutmeetrit kulu ning mõned oksahunnikud. Päästjad kustutasid põlengu kell 18.36. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.