Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21.-22. detsember 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

21.12 kell 14.28 sõitsid päästjad Lasnamäele Kuuli tänavale, kus oli toimunud kahe auto kokkupõrge ning ühest neist immitses suitsu. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 14.32, eemaldasid suitsevalt masinalt akuklemmid ja reguleerisid liiklust kuni politsei saabumiseni. Kiirabi vaatas kohapeal ühe õnnetuses osalenu üle ja sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

Harjumaa

21.12 kell 18.06 teatati häirekeskusele, et Anija vallas Pillapalu külas Jägala-Käravete teel on autojuht sõitnud otsa metsseale. Õnnetuse tagajärjel siga hukkus ning auto sai suuri kahjustusi, kuigi autojuht ise jäi terveks. Aegviidu vabatahtlikud päästjad tõmbasid metssea korjuse tee äärde, puhastasid tee autojuppidest ja teavitasid jahimehi. Autojuht tegeles oma sõiduki teisaldamisega edasi.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. detsembril kell 3.25 helistati häirekeskusesse, et Narva linnas Madise tänava kortermajas töötab suitsuandur ja trepikojas on tunda suitsu lõhna. Päästjad sisenesid korterisse, kus elanikul oli jäänud toit pliidile ja tuba oli paksu suitsu täis. Põlenguohtu siiski polnud ja päästjad aitasid tube tuulutada. Korteris puudus suitsuandur. Päästjad tuletavad meelde, et tulekahjust aitab varakult teada anda töökorras suitsuandur. Suitsuanduri töökorras olekut tuleb kontrollida testnupule vajutades vähemalt kord kuus. Aegunud või rikkis andur tuleb kindlasti välja vahetada.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

21. detsembril kell 15.50 teatati, et Tartus Anne tänaval suitseb korteri toas pistik. Päästjate saabumise ajal suitsu enam ei olnud, tuleoht oli taandunud ja midagi ohtlikku enam ei leitud. Elanikele anti juhis pistikust eemale hoida ning rikke selgitamiseks elektrik kutsuda.

Kell 17.04 teatati, et Elvas Vapramäe tänaval on maas katkine kaabel. Päästjad selgitasid, et tegemist on purunenud tänavavalgustuse kaabliga. Ohuala märgistati, info edastati vallas tänavavalgustuse remondiga tegelevale elektrikule.

Viljandimaa

21. detsembril kell 17.29 teatati, et Viljandis Riia mnt suitseb pargitud sõiduauto kapotialune. Selgus, et katkise summuti praost lennanud säde oli süüdanud käigukasti isolatsioonimaterjali. Põleng kustutati veejoaga.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

22. detsembri öösel kell 00.40 teavitati häirekeskust tulekahjust Pärnu linnas Põhara külas. Esialgu teadmata põhjusel oli põlema süttinud suur, umbes 200 m2 eluhoone. Leegid ulatusid välja nii akendest, kui katuseräästast. Peremees oli hoonest välja pääsenud ning kiirabi toimetas ta tervisekontrolliks haiglasse. Maja esiossa intensiivse põlemise tõttu päästjatel enam siseneda võimalik ei olnud ning seda asuti kustutama väljapoolt, hoone tagumisest osast pääsesid päästjad veel hoonesse sisse. Kella 03.49ks suudeti tuld taltsutada nii palju, et see enam edasi ei levinud. Tulekahju likvideeriti kella 05.16ks. Hoone hävis umbes 70% ulatuses.

22. detsembril kell 2.49 käisid päästjad abistamas Tori vallas Eavere külas liiklusõnnetuses osalenuid. Sõiduauto oli sõitnud kraavi ning üks reisija sai vigastada. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu vältimiseks akuklemmid ning lükkasid sõiduki ratastele, et puksiirauto sellele ligi pääseks.

Saaremaa

21. detsembril kell 16.09 ajal vajati päästjaid appi Keskranna külas juhtunud liiklusõnnetusele. Sõiduauto oli sõitnud teelt välja ning puude vahele kinni jäänud. Sõidukijuht pääses autost välja ning kiirabi toimetas ta tervisekontrolliks haiglasse. Päästjad eemaldasid autol süttimise vältimiseks akuklemmid ning saagisid auto vabastamiseks puid, et puksiirauto ligi pääseks.