Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. detsember 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

27. detsembril kell 16.31 sõitsid päästjad Haabersti linnaossa Ehitajate teele, kus põles paberikonteiner. Põleng kustutati. Teataja nägi konteineri juurest ära jooksmas lapsi. Kell 17.51 sõitsid päästjad kustutama Pikaliiva tänaval põlevat prügikasti. Ka sel nähti eelnevalt eemale jooksmas lapsi.

Harjumaa

28. detsembril kell 2.50 nähti Saue vallas Laagri alevikus eemal metsatukas leeke ja kuuldi praksumist. Päästjad kustutasid mahajäetud majutushoone põlengu, hoones kedagi ei viibinud. Hoone hävines täielikult.

27. detsembril kell 16.28 tuli teade Anija vallas Vikipalu kuulas lumesaha tehnilise rikke tõttu maha sõidetud elektriliini postist. Päästjad piirasid ala ohutuslindiga ja kohale kutsuti elektrikud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

27. detsembril kell 18.37 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linna Kudrukülla, kus oli toimunud liiklusõnnetus kahe sõiduauto vahel. Päästjad aitasid kannatanud autodest välja, ühendasid mõlemal autol lahti akuklemmid ja puhastasid tee. Sündmusega tegeles edasi politsei.


Kell 15.04 helistati häirekeskusesse, et Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Toome puisteel põleb rõdu. Enne päästjate saabumist viskas mööduja põlengukohale lund peale. Päästjad kustutasid lõplikult rõdu põranda ja soojustusmaterjali põlengu. Põleng võis alguse saada ilutulestikust.

Kell 13.41 märgati Sillamäe linnas paisjärve jääl kedagi vees. Päästjad siiski ohus inimest ei leidnud, küll aga loomade jälgi. Kuna paisjärve ääres elutsevad koprad, võis eemalt vaadates tunduda, et inimene on ohus.

Lääne-Virumaa

28. detsembril kell 00.32 tuli ATS häire teade Kadrina vallast Hulja külas tootmishoonest. Hoones oli suits sees. Päästjad tulekollet siiski ei leidnud, suitsu tekitas rikkis seade. Ruumid tuulutati ja seade lülitati vooluvõrgust välja.

27. detsembril kell 14.44 sõitsid päästjad Tapa vallas Savalduma külla, kus maanteel oli toimunud liiklusõnnetus kahe sõiduauto vahel. Päästjad puhastasid tee ja katsid teele valgunud õli absorbendiga.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

27. detsembril kell 14.28 said päästjad teate, et Jõgeva linnas Pedja torusille juures on kolm last jääl, kes püüavad jalgadega jääd lõhkuda. Jää puruneski ning 7 ja 9 aastased poisid vajusidki läbi kraavi kaldajää. Lapsed päästmist õnneks ei vajanud, kuid kohale saabunud politsei viis lapsed koju ning rääkis vanematega. Ka päästjad panevad vanematele südamele, et koolivaheajal peab lastel silma peal hoidma ning selgitama, et veekogude jääle minek võib ohtlik olla igal ajal.

Tartumaa

27. detsembril kell 8.10 teavitati häirekeskust, et Tartus K.A. Hermanni tänava majas on tahmapõleng. Peale katlasse tule tegemist hakkas korsten sädemeid pilduma ning suitsu sisse ajama. Päästjad sulgesid korstna õhuvõtuavad, et katlas olev tuli kustuks. Omanikul paluti kutsuda korstnapühkija kütteseadmeid kontrollima ja hooldama.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

27. detsembril kell 16.38 teavitati häirekeskust, et Paides Mündi tänaval on 1,5 korruselise maja korsten põlema läinud. Päästjad tuvastasid tahmapõlengu korstnas ning kustutasid selle pulberkustutiga kella 16.51ks.

Pärnumaa

27. detsembril kell 20.12 vajati päästjaid appi Pärnus Ehitajate teel juhtunud liiklusõnnetusele, kus auto oli sõitnud vastu valgusfoori posti. Päästjad eemaldasid õnnetusse sattunud autol süttimise vältimiseks akuklemmid. Lisaks oli vaja teelt eemaldada maha sõidetud post. Fooride hooldusfirma ühendas elektrijuhtmed lahti ning päästjad saagisid metallposti väiksemateks juppideks ja vabastasid sõidutee taas ohutuks liiklemiseks. Päästjate jaoks lõppes sündmus kell 21.33.